۳۰ نفر مصدوم/ برخی خانه‌های روستایی خسارت دید/ توزیع چادر و پتو

کرمان- زمین‌لرزه‌ای به‌شدت ۶.۲ ریشتر ظهر امروز کرمان را لرزاند، این زلزله تاکنون ۳۰ مصدوم داشته است و تعدادی از خانه‌های روستایی هم خسارت دیده‌اند.

خبرگزاری مهر- گروه استان‌ها: زلزله‌ای به بزرگی ۶.۲ ریشتر حوالی هجدک در استان کرمان را تکان داد. تاریخ و زمان وقوع این زمین‌لرزه به‌وقت محلی امروز سه شنبه ۲۱ آذر ماه، ساعت ۱۲:۱۳:۱۷ بوده است.

این زلزله در طول جغرافیایی ۵۷.۳۲ و عرض جغرافیایی ۳۰.۷۵ در عمق ۱۰ کیلومتری زمین ثبت‌شده است.

این زمین‌لرزه در ۳۰ کیلومتری هجدک (کرمان)، ۴۲ کیلومتری چترود (کرمان) و ۴۹ کیلومتری کاظم آباد (کرمان) رخ داده است. نزدیک‌ترین مراکز استان‌ها به این زلزله کرمان با فاصله ۵۷ کیلومتری و بیرجند با  فاصله ۲۹۵ کیلومتری بوده است.

جزئیات اخبار این زمین لرزه را در زیر می خوانید.


۲۰:۵۹ برودت هوا در هجدک/ کانکس به مناطق زلزله زده ارسال شود

سید حسن میرصادقی فرماندار راور اظهار داشت: نیروی انتظامی، سپاه و هلال احمر در مناطق زلزله زده مستقر شدند در روستای گزک ۲۶ چادر به روستاییان تحویل دادیم و در روز گذشته شش چادر کم داشتند که با هماهنگی هلال احمر بین مردم توزیع شد.

فرماندار راور بیان داشت: در حال حاضر منطقه بسیار سرد است و قرار است پلاستیک برای چادرها اعزام و توزیع شود و باید برای این وضع فکر اساسی شود و حداقل کانکس به منطقه با وجود این سرما ارسال شود.

رضا فلاح مدیر عامل هلال احمر استان کرمان تصریح کرد: به دلیل سرما در مناطق زلزله زده پلاستیک های مخصوص چادرها در حال توزیع است.

مدیرعامل هلال احمر استان کرمان بیان داشت: تاکنون ۳۰۰ پتو، ۳۰۰ چراغ والور گرمایشی، ۴۰۰ موکت و هزار و ۱۰۰ بسته کنسروجات و خرما در منطقه توزیع شد.


۲۰:۴۶ شمار مصدومان به ۳۰ نفر رسید

دانشگاه علوم پزشکی کرمان تعداد کل مصدومان زمین لرزه ۶.۲ ریشتری ۲۱ آذر ماه هجدک تا ساعت ۱۸ را ۳۰ نفر اعلام کرد که از این تعداد سه نفر از  شهرستان راور و ۲۷ نفر از شهر کرمان هستند.


۲۰:۳۴ برخی مدارس مناطق زلزله زده دچار آسیب شدند

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: میزان آسیب در مدارس شهرستان های راور، زرند، چترود و شهر کرمان که در زمین لرزه هفته گذشته دچار خسارت شده بودند آشکارتر شده است.


۲۰:۲۳ تعطیلی ۲ روزه مهدهای کودک در مناطق زلزله زده استان کرمان

عباس صادق زاده مدیرکل بهزیستی استان کرمان در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص تعطیلی مهدهای برخی شهرستان های استان کرمان، اظهار کرد: به دنبال وقوع زمین لرزه ۶.۲ ریشتری در هجدک تمام مهدهای کودک در شهرستانهای کرمان راور، زرند و چترود در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه تعطیل است.


۲۰:۱۷ ریزش سقف ۲ مدرسه در چترود/ خوابگاه دانشجویی چمران دچار مشکل شده است

 فرماندار کرمان از ریزش سقف دو مدرسه در چترود بر اثر زمین لرزه ۶.۲ ریشتری امروز هجدک خبر داد و گفت: همچنین خوابگاه دانشجویی شهید چمران دچار مشکل شده است.

علی بابایی افزود: مشکل اساسی امروز هجوم مردم در خیابان ها و قطعی ارتباطات بود و عمده مردم که به سمت مدارس و فرزندانشان می رفتند باعث ایجاد ترافیکی سنگین شدند که ۱۷ مورد تصادف در مرکز شهر کرمان داشتیم.

وی گفت: ریزش کوه در منطقه مزارشاه کوهپایه باعث مسدود شدن مسیر شده است که در حال پیگیری است.


۱۹:۵۵ اخراج مدیرکل ارتباطات کرمان از جلسه ستاد بحران

علیرضا رزم حسینی عصر سه شنبه در جلسه ستاد مدیریت بحران استان کرمان گفت: پس از وقوع زمین لرزه برقراری ارتباط تلفنی با مناطق زلزله زده به سختی ممکن شد و از بی‌سیم های نیروی انتظامی برای برقراری ارتباطات کمک گرفتیم.

استاندار کرمان با اشاره به قطعی ۲۰ دقیقه ای ارتباطات گفت: مسئول ارتباطات استان کرمان می گوید که ارتباطات در زمان بحرانی شلوغ می شود؛ مگر در زمان عادی ارتباطات بحرانی می شود؟ ما در زمان بحرانی ارتباطات را می خواهیم در زمان معمولی که ارتباطات بین همه وجود دارد. در حالی تلفن های ستاد بحران قطع می شود که تعهد داده اند که این تلفن ها تحت هیچ شرایطی قطع نخواهند شد در چنین شرایطی چه باید کرد؟

وی با اشاره به اینکه دو سال است مشکلات ارتباطات گوشزد می شود، گفت: تا زمانی که وضعیت ارتباطات استان کرمان مشخص نشود، مدیر ارتباطات در استان نداریم.

علیرضا رزم حسینی با تایید ضعیف بودن ارتباطات در کرمان گفت: این مساله واضح است و نباید در روز روشن حرف اشتباه بزنید و متاسفانه وزیر ارتباطات هم در این خصوص هیچ اقدامی برای کرمان انجام نداد.

همچنین رزم حسینی با تماس تلفنی با وزیر ارتباطات گلایه های شدید خود در زمینه مشکلات ارتباطات را مطرح کرد و جهرمی خواست که فردا به کرمان سفر کند. وی همچنین خواستار تغییر مدیر کل ارتباطات استان کرمان شد.

رزم حسینی همچنین در تماس تلفنی با وزیر علوم از تعطیلی خودسرانه دانشگاه‌های کرمان انتقاد کرد.


۱۹:۰۵ ثبت ۵۹ پس لرزه در کرمان/مردم در ساختمان های مقاوم شب را سپری کنند

سید مصطفی آیت اللهی موسوی سخنگوی ستاد مدیریت بحران استان کرمان  عصر سه شنبه در نشست ستاد مدیریت بحران استان کرمان اظهار داشت: در زلزله اخیر  ۶.۲ ریشتری هجدک هشت تیم امدادی هلال احمر و دو اکیپ هوایی امداد و نجات به مناطق اعزام شدند. تا این لحظه تلفاتی در منطقه نداشتیم و تعدادی از دیوارها و خانه های خشتی تخریب شده اند، مجموعه بیمارستان ها در حال آماده باش هستند.

سخنگوی ستاد مدیریت بحران استان کرمان گفت: چهار دستگاه آمبولانس و یک دستگاه اتوبوس آمبولانس در حالت آماده باش است و تعداد پس لرزه ها تا الان ۵۹ عدد است که بزرگی ۳۸ پس لرزه کمتر از سه ریشتر و  ۱۷ مورد هم سه تا چهار ریشتر و پنج مورد چهار ریشتر به بالا بوده است.


۱۸:۲۴ مدارس کرمان و راور روز چهارشنبه تعطیل است

امید سلاجقه سخنگوی ستاد مدیریت بحران استان کرمان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: به منظور آرامش خاطر خانواده ها و دانش آموزان و بنا به تصمیم ستاد بحران استان مدارس نواحی یک و دو شهر کرمان، منطقه چترود، شهرستان های زرند و راور چهارشنبه این هفته برابر با ۲۲ آذرماه در دو نوبت صبح و عصر در تمامی مقاطع تحصیلی تعطیل است.

وی عنوان کرد: مدارس سایر مناطق استان کرمان طبق روال عادی دایر هستند.


۱۷:۴۳ زمین لرزه ۴.۳ ریشتری بار دیگر هجدک را تکان داد


۱۷:۲۴ تعداد مصدومان زلزله هجدک به ۲۹ نفر رسید

براساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی کرمان تعداد کل مصدومان غیرمستقیم زمین لرزه ۶.۲ ریشتری ظهر امروز هجدک تا ساعت ۱۶ و ۴۵ دقیقه عصر امروز ۲۹ نفر گزارش شده است. مصدومان مراجعه کننده به بیمارستان شهید باهنر کرمان ۲۳ نفر هستند که از این تعداد ۱۱ نفر ترخیص شدند.

مصدومان مراجعه کننده به بیمارستان پیامبر اعظم (ص) کرمان هم سه نفر هستند که تمامی این افراد مرخص شدند.

همچنین تعداد مصدومان منطقه راور سه نفر است که خانم باردار درمان سرپایی شد، بیمار قلبی منطقه هروز به چترود انتقال داده شد و یک نفر به بیمارستان حضرت فاطمه (س) انتقال یافت.

تمامی مصدومان به دلیل آسیب های غیر مستقیم ناشی از ترس و فرار دچار جراحت شده اند.


۱۶:۳۷ خسارت به روستاهای کوهساران قابل توجه است

محسن مظفری بخشدار کوهساران در گفتگو با مهر اظهارداشت: ۱۰ روز قبل زمین لرزه ای در کوهساران روی داد که خسارتهای زیادی به جای گذاشت و اکثر مردم پس از زمین لرزه در چادر زندگی می کردند به همین دلیل زمین لرزه ۶.۲ ریشتری امروز خسارت جانی و زخمی نداشت.

وی بیان کرد: اکثر خانه هایی که در زمین لرزه ۱۰ روز قبل صدمه دیده بودند امروز فرو ریخته اند که اکثرا خانه های فرسوده هستند.

وی شدت و مدت زمین لرزه امروز را بیشتر از زمین لرزه قبل اعلام کرد و گفت: هوای امروز در منطقه زلزله زده بسیار سرد است و برخی از مردم به چادر و پتو نیاز دارند.


۱۶:۳۶ ۲۰ واحد مسکونی در مناطق زلزله زده دچار خسارت شد

سردار غلامعلی ابوحمزه در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در ساعت ۱۲ و ۱۳ دقیقه ظهر امروز که زلزله ۶.۲ ریشتری هجدک راور را لرزاند بلافاصله بعد از زلزله از طرف سپاه راور با فرماندهی استان تماس گرفته شد و تیمی از سپاه انتخاب و به منطقه هجدک اعزام شدند.

سردار ابوحمزه تصریح کرد: این تیم از تمام مناطق حادثه دیده بازدید کرد و از اوضاع این روستاها گزارش دادند، خوشبختانه این زلزله خسارت جانی نداشته و بعضی از منازلی که قدیمی بودند دچار خسارت شدند و به خانه های روستای مرکز زلزله که از زلزله قبل سالم مانده بودند هم خسارت وارد شده است.

فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان عنوان کرد: برآورد تیم اعزامی سپاه به مناطق زلزله هجدک حاکی از آن است که به خانه ۲۰ خانوار خسارت وارد شده است.


۱۶:۰۱ پروازهای فرودگاه کرمان طبق روال عادی در حال انجام است

علی قاسم زاده مدیرکل فرودگاه های استان کرمان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: مسئولان فرودگاه از سیستم های کمک ناوبری، سطوح پروازی، زیرساخت های فرودگاه، ابنیه های فرودگاهی بازدید کرده و شرایط نرمال ارزیابی شد. فرودگاه کرمان ضمن آمادگی کامل طبق روال عادی کار خود را ادامه می هد.


۱۵:۵۱ تصمیم گیری در خصوص تعطیلی مدارس در جلسه ستاد بحران انجام می شود

امید سلاجقه در گفتگو با خبرنگار مهر با تکذیب خبر تطعیلی مدارس شهرستان های کرمان و راور اظهار کرد: هرگونه اطلاعیه در خصوص تعطیلی مدارس مناطق زلزله زده بعد از تشکیل جلسه ستاد بحران استان کرمان و تنها از طریق مراجع رسمی و خبرگزاری معتبر اطلاع رسانی می شود.


۱۵:۴۶ لحظه وقوع زلزله در دو فروشگاه کرمان

 بروز زمین لرزه در کرمان موجب نگرانی مردم و بروز خسارت به برخی از فروشگاه ها و منازل مسکونی فرسوده شده است.


۱۵:۳۶ وضعیت تمامی روستاهای مناطق زلزله زده استان کرمان بررسی شد

محمد صابری مدیر مرکز حوادث و فوریت های پزشکی کرمان در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه مصدوم مستقیم ناشی از زمین لرزه هجدک نداشتیم، اظهار کرد: تعداد مصدومان غیر مستقیم در شهر کرمان ۱۴ نفر و در راور سه نفر است. این آمار هر یک ساعت یکبار اعلام می شود و امکان افزایش تعداد مصدومان وجود دارد.

وی ادامه داد: این افراد در حین فرار دچار مصدومیت شدند در بین مصدومان چندین نفر خانم باردار و افراد مسن حضور داشتند.


۱۵:۰۳ وقوع ۱۸ پس لرزه در کرمان/ تعطیلی معادن

 زمین لرزه ۶.۲ ریشتری کرمان تاکنون ۱۸ پس لرزه داشته و ستاد بحران در شهرستان راور تشکیل شده است.

پس از وقوع زمین لرزه در استان کرمان، همه معادن بخش هجدک و راور تعطیل شده است و از معدنکاران خواسته شده است در تونل های معادن حضور نیابند.


۱۴:۵۴ آخرین وضعیت منطقه زلزله زده/لزوم هوشیاری مردم

مرتضی آیت الهی موسوی سخنگوی ستاد مدیریت بحران استان کرمان در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص آخرین وضعیت منطقه زلزله زده هجدک بعد از زلزله امروز ظهر اظهار کرد: تیم های هلال احمر ، علوم پزشکی و ارزیاب بلافاصله بعد از این زلزله منطقه را مورد بررسی و بازدید قرار دادند تاکنون فقط چند مورد تخریب دیوار خسارت ناشی از این زلزله گزارش شده است.

وی با اشاره به اینکه تاکنون گزارشی در خصوص تخریب خانه در مناطق زلزله زده نداشتیم، گفت: تاکنون هیچ فوتی گزارش نشده است؛ در ستاد بحران امروز عصر آمار دقیق ارائه خواهد شد.

وی نگرانی مردم را در این زلزله های اخیر استان کرمان عادی دانست و گفت: مردم تا می توانند هوشیاری و خونسردی خود را حفظ کنند.


۱۴:۵۳ تعداد مصدومان ناشی از زلزله کرمان به ۱۸ نفر رسید


۱۴:۵۲ تخریب صد در صدی ساختمان قدیمی در روستای مرکز زمین لرزه

 دهیار روستای گزک که مرکز زمین لرزه ۶.۲ ریشتری امروز بوده است گفت: ساختمانهای قدیمی روستای گزک به طور کامل تخریب شده اند.

اکبر ادب نژاد در گفتگو با مهر اظهارداشت: هیچ تلفات جانی نداشتیم چون مردم در چادر ها زندگی می کنند. همه ساختمانهای قدیمی روستا تخریب شده اند و برخی از خانه های تازه ساز هم ترک خورده اند.


۱۴:۳۵  لحظه وقوع زلزله امروز در برنامه زنده تلویزیونی


۱۴:۳۰ آمار مصدومان به ۱۷ نفر رسید

زمین لرزه ۶.۲ ریشتری امروز کرمان تاکنون ۱۷ مجروح داشته است، همه این افراد حین فرار دچار سانحه شده اند.

ترک خوردگی برخی خانه های مسکونی قدیمی در کرمان و فرو ریختن برخی از خانه های روستایی در مرکز زمین لرزه از جمله گزارشهای مردمی است.

۱۱ نفر در بیمارستان باهنر کرمان، ۳ نفر در بیمارستان پیامبر اعظم، ۳ نفر در بیمارستان راور از جمله مصدومان هستند.

۸ تیم امدادی زمینی و دو تیم امدادی هوایی به منطقه زلزله اعزام شده اند.


۱۴:۲۲ حضور گسترده مردم در سطح شهر/ ترک خوردگی برخی از منازل قدیمی

پس از زمین لرزه ۶.۲ ریشتری کرمان همچنان مردم در معابر عمومی حضور دارند و پس لرزه های نیز ادامه دارد.

پس لرزه ها بین ۳.۵ تا ۴.۵ ریشتر شدت دارند و گزارشهای مردمی از ترک خوردگی جزیی خانه های قدیمی در کرمان و افتادن برخی از تیرهای برق حکایت دارد، تلفنهای همراه نیز همچنان مختل هستند.


۱۳:۵۵ رصد مناطق زلزله زده توسط بالگرد/ برخی دیوارهای قدیمی فرو ریخت

 مدیرعامل هلال احمر استان کرمان از رصد مناطق زلزله زده بخش کوهساران راور خبر داد و گفت: وضعیت در کرمان و چترود به وسیله بالگرد در حال بررسی است.

رضا فلاح در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: هم اینک در کانون زمین لرزه واقع در روستای «گورک» بخش کوهساران راور حضور دارم و با بررسی های صورت گرفته تاکنون خسارت جانی نداشته ایم.

وی از ریزش برخی دیوارهای قدیمی در منطقه زلزله زده خبر داد و افزود: از زمان زمین لرزه ۶.۱ ریشتری هفته گذشته تاکنون هلال احمر در منطقه حضور داشته و چادرهای توزیع شده همچنان پابرجا هستند.

فلاح گفت: مردم برخی در چادرها و برخی در ساختمان ها حضور داشتند اما با این وجود خسارت جانی نداشته ایم.

وی از حضور هشت تیم ارزیاب در منطقه هجدک راور خبر داد و گفت: در حال حاضر بررسی وضعیت شهرستان کرمان و منطقه چترود توسط بالگرد در حال انجام است.


۱۳:۴۳ تعطیلی کلاس های دانشگاه

 تمامی کلاس‌ها و امتحانات دانشگاه شهید باهنر کرمان امروز و فردا لغو شد.

به گفته حامد حسینخانی مدیر روابط عمومی دانشگاه شهید باهنر کرمان در پی وقوع زلزله ۶.۲ ریشتری ظهر امروز هجدک تمامی کلاس‌ها و امتحانات دانشگاه شهید باهنر کرمان، عصر امروز سه شنبه و فردا چهارشنبه ۲۲ آذرماه لغو شدند.

بنا به نظر هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی کرمان با توجه به زمین لرزه اخیر برای رفع نگرانی خانواده ها بالاخص خانواده های دانشجویان ساکن در خوابگاه های وابسته به دانشگاه، کلاس ها و امتحانات دانشجویان مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری حرفه ای و PhD در نوبت عصر سه شنبه ۲۱ آذر ماه لغایت چهارشنبه ۲۲ آذر ماه  برگزار نمی شود.

دانشکده فنی حرفه ای شهید دادبین هم امروز تعطیل شد؛ ضمن اینکه دانشکده فنی شهید چمران نیز امروز  و فردا تعطیل اعلام شد.


۱۳:۴۲ آمار اولیه مصدومان

سخنگوی اورژانس در گفتگویی با شبکه خبر اعلام کرد: بر اثر زلزله ظهر امروز در هجدک ۶ نفر مصدوم شدند.

این افراد در حین فرار دچار مصدومیت شده‌اند.

همچنین به گفته مسئولان زلزله هجدک به تعداد معدودی از واحدهای روستایی خسارت وارد کرد  


۱۳:۴۰ تخریب برخی خانه‌های قدیمی روستایی

سخنگوی سازمان امداد و نجات هلال احمر گفت: طی ارزیابی ها در روستای گزک دیوار ٢٠ خانه تخریب شده و در روستای هرجن دیوارهای یک بنای قدیمی تاریخی تخریب و دو نفر هنگام خروج از خانه مجروح شدند.


۱۳:۳۷ راه ارتباطی چند روستا در کرمان قطع شد

سید علی صابری در گفت و گو با خبرنگار مهر در ارتباط با زلزله کرمان اظهار داشت: در پی وقوع زلزله در کرمان شاهد قطع راه های ارتباط با چند روستا بودیم که در حال حاضر در خود شهر کرمان مشکلی وجود ندارد.

وی بیان داشت: در پی وقوع زلزله ۶.۲ دهم ریشتر در کرمان، در حال حاضر امکان ارائه، آماری از تلفات وجود ندارد و تنها می توان گزارش داد که ارتباط ما با چند روستا قطع شده است.

 مدیر مرکز حوادث و فوریت‌های پزشکی کرمان با بیان اینکه هم اکنون در شهر کرمان مشکل خاصی نداریم، بیان داشت: احتساب احتمال میزان خسارت در حال حاضر امکانپذیر نیست.

وی گفت: اینکه چه تعداد در روستاها بر اثر زلزله جان خود را از دست دادند یا اینکه چه میزان ویرانی در روستاها داریم در وضعیت فعلی قابل گزارش نیست.


۱۳:۲۳ مدارس شیفت عصر امروز در کرمان تعطیل شد

امید سلاجقه مدیر روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: در پی وقوع زمین لرزه ۶.۲ ریشتری ظهر امروز هجدک مدارس شیفت عصر شهرستان کرمان شامل نواحی یک و دو تعطیل است.

وی گفت: با تشکیل جلسه ستاد بحران در استانداری کرمان در خصوص وضعیت مدارس در فردا تصمیم گیری و سپس اطلاع رسانی می شود.


۱۳:۲۱ استمرار پس لرزه‌ها

در پی وقوع زمین لرزه ۶.۲ ریشتری در منطقه هجدک استان کرمان تا کنون چندین پس لرزه ثبت شده است.

 شدت این زمین لرزه ها به ترتیب ۳.۸؛ ۲.۸،۳، ۳.۶ ،۲.۹  و ۳.۱ و ۳.۶ ریشتر ثبت شده است.

مدیرکل مدیریت بحران وزارت نیرو با اشاره به وقوع زلزله در هجدک کرمان گفته است: شرکت‌های آب وبرق کرمان واستان‌های معین در حالت آماده باش هستند و تیم‌های عملیاتی برای ارزیابی شرایط آب و برق به منطقه اعزام شده اند.


۱۳:۰۵ خسارتی تاکنون گزارش نشده است

مرتضی سلیمی اظهار داشت: زلزله ۶.۲ ریشتری را ساعت ۱۲ و ۱۳ دقیقه در استان کرمان داشتیم که تیم‌های ارزیابی با توجه به زلزله قبل در منطقه حضور داشتند و ارزیابی انجام شده و تا این لحظه خوشبختانه هیچ‌گونه خسارتی مشاهده نشده است.

وی اضافه کرد: ۱۰ تیم کار ارزیابی منطقه‌ای را انجام می‌دهند و با توجه به اینکه ساختمان های آن منطقه توسط بنیاد مسکن بازسازی شده بود، امیدواریم با همین روند هیچگونه خسارتی را شاهد نباشیم.

رئیس سازمان امداد و نجات بیان کرد: عوامل امدادی ما برای زلزله قبل در منطقه حضور داشته‌اند و هم‌اکنون نیز آمادگی کاملی داریم که در صورت بروز هر گونه مشکلی در سریع‌ترین زمان وارد عمل شویم.

وی گفت: امیدواریم که همانند زلزله قبل باز هم مشکلی نداشته باشیم. عوامل در منطقه حضور دارند و در کانون زلزله هستند و روستاها را مورد ارزیابی قرار می‌دهند  و در نزدیک‌ترین محل به مرکز زمین‌لرزه هستند و اطلاعات تکمیل را تا دقایقی دیگر اعلام می‌کنیم.


۱۳:۰۱ خسارت به برخی از خانه های قدیمی در شهر راور


۱۳:۰۰ فیلم/ لحظه وقوع زلزله ۶.۲ ریشتری در کرمان


۱۲:۵۲ آماده باش مراکز درمانی

سخنگوی سازمان اورژانس کشور گفت: در پی زمین‌لرزه ای که دقایقی پیش حوالی هجدک کرمان را لرزاند ۴ دستگاه آمبولانس به محل زلزله اعزام شد.

همه مراکز درمانی شهرستان های راور و کرمان در حالت آماده باش قرار دارند.


۱۲:۵۱ فیلم/ وضعیت شهر کرمان پس از زلزله ۶.۲ ریشتری


۱۲:۴۶ امکان برقراری ارتباط تلفنی وجود ندارد

 پس وقوع زمین لرزه ۶.۲ ریشتری در هجدک واقع در استان کرمان امکان ارتباط تلفنی در شهر کرمان و مناطق زلزله زده قطع شده است. شدت زمین لرزه به حدی بود که حتی در خراسان جنوبی هم احساس شده است.

بعد از وقوع زمین لرزه خطوط تلفن همراه در مناطق زلزله زده قطع شده است.


۱۲:۲۵ ۱۰ تیم ارزیابی به منطقه اعزام شد

مرتضی سلیمی رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از اعزام ۱۰ تیم برای ارزیابی خسارات احتمالی زلزله زلزله ۶.۲ ریشتری کرمان خبر داد و تاکید کرد که گزارش های اولیه در این زمینه تا دقایقی دیگر اعلام می شود.

وی افزود: تا این لحظه خساراتی از وقوع این زمین لرزه گزارش نشده است.


۱۲:۱۹ مردم وحشت زده راهی خیابان ها شدند

وقوع زمین لرزه شدید هجدک موجب وحشت مردم و حضور آن‌ها در خیابان شده است.


گزارش تکمیل می‌شود...

کد خبر 4169899

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • 4 + 2 =

  نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • سعیده IR ۱۲:۳۵ - ۱۳۹۶/۰۹/۲۱
   0 0
   خدا بخیر بگذرونه..‌انشاءالله اتفاقی نیفتاده باشه...