روحانیت ارزش های ناب اسلامی را به شیوه صحیح تبلیغ کنند

بهشهر - مدیرکل تبلیغات اسلامی مازندران گفت: روحانیت باید دین و ارزش های ناب اسلامی را به شیوه‌ای صحیح در جامعه تبلیغ و ترویج کند.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام ناصر شکریان امیری صبح چهارشنبه در بازدید از روحانیون مستقر شهرستان بهشهر با تقدیر از خدمات تبلیغی روحانیان مستقر در مناطق محروم و روستایی استان، حضور مبلغان در این مناطق دورافتاده و روستایی را نوعی جهاد در راه خدا دانست و افزود: شبهه زدایی در جامعه باید امروز بیشتر مورد توجه روحانیت آگاه قرار گیرد.

وی، حضور روحانیت در مناطق روستایی و محروم را موجب تقویت باورهای دینی و اعتقادی مردم دانست و افزود: اقدامات تبلیغی مبلغان دینی در این مناطق اثرات مطلوبی در مسائل دینی و اعتقادی مردم گذاشته است.

استاد حوزه علمیه مازندران با اشاره به این که حضور روحانیان در مناطق روستایی فرصت مغتنمی برای گسترش مبانی دینی در این مناطق است، تصریح کرد: بر اساس ارزیابی‌های صورت گرفته حضور مستمر روحانیت در هر منطقه‌ای عامل رشد و تقویت باورهای دینی مردم بوده است.

عضو شورای فرهنگ عمومی مازندران با بیان این که حضور روحانیت در عرصه و صحنه‌های مختلف اثرگذاری بسیار مطلوبی با خود به همراه داشته است، گفت: عدم حضور روحانیت در هر عرصه‌ای عامل رکود و عقب ماندگی برنامه‌های دینی و فرهنگی خواهد بود.

حجت الاسلام شکریان امیری با بیان این که روحانیت نقش روشنگری و بصیرت بخشی را در جامعه بر عهده دارد، تصریح کرد: حضور روحانیت در مجامع مختلف باید با تقویت بصیرت در جامعه ھمراه باشد.

مدیر کل تبلیغات اسلامی استان با بیان این که دشمنان با ترویج شبهات گوناگون در پی تهی کردن معنویت در نسل جوان هستند، تصریح کرد: حضور روحانیت در بخش‌های مختلف جامعه به ویژه در مناطق روستایی مهم‌ترین عامل کاهش بسیاری از ناهنجاری‌ها و مشکلات فرهنگی است.

استاد حوزه علمیه و دانشگاه در مازندران با اشاره به این که حضور جدی و مستمر مبلغان دینی در روستاها جهت توجه بیشتر به مسائل دینی، آموزش و تبیین ارزش‌های اسلامی است، تصریح کرد: حضور روحانیت در روستاها و تعامل بیشتر با مردم علاوه بر ترویج فرهنگ دینی موجب همکاری و همیاری در راستای توسعه روستاها می‌شود.

شکریان امیری تصریح کرد: تبلیغ یک رسالت الهی بسیار خطیری است که خداوند سبحان به روحانیان اعطا کرده بنابراین باید با تزکیه نفس، به روز کردن سطح دانش و عامل بودن به اخلاقیات و گفته‌های خویش در راستای عمل به این وظیفه سنگین گام برداریم.

عضو شورای توسعه فعالیت‌های دینی با بیان این که روحانیت تنها قشری است که می‌تواند جامعه را با اندیشه‌های دینی و اسلامی آشنا کند، افزود: هر جا که حضور روحانیت پر رنگ‌تر باشد دشمنان به هیچ عنوان توان حضور ندارند.

وی با اشاره به این که مبلغان به عنوان سفیران عرصه تبلیغ احکام دینی باید با ترویج احکام اسلامی ارزش‌های ناب شریعت محمدی را در جامعه گسترش دهند، گفت: جامعه در هر زمانی نیازمند آموختن مبانی دینی است و این مسأله در تاریخ وجود داشته است.

حجت الاسلام شکریان با بیان این‌که مبلغان نقش مؤثری در اعتلای دینی و فرهنگی جامعه بر عهده دارند بیان داشت: خوشبختانه حضور روحانیان مبلغ در مناطق مختلف دستاوردهای زیادی را در بر داشته است.

مدیر کل تبلیغات اسلامی مازندران با اشاره به این که در گذشته شیوه و امکانات تبلیغ محدود بود افزود: این در حالی است که امروز ابزارهای مختلف توسعه یافته و برای دستیابی به این هدف بزرگ و والا، با پیشرفت علوم و فنون گوناگون فراهم شده است.

شکریان با تأکید بر افزایش اطلاعات عمومی مبلغان گفت: در امر تبلیغ دینی، مبلغان باید با افزایش سطح معلومات و دانسته‌های خود نیازهای فرهنگی و دینی جامعه را تأمین کنند.

استاد حوزه علمیه مازندران، خلوص نیت، پشتکار، صمیمت، مهربانی و محبت را از اصول اصلی تبلیغ برشمرد و تأکید کرد: مبلغان باید با شناخت صحیح جامعه، مردم را در رسیدن به مسیر صحیح یاری دهند.

کد خبر 4184311

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 0 =