۲ اردیبهشت ۱۳۹۸، ۱۹:۵۲

جهانگیری در جلسه هیات امنای پارک فناوری پردیس:

پارک‌های فناوری باید به جایگاهی برای جذب نخبگان کشور تبدیل شوند

پارک‌های فناوری باید به جایگاهی برای جذب نخبگان کشور تبدیل شوند

نهمین جلسه هیات امنای پارک فناوری پردیس عصر امروز (دوشنبه) به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، نهمین جلسه هیات امنای پارک فناوری پردیس عصر امروز (دوشنبه) به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار شد.

اسحاق جهانگیری در این جلسه فعالیت های پارک فناوری پردیس و شرکت های عضو این پارک را مثبت ارزیابی و بر لزوم تلاش هر چه بیشتر مسئولین پارک برای توسعه فعالیت های دانش بنیان تأکید کرد.

معاون اول رییس جمهور اظهار داشت: اگر جهت گیری پارک های فناوری کشور و شرکت های دانش بنیان به سمت ارائه طرح های نوین و تجاری سازی ایده های نوین حرکت کند، این مراکز علمی به جایگاهی برای جذب و حفظ استعدادها و نیروی انسانی نخبه کشور تبدیل می شوند و دیگر شاهد مهاجرت نیروی انسانی مستعد و نخبه به خارج از کشور نخواهیم بود.

جهانگیری با اشاره به تحریم های یکجانبه و ظالمانه آمریکا علیه ملت ایران، از نیروی انسانی و نخبگان کشور به عنوان یکی از نقاط اتکاء برای مقابله با تحریم ها یاد کرد و افزود: پارک های فناوری، دانشگاه ها و مراکز علمی و فناوری کشور یکی از نقاط امید کشور هستند تا بتوانیم در مقابل فشارها مقاومت کرده و با اتکاء به توان داخلی، نیازهای کشور را تأمین کنیم.

معاون اول رییس جمهور از معاون علمی و فناوری رییس جمهور خواست جلساتی را با اعضای هیات امنای پارک فناوری پردیس برگزار و ضمن بازتعریف برنامه ها و مأموریت ها، جهت گیری پارک و شرکت های دانش بنیان را به سمت فعالیت ها و طرح های نوین و بزرگ هدایت کنند.

وی افزود: اگر طرح ها و برنامه های بزرگی توسط پارک های فناوری کشور تعریف شود بی تردید نظام بانکی، شرکت های سرمایه گذاری و بخش خصوصی پای کار خواهند آمد و منابع مالی مورد نیاز اجرای این طرح ها را تأمین خواهند کرد.

معاون اول رییس جمهور با اشاره به دغدغه پارک های فناوری و شرکت های دانش بنیان در خصوص بازار محصولات تولیدی افزود: ایران از بازاری ۸۰ میلیون نفری برخوردار است ضمن آنکه اگر بتوانیم محصولاتی قابل رقابت تولید کنیم بازار کشورهای همسایه نیز در اختیار ما خواهد بود.

در این جلسه که معاون علمی و فناوری رییس جمهور، استاندار تهران، رییس دانشگاه صنعتی شریف و مدیرعامل بانک پاسارگاد نیز حضور داشتند، رییس پارک فناوری پردیس گزارشی از فعالیت های این پارک و شرکت های عضو ظرف یکسال اخیر ارائه کرد.

مهندس صفاری نیا با اشاره به اینکه ۲۸۶ هزار متر مربع فضای پژوهشی و فناوری در پارک فناوری پردیس وجود دارد، گفت: میزان سرمایه گذاری در این پارک ۱۵ هزار میلیارد ریال است که این سرمایه گذاری توسط بخش خصوصی صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه ۱۰ درصد میزان صادرات پارک های فناوری کشور، ۸۰ درصد از فروش پارک ها و ۱۰ درصد از کل تعداد شاغلین پارک های فناوری در اختیار پارک فناوری پردیس قرار دارد افزود: در حال حاضر ۳۰۵ شرکت دانش بنیان و ۷۰ استارتاپ در پارک فناوری پردیس فعالیت دارند.

رییس پارک فناوری پردیس از برنامه ریزی برای اجرای طرح توانمندسازی شغلی برای دانشجویان خبر داد و گفت: محصولات شرکت های دانش بنیان از طریق سامانه ای تحت عنوان شبکه فن بازار در معرض اطلاع دستگاه های اجرایی قرار گرفته تا نیازهای خود را از طریق تولید این شرکت ها تأمین کنند و از خرید محصولات خارجی مشابه خودداری شود.

وی همچنین با اشاره به برگزاری هشتمین نمایشگاه بین المللی فناوری و نوآوری که در خرداد ماه سال جاری برگزار خواهد شد اظهار داشت: همزمان با این نمایشگاه از وزرای علوم ۶۰ کشور نیز در قالب مجمع نوآوری «اسکاپ» دعوت به عمل آمده تا از دستاوردهای علمی و فناوری کشورمان بازدید کنند.

در این جلسه گزارش حسابرسی پارک فناوری پردیس منتهی به سال ۱۳۹۶، انتخاب حسابرس سال ۱۳۹۷، بررسی و تایید بودجه تفصیلی سال ۱۳۹۷ و اصلاح موادی از آیین نامه مالی و معاملاتی پارک فناوری پردیس به تایید اعضای هیات امناء رسید.

کد خبر 4597569

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha