ایران، فاقد صنعت اسباب‌بازی/ ضرورت توسعه تولید داخلی

مجید قادری با اشاره به این‌که ۹۰ درصد اسباب‌بازی‌های کشور وارداتی است، گفت: ایجاد و توسعه صنعت اسباب‌بازی در ایران ضرورت دارد و باید به آن توجه کافی شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، مجید قادری کارشناس فرهنگی، اظهار کرد: بازی کردن شرط اصلی سلامت کودک است و کشورهایی که دارای فرهنگ غنی بوده و به رشد کودک اهمیت می‌دهند اسباب‌بازی‌هایی متناسب با سن کودک که منجر به رشد و رو به‌رو شدن کودک با دنیای آینده می‌شود را برای تولید انتخاب می‌کنند.

وی با اشاره به این‌که کودکی که بازی نکند از لحاظ روحی روانی یا بالینی و جسمانی دچار مشکل می‌شود، افزود: کشور ما متأسفانه فاقد صنعت اسباب‌بازی است به صورتی که بیش از ۹۰ درصد اسباب‌بازی‌های کشور ما وارداتی است.

قادری عنوان کرد: بازی در شکل‌گیری شخصیت کودک بسیار حائز اهمیت بوده بنابراین باید اسباب‌بازی‌هایی متناسب با فرهنگ و آداب و رسوم ایرانی برای کودکان کشورمان فراهم شود.

مدیر اسبق مرکز سرگرمی‌های سازنده کانون اظهار کرد: رویدادهایی همانند ایده‌آزاد در اسباب‌بازی اتفاق خوبی است که باید تبدیل به یک جریان فرهنگی ماندگار در کشورمان شود همچنین ملت و کشوری که دارای فرهنگ غنی اعتقادی و فرهنگی است باید از طریق اسباب‌بازی فرزندانی شاد و سالم را تحویل جامعه دهد.

قادری در پایان گفت: اقدام شایسته شورای نظارت بر اسباب‌بازی برای دعوت و تشویق طراحان اسباب‌بازی، از جمله اقدام‌های مؤثری است که می‌تواند زمینه‌های بومی‌سازی طراحی اسباب‌بازی را در کشور فراهم کند و در عین حال دغدغه تولیدکنندگان اسباب‌بازی را نیز تا حدود زیادی رفع کند. امیدوارم اتفاق رویداد ملی ایده‌آزاد برای طراحی اسباب‌بازی، به جریانی تأثیرگذار برای دسترسی به صنعت اسباب‌بازی در کشور منجر شود.

کد خبر 4605461

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 12 =