توان و اراده برخورد با هرگونه تهدیدی را داریم

زنجان-وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح تاکید کرد: با هرگونه تهدیدی با قاطعیت برخورد می‌کنیم؛ چرا که هم اراده این برخورد را داریم و هم از توانایی این امر برخوردار هستیم.

به گزارش خبرنگار مهر، امیر سرتیپ امیر حاتمی ظهر جمعه در سخنرانی پس از راهپیمایی روز جهانی قدس، در جمع نمازگزاران مردم زنجان با یادآوری اینکه روز جهانی قدس را باید یکی از تدابیر ارزشمند و اندیشمندانه بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی دانست، افزود: بی تردید روز جهانی قدس برکات زیادی را برای جامعه اسلامی به‌ویژه مردم مسلمان فلسطین و همه بشریت داشته و این برکات با حضور مردم در راهپیمایی این روز ادامه دارد.

وی با اشاره به اخراج صهیونیست از اروپا بعد از جنگ جهانی دوم و اینکه بعد از این رویداد، این همه ظلم و کودک‌کشی را که در خاورمیانه می‌بینیم، در اروپا دیده نمی‌شود، تصریح کرد: یکی از تفکراتی که انگلیسی‌ها بعد از این قضیه دنبال کردند، جلوگیری از وحدت کشورهای اسلامی بود؛ چرا که از این اتحاد همواره در هراس بودند، به همین خاطر حمایت از صهیونیست در این منطقه برای رسیدن به این هدف را در رویکرد خود قرار دادند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح از تشکیل داعش به‌عنوان یکی دیگر از راهبردهای دشمنان اسلام برای ایجاد ناامنی در منطقه خاورمیانه یاد کرد و ادامه داد: بی‌تردید، مهم‌ترین هدف از این ایده، تسخیر سرزمین‌های سوریه و عراق و مهم‌تر از آن، نگه داشتن خنجر صهیونیست در پهلوی ایران اسلامی و جبهه مقاومت بود که خوشبختانه با تدابیر رهبر فرزانه انقلاب، همه این توطئه‌های نقش بر آب شد.

سرتیپ حاتمی در ادامه از معامله قرن به عنوان گام بعدی برای تشکیل رژیم صهیونیستی یاد کرد و گفت: بدون شک، این تئوری نیز در سایه هوشمندی جوامع مسلمان با شکست مواجه خواهد شد. بی‌دلیل نیست که همزمان با موضوع معامله قرن، سخت‌گیری، تحریم و مشکل برای مردم ایران درست می‌کنند؛ چراکه طراحان این تفکر می‌دانند که محور مقاومت و هوشیاری ایران می‌تواند معامله قرن را با شکست مواجه کند.

وی با تاکید بر اینکه مذاکره در حوزه دفاعی و نظامی ایران بی‌معنی است و ایران اسلامی همه ظرفیت‌ها را برای دفاع از تمامیت ارضی به کار خواهد گرفت، اظهار کرد: ایران اسلامی هیچ‌گاه به دنبال جنگ‌افروزی نبوده اما مقابله در برابر هر تهاجمی را وظیفه خود می‌داند، به همین خاطر بدخواهان این نظام در تلاش هستند تا شرایط را برای مردم ایران سخت و دشوار کنند.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با بیان اینکه دشمن در برهه‌ای تلاش کرد تا همه اتفاقاتی را که در منطقه رخ می‌دهد به ایران نسبت دهد اما تحلیل‌های کارشناسی شده در این زمینه حاکی از آن است که آمریکا بیشترین سود را از تحولات منطقه می‌برد، افزود: اعتقاد راسخ به این مهم داریم که هر چه که حیات ملت ایران اسلامی را تحت تأثیر قرار دهد، از آن گذشت نخواهیم کرد.

حاتمی در ادامه ضمن قدردانی از مردم همیشه در صحنه ایران اسلامی به‌ویژه مردم استان زنجان در راهپیمایی روز جهانی قدس، بیان کرد: بی‌شک، روز قدس را باید یکی از روزهای سرنوشت‌ساز در جهان اسلام دانست، به همین خاطر معتقدیم حضور در این راهپیمایی یک ادای دین نسبت به دفاع از مظلوم در برابر ظالم است.

وی با تاکید بر اینکه ما به دنبال جنگ نیستیم اما با هرگونه تهدیدی با قاطعیت برخورد می‌کنیم؛ چرا که هم اراده این برخورد را داریم و هم از توانایی این امر برخوردار هستیم، خاطرنشان کرد: در حال حاضر صنعت دفاعی کشور بسیار خوب است و ما نیز از آمادگی کامل برخوردار بوده و خودکفایی و خوداتکایی بسیار بالایی داریم.

کد خبر 4630141

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 7 =