جا به جایی کالا از راه ریلی در هرمزگان افزایش یافت

بندرعباس - مدیر کل راه آهن هرمزگان گفت: ۳میلیون و ۵۱۰هزار و ۹۵۸تن کالا از ابتدای سالجاری تاکنون از راه ریلی استان جا به جا شد که این میزان افزایش سه درصدی را در همسنجی با پارسال نشان می دهد.

به گزارش خبرگزاری مهر، حسن ماسوری در تشریح عملکرد ۲ ماهه این اداره کل بیا: داشتاز این میزان جا به جایی کالا، یک میلیون و ۲۴۳ هزار و ۲۸۴ تن انواع مواد معدنی و کالاهای تجاری شامل کانتینر و محموله‌های ترانزیتی بوده است. این کالاها از مبادی ایستگاه‌هایی گل گهر، معدن گل گهر و بندر شهید رجایی بارگیری شده است.

مدیرکل راه آهن هرمزگان اظهارداشت: در این مدت همچنین ۲ میلیون و ۲۶۷ هزار و ۶۷۴ تن انواع محموله و مواد معدنی در سایر خطوط این اداره کل تخلیه شد.

ماسوری گفت: این مواد در پالایشگاه، منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس (بارکو)، بندر شهید رجایی و خطوط تخلیه دستی مانوری تخلیه شد که در همسنجی با پارسال ۱۱ درصد افزایش داشته است.

وی ادامه داد: عملکرد بندر شهید رجایی نیز در این مدت یک میلیون و ۵۸۲ هزار و ۴۴۵ تن کالا با ۶ درصد افزایش بوده است.

این مسؤول یاد آور شد: تُن کیلومتر مرزی نیز در ماه‌های فروردین و اردیبهشت ماه امسال به میزان یک میلیارد و ۳۹۱ میلیون و ۷۲۹ هزار و ۹۲۴ تن کیلومتر رسید که افزایش ۷ درصدی نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد.

«تُن کیلومتر مرزی، واحدی در راه آهن برای حمل بار در بین مرزهاست که به ازای هر تُن بار ریلی در هر کیلومتر محاسبه می‌شود.»

ماسوری گفت: همچنین در این مدت تخلیه نفت کوره (مازوت) از ۲ هزار و ۹۵۲ واگن به ۵ هزار و ۲ واگن رسیده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش ۶۹ درصدی را نشان می‌دهد.

وی اضافه کرد: در تخلیه کانتینر نیز از ۶۵۷TEU (تی ای یو) به یکهزار و ۱۱۰ ) TEUتی. ای . یو) رسید که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۶۹ درصد افزایش داشته است.

مدیرکل راه آهن هرمزگان ادامه داد: برای نخستین بار محموله نفت کوره ترانزیت در خطوط محوطه بندر شهید رجایی تخلیه و مستقیم به مخازن ذخیره مواد نفتی انتقال یافت.

وی گفت: در گذشته واگن‌های مواد نفتی در خطوط پایانه نفتی ایستگاه مانوری تخلیه و توسط کامیون به مخازن داخل بندرشهید رجایی انتقال می‌شد که با ایجاد خط و بهبود این فرآیند شاهد افزایش تخلیه موادنفتی ترانزیت از تعداد ۳۰ واگن به ۸۰ واگن در روز خواهیم شد.

کد خبر 4630981

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 3 =