انفجار کشتی‌ها کار آمریکا و اسرائیل است/ نجات کشور در مذاکره نیست

اردبیل – خطیب جمعه اردبیل با بیان اینکه آمریکا از سر استیصال به تهمت زنی روی آورده است، تاکید کرد که انفجار دو کشتی مربوط به ژاپن در دریای عمان قطعاً کار آمریکا و اسرائیل است.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سیدحسن عاملی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه اردبیل اضافه کرد: این اقدام از سوی خود آنها طرح ریزی شده چون تقارن این حادثه با حضور آبه در ایران با صدای بلند می‌گوید این جنایت کار ایران نیست.

وی بیان داشت: وقتی ما مبتلی به دشمنی شدیم که سد راه ما کرده و قصدجان ما را دارد برای نجات خود قبل از هر اقدامی اولین کاری که باید بکنیم توجه به روحیه و ماهیت اوست. اگر شخصی آشنا به ماهیت، اغراض، مرام، فکر، اندیشه و سابقه آمریکا باشد می‌گوید تنها راه مقابله با این دشمن و تنها راه خلاص شدن از شرارت او، راه مقام معظم رهبری است.

نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه دشمن ما فزونخواه بوده و ارزشی به انسانیت انسان‌ها قائل نیست، ادامه داد: دشمن حرمتی به خون انسان‌ها و احترامی به مواثیق بین‌المللی قائل نیست و به راحتی آنها را مچاله کرده و به سطل زباله می‌اندازد؛ ارزشی به سازمان ملل قطعنامه‌های شورای امنیت و امضای این نهاد بین المللی قائل نیست؛ وقعی به تعهدات دولت قبل آمریکا نمی‌گذارد بلکه مدام به آنها فحش می‌گوید. مثل آب خوردن خلف وعده می‌کند؛ خود را کدخدای بزرگ دنیا می‌داند که همه کشورها باید ایالتی از ایالات آمریکا و همه ملت‌ها باید رعیتی از رعیت‌های آمریکا باشند.

حکومت آمریکا تروریست بزرگ دولتی است

وی افزود: وزیر خارجه اسبق این کشور می‌گوید «دنیا به مثابه یک قطار است و ما تعیین می‌کنیم که این قطار کجا برود» این حکومت، یک تروریست بزرگ دولتی است؛ یک تروریست تمام عیار اقتصادی است و اقتصاد دنیا را برای منویات شوم خود به گروگان گرفته است؛ دنیا را با حق ویژه و درجه بندی انسان‌ها اداره می‌کند. کل دنیا، کل ملت‌ها، کل دولت‌ها و کل مشروعیت‌ها را با چشم اسرائیل نگاه می‌کند و با بی حیایی تمام می‌گوید رابطه ما با کل دنیا برمبنای منافع اسرائیل تعیین می‌شود.

عاملی تصریح کرد: این دولت دنیا را با معیار «الحق لمن غلب» اداره می‌کند دنیا را با نظام ارباب و رعیتی و با تقسیم دنیا به فرمانده و فرمانبر اداره می‌کند. در اجرای سیاست ماکیاولیستی نمره ۲۰ دارد در عرض چند روز به هزار چهره و هزار رنگ می‌افتد. با یک دست شمشیر و با دست دیگر شاخه زیتون به دست می‌گیرد. در یک لحظه همه ملت ایران را تروریست و محور شرارت و دارای «دی ان ای» شرارت نام می نهد و در یک لحظه دیگر می‌گوید من می‌خواهم به ملت ایران کمک کنم.

وی متذکر شد: حالا به خاطر منافع خود به یک دفعه چهره عوض کرده و برای مذاکره التماس می‌کند. گاه شماره تلفن می‌دهد و گاهی دولتهای مختلف را واسطه می‌کند. دولت ژاپن را واسطه می‌کند اما هنوز پای نخست وزیر ژاپن به ایران نرسیده پتروشیمی ایران را تحریم می‌کند. با تمام وجود به اصل «هدف وسیله را توجیه می کند» اعتقاد دارد.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: آمریکا از سر همین اصل و از سر استیصال به تهمت زنی روی آورده است. انفجار دو کشتی مربوط به ژاپن در دریای عمان قطعاً کار آمریکا و اسرائیل است چون تقارن این حادثه با حضور آبه در ایران با صدای بلند می‌گوید این جنایت کار ایران نیست.

طرح مذاکره جنگ روانی برای شکستن وحدت و مقاومت ملت است

وی تاکید کرد: این دشمن در تبختر، تکبر و استکبار نمره اول را دارد حالا چطور شده منیت خود را شکسته و به ما التماس مذاکره دارد، هر کس تحلیلی می‌کند ولی علت واقعی یک چیز است و دومی ندارد و آن عبارت از ایجاد شکاف در صف مرصوص امت است.

عاملی با اشاره به دو نکته ضروری در خصوص پیشنهاد مذاکره توسط آمریکا یادآور شد: اول اینکه همه بدانند این یک جنگ روانی برای شکستن وحدت و مقاومت ملت است. آنها در صدد تأثیرگذاری بر فضای داخلی ایران هستند تا در داخل حاکمیت و در داخل ملت حالت دو قطبی ایجاد کنند. دو قطبی شدن ایران آرزوی بزرگ آنها و منجی آنها از چنگال ایران است. هدف آنها انشقاق داخلی و تقسیم داخل کشور و احزاب داخلی به مخالفان مذاکره و حامیان مذاکره است.

وی عنوان کرد: حضرت آقا در ملاقات با نخست وزیر ژاپن چنان عالی صحبت کردند که معاندین هم قانع شدند که مذاکره تحت فشار، سم مهلک است. پمپئو هرچه حرف نامناسب و بد و بی راه هم گفته باشد، در یک جا حرف بسیار عجیبی گفته است. او می‌گوید «ملت ایران فکر نکند که همیشه آقای خامنه ای بالای سر آنها خواهد بود».

امام جمعه اردبیل ادامه داد: دوم اینکه بدترین، خطرناک‌ترین و سمی‌ترین مذاکره جایی است که دشمن با یک دست پیشنهاد مذاکره می‌دهد و در دست دیگر شمشیر و فشار حداکثری را بالای سر ما قرار می‌دهد. مذاکره در سایه فشار حداکثری باج دادن است؛ تهدید است نه مذاکره. آمریکا به هیچ وجه به مذاکره بدون پیش شرط اعتقاد ندارد. طرح آن برای فریب ملت ایران و ایجاد انشقاق در بین ملت است.

مذاکره در سایه فشار حداکثری باج دادن است

وی افزود: اگر در برابر فشار حداکثری حاضر به مذاکره شویم نشانه ضعف فوق العاده است. آنها تا متوجه ضعف بشوند صد درصد شروط وحشتناک می‌گذارند. مثل آفتاب روشن است که اگر امروز ایران مذاکره زیر شمشیر را بپذیرد فردای آن روز، هنوز مذاکره شروع نشده پمپئو با اهانت به ما قطعاً و فوراً خواهد گفت بدون خلع سلاح موشکی مذاکره‌ای در کار نیست.

عاملی با تاکید براینکه درایت و آینده نگری مقام معظم رهبری فوق العاده است، تصریح کرد: حضرت آقا فرمودند هزینه مقاومت کمتر از هزینه سازش است. اگر آنها احساس انفعال بکنند فاتحه کشور خوانده شده است. مذاکره زمانی نافع است که آنها با احترام کامل به ایران و با برداشتن تمام فشارها و تهدیدها پای مذاکره بیایند.

وی بیان داشت: ما در برابر این جنگ روانی می‌گوئیم اگر مقام معظم رهبری احتمال بدهند که رفاه و نجات ملت و کشور در مذاکره است، قطعاً نه نمی‌گویند. آنچه آنها پیشنهاد می‌کنند، مذاکره نیست باج‌خواهی است؛ زدن بال و پر ایران است؛ خلع سلاح کشور است؛ کدام ایرانی راضی است ما در حالی که در محاصره حجیم‌ترین پایگاه‌های آمریکایی و در محاصره خبیث‌ترین دشمنان مثل اسرائیل و عربستان قرار گرفته‌ایم خود را خلع سلاح کنیم، آیا آنها که در طول تاریخ خود را خلع سلاح کردند نجات یافتند یا خلع سلاح اول گرفتاری آنها بود.

نماینده ولی فقیه در استان یادآور شد: ما قصد مذاکره داشتیم که پای برجام آمدیم و در تعهد به آن ثابت قدم ماندیم چرا آن را به هم زدید؛ ما شتر آبرسانی نیستیم که هر روز پای مذاکره بیاییم فردا آن را به هم بزنید. از این معلوم می‌شود که آنها قصد فراتر از برجام دارند و آن ابتر کردن ایران است. برجام فقط مربوط به تسلیحات هسته‌ای است و مشکل هسته‌ای با برجام حل شده است. اگر در ایران رژیمی هم سر کار بیاید که مطابق میل آنها باشد صد درصد باز ایران را خلع سلاح می‌کنند سپس فردای آن روز حمله شروع و ایران تجزیه می‌شود.

اقدام ورزشکار آذربایجان افتخار بزرگی برای آذری‌های جهان بود

وی همچنین به اقدام اخیر یکی از ورزشکاران کشور آذربایجان اشاره کرد و متذکر شد: در اقدامی بسیار جالب یک ورزشکار از کشور آذربایجان به نام «المار نور علی اف» که در قالب تیم ملی کشور اوکراین کشتی می‌گیرد، افتخار بزرگی برای ما آذری‌های جهان درست کرد و سر ما را به عرش رساند.

عاملی اضافه کرد: این ورزشکار بعد از پیروزی در مسابقه بین المللی کشتی و احراز مدال طلا با پیراهن منقوش به تصویر مقام معظم رهبری و نوشته لبیک یا خامنه ای به بالای سکو رفت. تا حال چنین اتفاقی برای هیچ رهبری در دنیا رخ نداده است. من از مجموعه‌های ورزشی آذری آذربایجان شرقی، غربی، اردبیل و زنجان می‌خواهم به نحو شایسته از این ورزشکار آذری تجلیل کنند.

وی با تقدیر از اقدام بسیار شایسته سازمان بسیج ورزشکاران کشور که تصمیم به تجلیل از این ورزشکار گرفته است، عنوان کرد: با تمام وجود صمیمانه از جناب المار نورعلی اف قهرمان بزرگ آذری‌های جهان تشکر می‌کنم و به ملت بزرگ آذربایجان به خاطر داشتن چنین قهرمانی تبریک می گویم.

کد خبر 4640488

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • 7 + 3 =

  نظرات

  • IR ۲۰:۲۷ - ۱۳۹۸/۰۳/۲۴
   0 0
   امام راحل از اول فرمودند شیطان بزرگ، متأسفانه بعضی ها راهشان را کج کردند سمت شیطان.