دست خالی آمریکا در تحریم/ حالا نوبت ایران برای فشار حداکثری است

اردبیل – خطیب جمعه اردبیل با اشاره به اقدام آمریکا در تحریم جمعی از فرماندهان سپاه و بویژه تحریم رهبر معظم انقلاب گفت: این تحریم‌ها نشان می‌دهد که دست آمریکا در تحریم کاملاً خالی شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سیدحسن عاملی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه اردبیل اضافه کرد: آمریکا همیشه در محاسبات خود اشتباه می‌کند؛ تحریم افراد زمانی مؤثر است که آن فرد یا تجارت خارجی عظیمی داشته باشد یا ثروت عظیمی در خارج از کشور ذخیره و پس انداز کرده باشد. این مطلب بسیار آسان را دولت بزرگی مثل آمریکا یا نمی فهمد و یا می فهمد و قصد به راه انداختن جنگ روانی دارد.

وی ادامه داد: آمریکا با این گول زنک ها می‌خواهد خالی بودن دست خود را پنهان کند و لذا می‌گوئیم زمان فشار حداکثری گذشت و حالا نوبت ایران است که اقدام کند و ترامپ تماشا.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری بیان داشت: آنها بهتر از همه از ساده زیستی رهبر انقلاب خبر دارند. در تهران یک کوچه را مسدود کرده‌اند و برای رهبر معظم انقلاب دفتر، منزل و حسینیه درست کرده‌اند. آن هم به نام رهبر نیست و همه بیت المال است. این تحریم از این جهت مفید است که جهانیان را با سلوک ساده و بی آلایش رهبر انقلاب، مردمی بودن او و اقتدار روحی او آشنا می‌کند.

وی افزود: فرماندهان سپاه هم در نهایت ساده زیستی هستند و اهل ثروت اندوزی نیستند. ما با بعضی از فرماندهان نیروی دریایی سپاه که تحریم شدند رفاقت نزدیکی داریم. ساده زیستی، صفا و طهارت نفس در آنها وصف اول است. آنها جان به کف همیشه در خلیج فارس در برابر نیروهای آمریکایی در خط مقدم درگیری حضور دارند و هر لحظه ممکن است به شهادت برسند. چنین عاشقان شهادت هیچ وقت دنبال جمع دنیا نمی‌روند. آمریکا در پشت پرده آرزو می‌کند هزار سرباز بدهد، یک سردار تنگسیری داشته باشد.

عاملی تصریح کرد: آمریکا از تحریم ایران هم خوشحال است و هم امیدوار. من جمله‌ای را می گویم و آرزو دارم این به گوش مسئولان دولت آمریکا برسد و آن اینکه تحریم‌ها ایران را مجبور کرد در حد وسیعی در نیازهای صنعتی، اقتصادی و علمی خود به خودکفایی برسد و این باعث شده عظیم‌ترین زیرساخت‌های کشور تأمین گردد و در نتیجه، بقا نظام و کشور به یک نفر بسته نگردد.

روحانیت بهای سنگینی در جریان ۷ تیر پرداخت کرد

وی با گرامیداشت هفته قوه قضائیه یادآور شد: ملت ما در هفت تیر بهای سنگینی برای کشور اسلامی و جمهوری اسلامی پرداخت کرد. ۷۲ تن از مغزهای متفکر انقلاب توسط جریان نفاق به فرماندهی آمریکا قتل عام شدند. روحانیت معظم بهای سنگینی در این جریان پرداخت کرد که در رأس آنها مرحوم شهید بهشتی بود.

امام جمعه اردبیل ادامه داد: عجیب این است که همان تروریست‌ها در حال حاضر در حمایت آمریکا و اروپا مشغول اقدامات مجرمانه خود هستند اما این دولت‌ها با پررویی و بی حیایی و با وقاحت از حقوق بشر صحبت می‌کنند و ایران را در رتبه اول ناقضین حقوق بشر قرار می‌دهند. یعنی خون و بشریت برای آنها ارزش ندارد و آنچه برای آنها مهم است منافع آنهاست؛ بقیه انسان‌ها همه ابزار هستند و بدترین جنایت در کره زمین، نگاه ابزاری به بشریت است.

وی با بیان اینکه تأمین امنیت، به قول مطلق مسئولیت قوه قضائیه است، متذکر شد: امنیت جان، امنیت آبرو، ناموس، مال، عدالت و… به همین جهت امر قضاء بسیار خطیر است و باید صالح‌ترین انسان‌ها متولی امر قضاء شوند.

عاملی اضافه کرد: در اهمیت امر قضاء همین بس که خداوند زمین و آسمان را به عدالت یعنی به قلم قاضی بسته است. گاهی با حکم قاضی «یحبس السماء قطرها و تمنع الارض برکاتها» و گاهی بر عکس، یک حکم عادلانه طبق روایت از برکت یک سال باران، بالاتر است. ما از دستگاه قضاء، فصل خصومت، سرعت، اولویت پرونده‌های مفاسد مخصوصاً مفاسد اقتصادی و اعتیاد و به کارگیری افراد صالح و سلامتی دستگاه قضاء را خواستاریم.

اقدامات اخیر ملت را به آینده آرمانی دستگاه قضا امیدوار کرده است

وی عنوان کرد: عدالت امری است که مشروعیت حکومت ما به آن وابسته است و هنوز ما با عدالت آرمانی فاصله داریم و این به اراده جمعی نیاز دارد و فقط در حیطه مسئولیت دستگاه قضا نیست. قوه مجریه و مقننه باید با قوانین مترقی، زمینه بزه را از بین ببرند. مجلس در این خصوص و مرکز تنقیح قوانین دولت بسیار دخیل هستند، اما به طور شایسته ظاهر نشده‌اند.

نماینده ولی فقیه رد استان بیان داشت: اخیراً قوه قضائیه با ریاست آقای رئیسی در سطح کلان اقدامات بسیار شایسته‌ای را شروع کرده و ملت ما را به آینده آرمانی دستگاه قضا امیدوار کرده است. در استان نیز دستگاه قضائی مخصوصاً در مبارزه با فساد اقدامات قابل تحسین داشته است.

وی ۱۲ تیر را روز تلخی برای تمام ایرانی‌ها دانست و افزود: در این روز در سال ۱۳۶۷ در بحبوحه جنگ، آمریکا هواپیمای مسافربری ایران را ساقط کرد و ۲۶۰ نفر را شهید نمود. آنها بعداً اعلام کردند ما می‌خواستیم جنگ ایران و عراق با پذیرش صلح توسط ایران به پایان برسد. در ناکازاکی و هیروشیما با بمب اتمی ۱۵۰ هزار نفر را کشتند و گفتند می‌خواستیم جنگ تمام شود در حالی که جنگ را خودشان شروع کرده بودند و حالا تحریم ظالمانه بر علیه ایران وضع می‌کنند و می‌گویند می‌خواهیم ایران پای مذاکره بیاید و تسلیم شود.

عاملی همچنین به مناسبت روز جهانی مبارزه با مواد مخدر تاکید کرد که اعتیاد امروز دیگر یک تفنن یا صرفاً کامروایی نیست بلکه به ابزار جنگ نرم دشمن تبدیل شده و کشور را از جهات انسانی، اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و امنیتی تهدید می‌کند. ما تاکنون چهار هزار شهید در راه مبارزه با مواد مخدر داده‌ایم. قریب به اتفاق این شهدا از نیروی انتظامی و مرزبانی هستند. همچنین بیش از ۱۲ هزار نفر جانباز شده‌اند.

بهترین راه مبارزه اعتیاد اجتماعی و عمومی کردن آن است

وی ادامه داد: بهترین راه مبارزه با این حربه دشمن، اجتماعی و عمومی کردن مبارزه است. هر کس به ایران تعلق خاطر دارد، هرکس به عزت کشور حساسیت دارد، هرکس به انسانیت حرمت دارد، هرکس به اشک چشم یتیم و به زندگی یک خانم جوان و آینده آنها حساسیت دارد و هرکس به فساد و تباهی حساسیت دارد باید وارد مبارزه با موادمخدر شود.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان با بیان اینکه ثواب این جهاد قطعاً از ثواب نماز کمتر نیست، افزود: من در اینجا اعلام می‌کنم هرکس اطلاع از سوداگران مرگ داشته باشد ولو نزدیک ترین عزیزش باشد باید با ستاد مبارزه با مواد مخدر همراهی و همکاری کند و الا شرعا مرتکب گناه شده در تمام مصائب به وجود آمده شریک است.

وی اندازی تشکل‌های مردم نهاد را در این خصوص مطلوب ارزیابی کرد و از دولت جهت اصل مبارزه با مواد مخدر و جهت حمایت از تشکل‌های مردمی تقدیر کرد.

عاملی در عین حال با اشاره به میزبانی اردبیل از شهدای گمنام متذکر شد: این هفته استان ما میزبان چهار شخصیت آسمانی است. سه شهید گمنام و یک شهید مدافع حرم. ما کنار سفره شهدا و مدیون آنها هستیم و مرام آنها را فراموش نخواهیم کرد. از اهالی می‌خواهم در تشییع جنازه این میهمانان آسمانی همت تمام داشته باشند.

کد خبر 4653034

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 2 =