ایران با تولید روزانه ۱۰۵ میلیون لیتر بنزین به خودکفایی رسیده است

دامغان - نماینده دامغان در مجلس با بیان اینکه ایران اسلامی با تولید روزانه ۱۰۵ میلیون لیتر بنزین به خودکفایی رسیده است، گفت: مصرف روزانه بنزین در کشور ۹۰ میلیون لیتر است.

به گزارش خبرنگار مهر، ابوالفضل حسن بیگی صبح شنبه در جلسه شورای اداری استان سمنان به میزبانی استانداری ضمن بیان اینکه امسال اعتبارات بسیار مطلوبی در حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری اختصاص پیدا کرده است، تاکید کرد: در دامغان و در حوزه مطالعات آبخیزداری کمبودهایی وجود دارد که نیاز است مطالعات این حوزه در دستور کار قرار گیرد.

وی افزود: توجه مسئولان به حوزه منابع طبیعی و آبخیزداری اهمیت دارد چرا که این حوزه می‌تواند به تغذیه منابع آبی نیز کمک کرده و مشکلات خشکسالی را کاهش دهد.

عضو خانه ملت در ادامه گفت: نیاز است تا موضوع جذب اعتبارات در خصوص احداث کریدور شمال به جنوب در محدوده استان سمنان، به‌صورت جدی در دستور کار قرار گیرد.

حسن بیگی در ادامه به ضرورت تقویت ارتباط مدیران استانی با مدیران ارشد کشوری تاکید کرد و گفت: مدیران ارشد استان و دستگاه‌های اجرایی، ارتباطات خود را با وزارتخانه‌ها و مرکز برای جذب اعتبارات در راستای توسعه و پیشرفت استان تقویت کنند.

وی به بحث و حاشیه پیش آمده بین دو نماینده استان سمنان نیز اشاره کرد و بیان داشت: از اینکه نماینده‌ای نسبت به اقدام و عمل مثبت نماینده‌ای در خصوص تخصیص و جذب اعتبارات واکنش نشان می‌دهد بسیار جای تاسف است، امروز نیاز داریم تا با همدلی، وحدت و انسجام برای پیشرفت استان تلاش کنیم.

نماینده دامغان در مجلس همچنین گفت: تصویب قانون انتقال آب دریای خزر به فلات مرکزی و رای حداکثری نمایندگان آن به این مهم، اقدامی بسیار مطلوب و مثبت بود که نیاز است عملیاتی شدن انتقال آب دریای خزر به استان، در سال جاری به صورت جدی پیگیری و ۱۰۰ درصد محقق شود.

حسن بیگی در ادامه و با بیان اینکه متاسفانه تضعیف شدن بانک‌ها و موسسات مالی ۹۰۰ هزار میلیارد ریال پول مردم را به چالش کشید اما مقرر شده که غرامت افراد خسارت دیده با سرمایه زیر دو میلیارد ریال پرداخت شود، گفت: دولت ۳۵۰ هزار میلیارد ریال خسارت به دستور رئیس جمهور به مالباختگان و مردم خسارت دیده ناشی از تضعیف بانک و موسسات مالی پرداخت کرد.

وی به موضوع پهپاد آمریکایی نیز اشاره کرد و بیان داشت: نابودی این پهپاد خواب را از چشمان ترامپ پراند و پس از این موضوع رویه و ادبیات آمریکا در قبال کشورمان تغییر کرد.

عضو خانه ملت در خاتمه با بیان اینکه روزانه ۹ تا ۱۰ ملیون لیتر گازوئیل مازاد بر مصرف نیز برای مصرف کشورهای خارجی فروخته می‌شود، گفت: کشور با تولید ۱۰۵ میلیون لیتر بنزین در کشور به خودکفایی رسیده و مصرف ۹۰ میلیون لیتری در روز را تامین می‌کند.

کد خبر 4658784

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =