تدوین سند توسعه کشت گیاهان دارویی در استان مرکزی

اراک- معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی گفت: سند توسعه گیاهان دارویی در استان مشتمل بر بخش های تولید، آموزش وترویج و فراوری در حال تدوین است.

به گزارش خبرنگار مهر، سعید فرخی روز یکشنبه در حاشیه بازدید از مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان مرکزی، در اراک اظهار داشت: این مرکز با وجود ۲۶ عضو هیئت علمی، محقق و کادر اداری مجرب از توانایی های لازم برای توسعه کیفی بخش کشاورزی استان برخوردار است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی ادامه داد: ثمره تلاش های همکاران این مرکز را در حوزه کشاورزی و امنیت غذایی استان شاهد هستیم و به نظر می رسد باید حمایت ها و هماهنگی های بیشتری به ویژه در بخش های تحقیقاتی و ترویج صورت پذیرد تا یافته های تحقیقاتی در عرصه های اجرایی به کار گرفته شود.

فرخی در خصوص سند توسعه گیاهان دارویی استان بیان کرد: سند توسعه گیاهان دارویی در استان مشتمل بر بخش های تولید، آموزش، ترویج و فراوری در حال تدوین است و برای اجرای سند توسعه گیاهان در استان به ویژه در بخش فرآوری باید سریع تر اقدام شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار مرکزی اظهار کرد: بخش فرآوری و عمل آوری گیاهان دارویی به توسعه کشت گیاهان دارویی در استان کمک می کند.

وی تاکید کرد: باید سرمایه‌گذاران مناسب را برای سرمایه‌گذاری در حوزه توسعه گیاهان دارویی جذب کرد و کشت آن را توسعه داد. کشت گیاهان دارویی در کشورهای مختلف جهان به شدت در حال افزایش است به طوری که تجارت حاصل از این کشت قابل توجه می باشد.

فرخی عنوان کرد: با توجه به محدودیت های شرایط آب و خاک کشور، کشت گیاهان دارویی می تواند به عنوان راهکاری برای برون رفت از محدودیت ها و ظرفیت های آبی و خاکی باشد.

کد خبر 4659841

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 8 =