کمبود دارو و پزشک متخصص در مراکز تأمین اجتماعی خراسان جنوبی

بیرجند- مدیر درمان تأمین اجتماعی خراسان جنوبی با اشاره به کمبود دارو و پزشک متخصص در مراکز درمانی این سازمان، گفت: وزارت بهداشت سهمی از فارغ التحصیلان متخصص برای تأمین اجتماعی قائل نیست.

به گزارش خبرنگار مهر، فرزاد فیروزی ظهر چهارشنبه در بازدید استاندار خراسان جنوبی از شعبه یک مراکز درمانی تأمین اجتماعی بیرجند اظهار داشت: با تمام اقدامات انجام شده هنوز سرویس های بیمارستانی از نیازهای اولیه مردم استان است.

وی به کمبود پزشکان متخصص در مراکز درمانی تامین اجتماعی استان اشاره کرد و گفت: در حال حاضر در هر دو بیمارستان تامین اجتماعی استان برای بحث متخصص رادیولوژی مشکل داریم و در رشته های جراحی و داخلی هم کمبودهایی وجود دارد.

مدیر درمان تأمین اجتماعی خراسان جنوبی با انتقاد از اینکه وزارت بهداشت سهمی از فارغ التحصیلان متخصص برای مراکز تامین اجتماعی کشور قائل نمی شود، بیان کرد: این در حالی است که این سازمان بخشی از هزینه های آموزش پزشکان متخصص کشور را پرداخت می‌کند.

وزارت بهداشت به تعهدات خود عمل کند

فیروزی با تأکید بر اینکه متقاضی اجرای قانون در قالب ماده ۷۴ برنامه توسعه ششم و ایجاد سهمیه پزشکان متخصص برای حق بیمه شدگان تامین اجتماعی هستیم، افزود: وزارت بهداشت به تعهدات قانونی خود در این زمینه عمل کند.

وی، جذب متخصصان ضریب k را یکی از نیازها و اولویت های مردم استان برشمرد و از استاندار خواست: با رایزنی از طریق وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی زمینه حضور این متخصصان در مراکز سازمان تامین اجتماعی فراهم شود.

مدیر درمان تأمین اجتماعی خراسان جنوبی همچنین به مشکل کمبود دارو و نارضایتی بیماران اشاره کرد و افزود: این مشکل نیز ناشی از جریان نقدینگی است.

فیروزی با اشاره به اینکه بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) بیرجند تنها بیمارستان خودگردان استان است، بیان داشت: این بیمارستان با تعرفه دولتی درآمد خود را تامین می‌کند و به همین دلیل هزینه‌ها را نمی‌تواند به خوبی پوشش دهد.

جمع آوری صف پزشکان متخصص

وی با بیان اینکه خودگردان کردن بیمارستان در مناطق محروم جواب نمی‌دهد، عنوان داشت: باید اعتبارات پایه ای مصوب برای این مرکز درمانی استان در نظر گرفته شود.

مدیر درمان تأمین اجتماعی خراسان جنوبی از اجرای نظام ارجاع داخلی در مراکز و بیمارستان‌های تامین اجتماعی استان خبر داد و گفت: امسال نظام ارجاع داخلی در بیمارستان شهید رحیمی پیاده سازی شد که در بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) نیز اجرا خواهد شد.

فیروزی با بیان اینکه در حال حاضر این برنامه آغاز شده و به تدریج تمام پزشکان متخصص در یک برنامه زمان‌بندی در قالب این برنامه قرار خواهند گرفت، افزود: در قالب این نظام پزشکان عمومی بیمارانی که شرایطشان ایجاب می‌کند را به متخصصان ارجاع می دهند.

وی اضافه کرد: با اجرای این طرح صف‌ها برای متخصصان جمع آوری می شود و خدمات تخصصی به افرادی که نیاز دارند ارائه خواهد شد.

توسعه سرویس جراحی‌های تخصصی در بیمارستان حضرت ابوالفضل (ع) بیرجند

مدیر درمان تأمین اجتماعی خراسان جنوبی همچنین از توسعه سرویس جراحی‌های تخصصی در بیمارستان حضرت ابوالفضل علیه السلام بیرجند خبر داد و گفت: در حال حاضر سرویس های اطفال، داخلی، زنان و جراحی در هر دو بیمارستان فعال است.

فیروزی ادامه داد: همچنین جراحی اعصاب و جراحی ستون فقرات با لیزر در بیمارستان حضرت ابوالفضل علیه السلام بیرجند راه اندازی شده است.

کد خبر 4669208

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =