دوستی بهانه‌ای برای کلاهبرداری از بازرگان چینی

معاون مبارزه با جرایم جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری خانم جوان خبر داد که به بهانه دوستی اقدام به کلاهبرداری سه میلیاردری از تبعه چینی کرده بود.

به گزارش خبرگزاری مهر، سرهنگ کارآگاه جهانگیر تقی پور ، معاون مبارزه با جرایم جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی تهران بزرگ، از دستگیری خانم جوان خبر داد که به بهانه دوستی اقدام به کلاهبرداری سه میلیاردری از تبعه چینی کرده بود.

سرهنگ تقی پور در تشریح خبر گفت : در تاریخ ۲۹ خرداد ماه امسال شاکی خانم جوانی از تبعه کشور چین به همراه وکیل قانونی خود، با مراجعه به دادسرای ناحیه ۲ تهران اعلام شکایت می نمائید، که دوست ایرانی اش به هویت (جعلی) دنیا ۳۴ با اقدامات متقلبانه، سنگ های قیمتی وی را به ارزش تقریبی ۳۰۰ میلیون تومان را از وی کلاهبرداری نموده است.

این مقام انتظامی پایتخت افزود: در تاریخ ۱۶ مرداد ماه، پرونده حسب دستور بازپرس شعبه اول دادسرای ناحیه ۲ تهران به جهت دستگیری و کشف اموال ، در اختیار کارآگاهان اداره چهاردهم ( ویژه مبارزه با جرایم کلاهبرداری) قرار گرفت.

شاکی پس از حضور در اداره چهاردهم پلیس آگاهی به کارآگاهان گفت: در اوایل سال ۹۸ با خانم جوانی به نام دنیا آشنا شدم ، از آنجایی که من بازرگان هستم و همیشه در حال سفر به ایران هستم به صورت اتفاقی با این خانم در محل اقامت خودم در نیاوران با او آشنا شدم و او هم گفت ساکن نیاوران می باشد، این آشنایت به دوستی صمیمی بین ما منجر شد و همیشه باهم به تفریح می رفتیم.

وی(ماالباخته) در ادامه گفت: یک روزی به دنیا گفتم من علاوه بر کار بازرگانی درکار جواهرات نیز هستم و تعدادی سنگ قیمتی که همراه داشتم به او نشان دادم و او هم گفت چقد جالب من هم تو کار جواهرسازی هستم، با توجه به اعتماد سازی که از سوی وی ایجاد شده بود ،  پیشنهاد داد که می تواند برای سنگ ها رکاب و غیره ... انجام دهد و من هم پذیرفتم و به وی دادم و جهت انجام امورات کاری به کشور خودم(چین) بازگشتم.

شاکی ادامه داشت: پس از گذشت حدوداً یکماه به ایران مراجعه کردم و برای دیدن دنیا با وی تماس گرفتم که گوشی وی خاموش بود چندبار تماس گرفتم ولی... ، متوجه شدم دنیا با جلب اعتماد من و اقدامات متقلبانه اقدام به کلاهبرداری کرده است.

سرهنگ تقی پور تصریح کرد: کارآگاهان پس از شنیدن اظهارات مالباخته ، با بهره گیری از روشهای علمی کشف جرم موفق به شناسایی هویت واقعی متهم بنام سارا و مخفیگاه وی در محدوده شمال غرب تهران شدند با انعکاس موضوع به بازپرس پرونده در تاریخ ۱۱ شهریور ماه طی عملیات پلیسی متهم دستگیر که طی بازرسی از محل کلیه سنگ های قیمتی کشف وبه اداره چهاردهم منتقل گردید.

در تحقیقات صورت گرفته از متهم ضمن قبولی بزه انتسابی اظهار داشت: حدود چند سال است در حرفه ای جواهر سازی در محدوده نیاورن مشغول بکار می باشم و وقتی که با شاکی دوست شدم و سنگ های قیمیتی را به من نشان داد وسوسه شدم تا سنگ ها را بدست آورم که با نشان دادن صفحه اینستاگرام ساخت و فروش جواهر مربوط به محل کارم ، اعتماد وی را به خود جلب کردم که پیشنهاد خود را به وی دادم  و اوهم قبول کرد و سنگ ها را به من داد و وقتی دیدم او به کشورش بازگشته فرصت را مناسب دیدم و گوشی ام را خاموش کردم.

سرهنگ کارآگاه جهانگیر تقی پور ، معاون مبارزه با جرایم جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی پایتخت ، با اشاره به این خبر گفت : با توجه به دستگیری متهم و اعتراف صریح به بزه انتسابی وی با صدور قرار قانونی از سوی مقام قضایی روانه زندان گردید.

کد خبر 4718960

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 10 =