آخرین مهلت ارسال طرح‌های علمی مشترک ایران - ترکیه اعلام شد

محققین و اعضای هیات علمی شاغل در دانشگاهها، پژوهشگاهها و موسسات آموزشی یا تحقیقاتی تا ۲۶ مهر ماه ۹۸ فرصت دارند، طرح های مشترک خود با محققان ترکیه ای را بارگزاری کنند.

به گزارش خبرنگار مهر، براساس اعلام مرکز همکاری های علمی و بین المللی وزارت علوم،   محققین و اعضای هیات علمی  شاغل در دانشگاهها، پژوهشگاهها و موسسات آموزشی یا تحقیقاتی وابسته به وزارت علوم که با یکی از محققین و اعضای هیئت علمی مراکز تحقیقاتی یا دانشگاه‌های ترکیه ای پروپوزال مشترک تهیه کرده اند تا ۲۶ مهر ۹۸ نسبت به بارگذاری این طرحها در وبگاههای اعلام شده فرصت دارند.

براساس این گزارش، با راه اندازی وبگاههای ویژه بارگذاری طرحهای مشترک علمی ایران و ترکیه از تاریخ ۲۸ تیرماه۹۸، امکان حمایت از این طرحها عملیاتی شد.

بعد از طی روال داوری توسط کمیته های داوری طرفین، طرحهای نهایی توسط کمیته ای مشترک انتخاب خواهند شد.

در آماده سازی فرم پروپوزال مشترک محققان باید به این موارد توجه داشته باشند که مجری ایرانی طرح حتما عضو هیات علمی یکی از دانشگاهها و پژوهشگاهها یا مراکز تحقیقاتی وابسته به وزارت عتف باشد. محققین و اعضای هیات علمی غیر وابسته به وزارت عتف می توانند به عنوان همکار در طرح تحقیقاتی حضور داشته باشند.

همچنین فرمهای پروپوزال حتما بعد از حصول توافق با محقق ترکیه ای(مجری ترکیه ای طرح) آماده شود و سپس طرح پژوهشی مشترک تهیه شده توسط طرفین از طریق سامانه های بارگذاری فوق به طور جداگانه ارسال شوند. به طرحهایی که به صورت انفرادی تهیه و ارسال شوند ترتیب اثر داده نخواهد شد.   محققین پسادکتری نیز می توانند به عنوان همکار در طرح پژوهشی مشترک مشارکت داشته باشند.

علاقمندان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانندبه نشانی الکترونیکی دفتر همکاری های علمی بین المللی دانشگاه تبریز به نشانی int.tabrizu.ac.ir/en/secretariat-of-  scientific-cooperation-of-iran-and-turkey مراجعه کنند.

کد خبر 4732965

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 10 =