ایران پیشرفت های خوبی در حوزه بهداشت و درمان داشته است

وزیر بهداشت سودان گفت: بعد از انقلاب سودان، پتانسیل های زیادی در کشورمان ظهور پیدا کرده و درخواست ملت ما نیز این است که این پتانسیل ها را در سودان شکوفا کنیم.

به گزارش خبرگزاری مهر، اکرم علی التوم، در دیدار با سعید نمکی وزیر بهداشت ایران در حاشیه شصت و ششمین اجلاس وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی با اشاره به اینکه در ۳۰ سال گذشته تعداد زیادی از مردم سودان به خاطر جنگ و همچنین بیماری ها جان خود را از دست داده اند، افزود: خوشحالم که وزیر بهداشت ایران آشنایی خوبی با وضعیت سودان دارد و اینکه چه مشکلاتی بر سر مردم سودان از بابت جنگ و بیماری ها آمده است.

وی با اشاره به اینکه هر روز که به وزارت بهداشت می روم پیگیر وضعیت کسانی هستم که فرزندان خود را در کودتای ۱۹۸۹ در سودان از دست داده اند، اظهار کرد: متاسفانه هنوز تعداد کسانی که در این سال ها جان خود را در سودان از دست داده اند، مشخص نیست.

وی با بیان اینکه رفتار دولت انتقالی فعلی سودان به گروه های مختلف در این کشور مسالمت آمیز بوده و تلاش کرده تا ثبات به کشور بازگردد، اظهار کرد: انتظار داریم در آینده تعداد دقیق کسانی که جان خود را در سودان بر اثر جنگ و بیماری از دست داده اند، مشخص شود.

وزیر بهداشت سودان گفت: انقلاب مردم سودان برای حق زندگی بهتر، حق بهداشت و زندگی شرافتمندانه بود. بعد از انقلاب نیز پتانسیل های زیادی در سودان ظهور پیدا کرده و درخواست ملت نیز این است که این پتانسیل ها را در سودان شکوفا کنیم.

علی التوم گفت: برای ساختن دوباره سودان قصد داریم از تجربیات سودانی هایی که خارج از کشور بسر می برند و حتی عضو سازمان های معتبری مانند WHO هستند، استفاده کنیم تا پایه های بخش بهداشت و درمان را در سودان مستحکم کنیم. ایران نیز در حوزه بهداشت و درمان در منطقه پیشرفت های چشمگیری داشته است.

کد خبر 4749179

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 9 =