نبود اتوبوس و مترو در پایتخت موضوع حادی است

رئیس شورای شهر تهران گفت: فقدان مترو و اتوبوس در پایتخت موضوع حادی است.

به گزارش خبرنگار مهر، محسن هاشمی، در پایان یکصد و هفتاد و پنجمین جلسه شورای شهر تهران در جمع خبرنگاران گفت: جلسه امروز با اولین روز هفته وحدت آغاز شد و اعضا ضمن تبریک این هفته، نسبت به زلزله آذربایجان شرقی ابراز همدردی کردند.

وی ادامه داد: در جلسه امروز ابتدا بررسی تعدادی ملک و تکلیف باغ و غیر باغ بودن آنها مورد بررسی قرار گرفت و پس از آن مساله نامگذاری خیابان ها و کوچه ها و سپس لایحه حمایت از آب و فاضلاب تهران مطرح شد تا با سرعت بیشتری به نتیجه برسد.

وی با بیان اینکه اعضای شورای شهر نگران وضعیت تصفیه خانه ها هستند، اظهار داشت: وضعیت تصفیه خانه ها در جنوب تهران مثبت است اما باید در بحث احداث تصفیه خانه‌های پراکنده اقدامات عاجلی انجام شود چرا که مساله فرونشست زمین در تهران جدی است.

رئیس شورای شهر تهران در پاسخ به سوالی درباره مبارزه با فساد در شهرداری و اقدامی که توسط شهرداری مشهد انجام شد، اظهار داشت: هنوز چیزی ندیدم به شورا، آمده  و قابل بحث باشد.

هاشمی در پاسخ به سوالی مبنی بر علت خرابی دو رام قطار در خطوط مترو در ابتدای این هفته گفت: خرابی قطار اتفاقی است که حادث می‌شود و ما باید بر این موضوع تأکید کنیم که فقدان مترو و اتوبوس در پایتخت موضوع حادی است.

وی با اشاره به کارکرد برخی از قطارهای مترو گفت: حدود ۳۰ درصد قطارهای مترو بیش از یک میلیون کیلومتر مسافت پیموده‌اند و به دلیل کمبود واگن قطارهایی که اعزام می‌شوند، ممکن است در طول مسیر با نقص فنی مواجه شوند و این نقص فنی موجب شود که رفت و آمد کلیه قطارها در خطوط مترو با اخلال مواجه شود.

رئیس شورای شهر تهران افزود: مترو یک سیستم ممتد است و اگر قطار خراب شود کل شبکه آسیب می‌بیند. من از دولت، سازمان برنامه و بودجه و مترو تقاضا دارم مصوبه اختصاص ۶۳۰ واگن به متروی تهران را در نظر بگیرند و در مسیر توسعه و نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی به ویژه مترو قدم‌های مؤثری بردارند.

هاشمی تأکید کرد: مسئولان شهری باید پاسخگو باشند و عذرخواهی تنها فایده‌ای ندارد.

وی در واکنش به افزایش آلودگی هوای پایتخت در روزهای گذشته که باعث نیم بها شدن بلیط اتوبوس ها شد، گفت: ما در پایتخت در مصرف سوخت و کاهش آلودگی هوا قوانین خوبی داریم که متأسفانه بیشتر آنها اجرا نمی‌شود و اگر به قانون هدفمندی یارانه‌ها نگاه کنیم بخشی از آن باید به حمل و نقل عمومی اختصاص پیدا کند که تا اجرا نشدن مصوبات باید گفت همواره ما شاهد آلودگی هوا هستیم.

رئیس شورای شهر تهران تاکید کرد: هنوز یک ریال به حمل و نقل عمومی اختصاص پیدا نکرده و قرار بود در تهران تا امسال بیش از ۲۵ درصد حمل و نقل توسط مترو انجام شود که کمتر از ۱۰ درصد اجرایی شده است؛ اگر قوانین مربوط به حمایت از حمل و نقل به خوبی اجرا شود، بخشی از مشکلات حل خواهد شد.

شرکت آب و فاضلاب به تعهداتش عمل کند

در ادامه زهرا صدراعظم نوری رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران گفت: ما به شرکت آب و فاضلاب خیلی کمک کردیم و بازهم کمک خواهیم کرد، اما باید به تعهداتشان عمل کنند و طی چهار سال شبکه فاضلاب تهران را تکمیل کنند.

وی در جریان بررسی لایحه حمایت از اجرای شبکه فاضلاب تهران گفت: شرکت آب و فاضلاب تهران مدعی است در سه دهه ۶۵ درصد از شبکه آب و فاضلاب را احداث کرده است.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران ادامه داد: خاطرم است در دهه ۷۰ می‌گفتند اگر ۵۰ میلیارد تومان هزینه کنیم می‌توانیم شبکه فاضلاب را ظرف چندسال تکمیل کنیم، این چند سال به سه دهه هم رسیده و هنوز تمام نشده است.

صدراعظم نوری با بیان اینکه ۶۵ درصد از شبکه فاضلاب شهر تهران تکمیل شده است، گفت: پایتخت از نظر محیط زیستی به گونه‌ای است که در شأن و جایگاه پایتخت کشور نیست و شبکه فاضلابش هنوز پس از چند دهه تکمیل نشده و شامل مرور زمان شده است.

وی اضافه کرد: دوستان شرکت آب و فاضلاب مدعی هستند اگر تسهیلاتی برای عوارض حفاری به آن‌ها پرداخت کنیم، ما قادر خواهیم بود تا سال ۱۴۰۴ کل شبکه فاضلاب شهر تهران را یعنی سالانه ۵۰۰ کیلومتر احداث و تکمیل کنیم.

عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه شرکت آب و فاضلاب مدعی بود در سال ۹۸ می‌تواند ۲۵۰ کیلومتر از این شبکه را احداث و تکمیل کند، گفت: به نظر می‌آید این ۲۵۰ کیلومتر احداث نشده است اما باید معاونت فنی و عمرانی این موضوع را صحت سنجی کند.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران، ادامه داد: شرکت آب و فاضلاب باید متعهد شود اگر از شهرداری تهران مساعدت هایی را می‌گیرد، در زمان مشخص، وظایف خود را انجام دهد.

وی بیان کرد: تا پایان سال ۹۶ عوارض حفاری پرداختی به شهرداری ۵۹.۵ میلیارد تومان بوده است، درحالیکه کل هزینه شرکت آب و فاضلاب برای احداث شبکه ۸۲۷ میلیارد تومان بوده است؛ یعنی میزان پرداختی به شهرداری برای سهم عوارض حفاری کمتر از هفت درصد بوده است. در سال ۹۷ و ۹۸ با توجه به افزایش نرخ کل عوارض پرداختی به شهرداری حدود هشت درصد بوده است. در این راستا دو سناریو را ‌پیشنهاد می‌دهیم ؛ اول آنکه مجوزهای حفاری شرکت فاضلاب بدون تبادل مالی نقد صادر شود و صرفا ارقام قطعی حاصل از مجوزهای حفاری صادره بدون لحاظ تخفیف جهت اجرای شبکه فاضلاب در حساب های فی‌مابین شرکت آب و فاضلاب استان تهران و شهرداری تهران به صورت غیرنقد منظور شود.

صدراعظم نوری ادامه داد: در سناریو دوم همچنین در متن ماده واحده بعد از عبارت «کمیته حفاری مناطق» لازم است عبارت «مطابق ماده هشتم مصوبه شورای اسلامی نحوه صدور مجوز حفاری در شهر تهران»، (شهر تهران) با عنوان اضافه شود و در انتها نیز عبارت «اعتبار این مصوبه تا پایان سال به پایان می‌رسد» درج شود.

رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر گفت: شهرداری تهران به دلیل اینکه پرمشغله است، با این شرکت همکاری می‌کند اما نظارت کافی نسبت به تعهداتی که شرکت آب و فاضلاب دارد را ندارد یا با تغییر مدیران این نظارت به فراموشی سپرده می شود. ما به شرکت آب و فاضلاب خیلی کمک کردیم و بازهم کمک خواهیم کرد، اما باید به تعهداتشان عمل کنند و طی چهارسال شبکه فاضلاب تهران را تکمیل کنند.

کد خبر 4768075

برچسب‌ها

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 5 =