همایش روز جهانی خاک در شهرکرد برگزار شد

شهر کرد- سومین همایش روز جهانی خاک در شهرکرد مرکز استان چهارمحال و بختیاری برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، همایش روز جهانی خاک پیش از ظهر یکشنبه درسالن اجتماعات جهاد کشاورزی استان چهارمحال و بختیاری برگزار شد.

رئیس جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری در این همایش اظهار داشت: امسال روز جهانی خاک، بر محور جلوگیری از فرسایش خاک است.

ذبیح‌الله غریب بیان کرد: اهمیت فرسایش خاک به ویژه در بخش کشاورزی بر کسی پوشیده نیست به نحوی که این امر در دین و شریعت هم توصیه شده است.

وی تاکید کرد: نباید فراموش کرد که خاک یک موجود زنده است و در حیات انسان تاثیر زیادی دارد پس باید در حفاظت از آن کوشید.

رئیس جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری بیان کرد: در بخش کشاورزی به تغییر کاربری خاک و تخریب آن پرداخته شده اما باید خارج از این حوزه هم به خاک پرداخته شود.

وی ادامه داد: در جاهایی که کمبود آب است می توان این امر را با خاک جبران کرد اما در توسعه کشور و استان بدون نگاه به آمایش سرزمین به خاک توجه شده و قطعا خسارت های جبران ناپذیری را ایجاد می‌کند.

وی اظهار داشت:تمام حیات انسان به خاک بستگی دارد مانند هوای آلوده که تنفس را غیر ممکن می کند و در آخرین مرحله امنیت غذایی به خاک مربوط می شود.

رئیس جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری ادامه داد: گذشتگان ارزش بیشتری برای خاک قائل بودند اما امروزه به این موجود زنده، دست اندازی می شود.

وی تاکید کرد: بسیاری از تولیدات باغی و زراعی مستقیما به خاک بستگی دارد.

رئیس جهاد کشاورزی چهارمحال و بختیاری تاکید کرد: استان دارای ظرفیت های بسیاری است و  85 تا 90 عرصه های چهارمحال و بختیاری با ارزش و ملی است که در بسیاری موارد از آن ها استفاده‌ای اقتصادی می شود.

کد خبر 4785657

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 3 =