۸۰۰تن مواد مخدر در کشور کشف شد

بندرعباس - دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور گفت: در سال جاری در مجموع ۸۰۰تن مواد مخدر در کشور کشف شده که در مقایسه با سال گذشته ۱۷درصد افزایش داشته است.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار اسکندر مؤمنی ظهر سه شنبه در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر هرمزگان در بندرعباس با بیان اینکه از کل کشفیات مواد مخدر در کشور، ۷۵ درصد آن در استان‌های شرقی و جنوب شرقی بوده است، بیان داشت: موفقیت و اثر بخشی بیشتر درحوزه پیشگیری از اعتیاد نیازمند استفاده از فرصت‌های جدید در بخش‌های مختلف است.

مؤمنی ضمن تاکید بر اهمیت پیشگیری از گسترش مواد مخدر اظهار داشت: طی ۴۰ سال گذشته اگر نگوییم نسبت به این موضوع غفلت شده، اما می‌توانیم بگوییم از همه ظرفیت‌ها استفاده نشده است.

وی اضافه کرد: در سیاست‌های جدید مبارزه با مواد مخدر، اولویت با پیشگیری است که طرح " یاری گران زندگی " با همین هدف طراحی و اجرایی شده و از دیگر ایده‌های جدید نیز در این حوزه استقبال می‌کنیم.

۵.۴ درصد از دانش آموزان مواد مخدر استفاده می‌کنند

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر ضمن مقایسه برخی شاخص‌های اعتیاد کشور با استان هرمزگان اظهار داشت: میانگین مصرف مواد مخدر توسط دانش آموزان در کشور پنج و چهار دهم درصد است که این رقم در استان هرمزگان یک و هشت دهم درصد (حدود ۷۲۰۰ نفر براساس جمعیت دانش آموزی ۴۰۰ هزار نفری استان) است.

وی، میانگین مصرف مواد مخدر در جامعه کارگری را ۲۳ درصد و این شاخص در هرمزگان را ۲۹ درصد اعلام کرد.

به گفته مؤمنی به طور میانگین چهار و هفت دهم درصد دانشجویان کشور نیز مواد مخدر استفاده می‌کنند که این رقم در هرمزگان کمتر از میانگین کشوری و حدود ۳ درصد ثبت شده است.

هرمزگانی‌ها پیشقدم در طرح‌های پیشگیری از مواد مخدر

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر تصریح کرد: هرچند نگرش منفی به مواد مخدر و تنفر از آن در هرمزگان کمتر از میانگین کشور است اما از سوی دیگر ۷۳و ۷ دهم درصد از هرمزگانی‌ها آماده مشارکت در طرح‌های پیشگری از اعتیاد هستند که میانگین کشوری این شاخص حدود ۶۶ درصد است.

مؤمنی سهم هرمزگان از مجموع کشفیات مواد مخدر در کشور را حدود ۹ درصد اعلام کرد.

کد خبر 4844395

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 9 + 4 =