تاسیس ‌شهر لجستیکی خلیج فارس در بندر شهید رجایی

بندرعباس - مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان از تاسیس ‌شهر لجستیکی خلیج فارس در بزرگ‌ترین بندر تجاری ایران خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی رضا محمدی کرجی ران در حاشیه نشست دو روزه‌ای که باهدف بررسی مطالعات پیرامون فاز دوم طرح جامع مجتمع بندری شهید رجایی برگزار شد اظهار داشت: گستره طرح مطالعات جامع مجتمع بندری شهید رجایی پهنه‌های بندری و طرح توسعه، بندر خلیج فارس و اراضی ۲۴۰۰ هکتاری الحاقی در قالب ایجاد شهر لجستیکی خلیج فارس را در بر می‌گیرد.

وی افزود: در این دوره از نشست‌ها موضوع ترافیک مجتمع بندری و شبیه سازی‌های ترافیکی صورت گرفته، خطوط ریل و شانتینگ یاردهای ریلی، جهت اتخاذ بهترین تصمیم از سوی مشاور مطرح و کارشناسان مربوطه نقطه نظرات خود را پیرامون موضوعات ارائه شده اعلام داشتند.

مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی استفاده بهینه از ظرفیت‌های محیطی براساس استانداردها بین‌المللی و الزامات زیست محیطی با هدف ایجاد ارزش افزوده، برنامه ریزی راهبردی برای انجام فعالیت‌های هدفمند و هماهنگ در یک بازده زمانی بلند مدت، شناسایی و تدوین ضوابط و مقررات مبتنی بر مولفه‌های اقتصادی را از مهمترین اصول و اهداف برشمرد که در طرح مطالعات جامع مجتمع بندری شهید رجایی بدان پرداخته شده است.

وی تاکید کرد: در جلسه طرح مطالعات جامع مجتمع بندری شهید رجایی، مدیر کل مهندسی بنادر و سواحل سازمان، مشاور مدیرعامل سازمان، مشاور طرح و جمعی از صاحب نظران عضو کمیته تخصصی طرح جامع حضور داشته و به بیان دیدگاه‌های خود پرداختند.

بندر شهید رجایی از مهمترین بنادر ایران بشمار می‌آید که تخلیه و بارگیری سالانه حدود ۱۱۰ میلیون تن انواع کالا را به تنهایی عهده‌دار است این بندر بیش از ۵۵ درصد صادرات و وارات و ۷۰ درصد ترانزیت بنادر کشور را به خود اختصاص داده و همچنین تخلیه و بارگیری ۹۰ درصد کالاهای کانتینری در این بندر نیز انجام می‌گیرد.

کد خبر 5018848

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 7 + 8 =