جزییات وامهای دانشجویی دانشگاه آزاد در ترم جدید

سرپرست مدیریت صندوق رفاه دانشجویان و تسهیلات اعتباری دانشگاه آزاد جزییات وام های اعطایی به دانشجویان را در ترم جدید تحصیلی اعلام کرد.

سید هادی سیدفضلی در گفتگو با خبرنگار مهر، در تشریح تسهیلات صندوق رفاه دانشگاه آزاد در ترم جدید تحصیلی اظهار کرد: صندوق رفاه دانشجویان در راستای تحقق اهداف کلان دانشگاه بر ارائه مدل های حمایتی برای تحصیل دانشجویان تاکید دارد و در حال برنامه ریزی و ایجاد شیوه های نوین اعطای تسهیلات است.

سرپرست مدیریت صندوق رفاه دانشجویان و تسهیلات اعتباری دانشگاه آزاد ادامه داد: در همین راستا صندوق رفاه دانشجویان دانشگاه آزاد از طریق انعقاد تفاهم نامه با بانک های عامل، نسبت به اعطای تسهیلات قرض الحسنه و ارزان قیمت کمک هزینه شهریه به دانشجویان مقاطع مختلف تحصیلی و ایجاد امکان پرداخت اقساطی شهریه اقدام کرده است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: مطابق تفاهم نامه های منعقده با ۲ بانک، امکان اعطای تسهیلات دانشجویی برای مقاطع مختلف تحصیلی ایجاد شده است. بر همین اساس در مقطع کاردانی تا سقف ۵ میلیون تومان، مقطع کارشناسی تا سقف ۱۰ میلیون تومان، مقطع کارشناسی ارشد تا سقف ۱۵ میلیون تومان و دکتری تخصصی و حرفه ای تا سقف ۴۰ میلیون تومان به صورت وام در اختیار دانشجویان قرار می دهد. 

سیدفضلی افزود: همچنین به منظور ترویج و احیای سنت قرض الحسنه و با توجه به لزوم ایجاد بستر مناسب جهت حمایتهای مالی از دانشجویان و خانواده آن ها، با دو بانک دیگر تفاهم نامه ای منعقد شده که مطابق با این تفاهم نامه دانشجویان می توانند از انواع تسهیلات بر اساس مقاطع تحصیلی تا سقف تعیین شده بهره مند شوند.

سرپرست مدیریت صندوق رفاه دانشجویان و تسهیلات اعتباری دانشگاه آزاد گفت: بر همین اساس در مقطع کاردانی تا سقف ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، مقطع کارشناسی تا سقف ۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان، کارشناسی ارشد تا سقف ۱۰ میلیون تومان، دکتری تا سقف ۲۰ میلیون تومان به دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی تسهیلات پرداخت می شود. 

وی در ادامه تاکید کرد: کمافی السابق دانشجویان مقاطع مختلف دانشگاه آزاد می توانند از انواع تسهیلات قرض الحسنه شهریه (کوتاه مدت، میان مدت، بلندمدت و...) از محل منابع داخلی صندوق رفاه دانشجویان واحدها و مراکز آموزشی دانشگاه آزاد، وام های قرض الحسنه بلندمدت شهریه وزارتین علوم، تحقیقات و فناوری و بهداشت استفاده کنند.

سید فضلی در پایان گفت: تمامی فرایندهای مربوط به اخذ این تسهیلات به صورت مکانیزه و غیرحضوری در بستر وب و از طریق سامانه‌ آموزشی دانشگاه و سامانه ساجد به آدرس www.sajed.iau.ir صورت می پذیرد. 

کد خبر 5023945

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 7 =