ضرورت افزایش کیفیت آموزش مجازی به وسیله استارت آپها

رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی به ضرورت افزایش کیفیت آموزش های غیر حضوری به واسطه استارت آپها تاکید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، دکتر علیرضا منادی سفیدان در رویداد جذب سرمایه حوزه آموزش که به صورت آنلاین در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، گفت: با توجه به اینکه کرونا آموزش در مدارس و دانشگاه ها را تحت تاثیر قرار داده نیاز است از روش های آنلاین برای تدریس استفاده کرد.

رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نوآوری و ابتکارات می تواند باعث شود آموزش در مدارس و دانشگاه ها آسان تر شود، گفت: البته که ما در حوزه آموزش خیلی کار نکرده ایم اما به نظر می رسد باید بیشتر مورد حمایت قرار بگیرد.

وی با تاکید بر اینکه اکنون شرایط جدیدی در دنیا در زمینه های جدید آموزشی فراهم آمده گفت: اکنون بسیاری از کلاس ها به صورت آنلاین است اما بسیاری از رشته ها نیاز به حضور دانش آموز و دانشجو دارد؛ یعنی برخی رشته ها نیاز به انجام آزمایش هایی دارد که غیر حضوری آن دشوار است.

منادی ادامه داد: ابتکارات و نوآوری در حوزه آموزش می تواند آموزش های غیرحضوری را باکیفیت تر کند.

وی با بیان اینکه هیچ گزینه ای معادل حضور در کلاس برای رشته های عملی نمی شود، گفت: ما محکوم به این شرایط هستیم اما می توانیم به واسطه نوآوری و ایده های خوب در حوزه فناوری جایگزینی برای این روش بیابیم.

رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر حمایت های صندوق نوآوری و شکوفایی از استارت آپ ها و شرکت های دانش بنیان بیشتر شود تیم ها راحت تر می توانند به ارائه نوآوری ورود کنند و ایده های بهتری برای جایگزین کلاس های آنلاین داشته باشند.

منادی سفیدان خاطرنشان کرد: امیدواریم استارت آپ ها بتوانند جایگزین خوبی برای کلاس های عملی ارائه دهند تا تحولی در حوزه آموزش داشته باشیم.

وی با تاکید بر اینکه استارت‌آپ‌ها با ابتکارات جدید خود می‌توانند کیفیت آموزش غیر حضوری را ارتقاء دهند، گفت: حدود ۴ میلیون دانشجو و ۱۵ میلیون دانش آموز داریم که می‌توانند از دستاوردهای استارت‌آپ‌های حوزه آموزش استفاده کنند.

منادی با بیان اینکه همچنین ۱۵ میلیون دانش آموز در شبکه شاد در حال آموزش مجازی هستند ، گفت: روش های دیگری نیز برای استفاده دانش آموزان و معلمان برای آموزش های مجازی وجود دارد که باید استارتاپ ها به آن ورود کنند.

وی افزود: با توجه به خدمات صندوق نوآوری درحوزه زیست بوم فناوری و نوآوری از دولت انتظار می رود که سرمایه اختصاصی به صندوق نوآوری و شکوفایی و حمایت از آن  را بیشتر کند. در این دوران استارت اپ ها اولین امید هایی هستند که می توانند  بسیاری از گره های موجود در کشور را باز کنند.

کد خبر 5040545

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha