آزمایش بالینی واکسن کرونای روسیه متوقف شد

تزریق واکسن بالقوه کووید۱۹ روسیه به داوطلبان در این کشور متوقف شده که دلیل آن انبوه متقاضیان شرکت کننده در آزمایش بالینی بوده است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، روسیه به طور موقت واکسیناسیون داوطلبان آزمایش بالینی واکسن کووید ۱۹ بالقوه خود را متوقف کرده است.

این در حالی است که از ۲۵ کیلینکی که در مسکو آزمایش بالینی واکسن را اجرا می‌کنند، کارمندان ۸ واحد از تقاضای بالا و کمبود دوز واکسن بالقوه خبر داده‌اند. از سوی دیگر انستیتو گامالیا روسیه (توسعه دهند و تولید کننده واکسن مذکور) نیز اعلام کرده فرایند جذب شرکت کنندگان جدید برای آزمایش بالینی کند شده است.

طبق گفته کارمندان ۸ کلینیک در مسکو، واکسیناسیون استخدام شرکت کنندگان جدید به طور موقت، متوقف شده و برخی از واحدها نیز اعلام کرده‌اند تمام دوزهای دریافتی را تزریق کرده‌اند که این امر نشان دهنده حجم انبوه داوطلبان است.

همچنین کارمندان ۳ کلینیک نیز اعلام کرده‌اند ذخیره دوز اول واکسن را تمام کرده‌اند. این واکسن که شامل دو دوز است طی دو مرحله و در فاصله ۲۱ روز به داوطلبان تزریق می‌شود.

یکی از این کارمندان می‌گوید: واکسیناسیون به طور موقت متوقف شده، ما فقط دوز دوم واکسن را تزریق می‌کنیم.

الکساندر گینزبرگ مدیر انستیتو گامالیا اعلام کرد تصمیم برای کند کردن ثبت نام داوطلبان جدید در آزمایش بالینی، تمرکز پروژه برای تزریق دوز دوم واکسن به شرکت کنندگان فعلی است.

او در این باره به خبرگزاری ریانووستی روسیه گفت: همه چیز طبق برنامه پیش می‌رود، فقط شکاف بین تعداد افرادی که دوز اول و دوم را دریافت کرده‌اند، زیاد شده است.

به گفته او تاکنون ۲۰ هزار نفر دوز اول و ۹ هزار نفر دوز دوم واکسن بالقوه کووید ۱۹ را دریافت کرده‌اند. کاهش تعداد داوطلبان جدید برای تزریق دوز اول واکسن نیز به دلیل ظرفیت محدود کلینیک‌هایی است که آزمایش بالینی در آنها انجام می‌شود.

کد خبر 5059633

برچسب‌ها

شهر خبر

مطالب بیشتر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 6 =