تداوم مشکلی ۱۰ ساله/ مرکز درمانی آبگرم جوابگوی نیازهای شهر نیست

قزوین – امکانات ضعیف مرکز درمانی شهر آبگرم از توابع شهرستان آوج در استان قزوین زمینه ایجاد نارضایتی در میان مردم این شهر و روستاهای اطراف را فراهم کرده است.

به گزارش خبرنگار مهر شهر آبگرم از توابع شهرستان آوج در فاصله ۹۵ کیلومتری مرکز استان قرار دارد. این شهر که از توابع شهرستان آوج است به‌عنوان یک شهر توریستی و مرکز گردشگری در استان قزوین و همچنین استان‌های هم‌جوار شناخته می‌شود.

از سویی شهرستان آوج یکی از شهرستان‌های تازه تأسیس و همچنین محروم استان است و بالطبع شهرهای تابعه این شهرستان نیز از ضعف امکانات رنج می‌برند. شهر آبگرم یکی از این شهرها است که با یکی از اساسی‌ترین چالش‌های خود روبرو است.

تنها مرکز درمانی این شهر امکانات ندارد

رشوند یکی از اهالی این شهر در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با اشاره به امکانات درمانی شهر آبگرم گفت: موقعیت کوهستانی این شهر و همچنین تردد مسافرین از استان‌های دیگر این منطقه را بیش‌ازپیش حساس کرده است. این در حالی است که مرکز درمانی شهر با مشکل کمبود امکانات روبرو است.

وی افزود: این صحیح نیست که برای درمان مسافت زیادی را تا شهرستان تاکستان و یا قزوین طی کنیم درحالی‌که می‌توان با مقداری هزینه، این مشکل را رفع کرد.

این شهروند آبگرمی بیان کرد: در زمستان محور آبگرم و آوج به دلیل کوهستانی بودن به‌شدت برف‌گیر هستند و این به معنای سخت شدن تردد است.

به گزارش خبرنگار، امکانات ضعیف درمانی در شهر آبگرم بیماران این شهر را راهی شهرهای اطراف کرده و رغبتی نیز برای حضور پزشکان متخصص در این شهر ایجاد نمی‌کند.

از سویی جمعیت شهر روزبه‌روز افزایش می‌یابد و ظرفیت توریستی و حضور مسافرین در شهر نیز بر اهمیت ایجاد زیرساخت‌های درمانی مناسب در آبگرم افزوده است.

کمبود امکانات درمانی آبگرم بیش از ۱۰ سال است که وجود دارد

حجت‌الاسلام صالحی امام‌جمعه آبگرم نیز در گفت‌وگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه مرکز درمانی آبگرم جوابگوی نیاز درمانی این شهر نیست اظهار کرد: مرکز و تجهیزات درمانی آبگرم برای جمعیت ۶ هزار نفری در نظر گرفته شده اما هم‌اکنون جمعیت این شهر بالغ بر ۱۶ هزار نفر است و در صورت حضور گردشگر به ۲۰ هزار نفر نیز خواهد رسید.

وی عنوان کرد: جمعیت شهرهای کوچک و روستاهای هم‌جوار نیز برای انجام امور خود از جمله درمان به این شهر اضافه می‌شود و همه این‌ها عاملی است تا مرکز درمانی پاسخگوی نیازهای مردم نباشد.

امام‌جمعه آبگرم بیان کرد: بیش از ۱۰ سال است منتظر بهبود وضعیت امکانات درمانی در این شهر هستیم اما پیگیری‌ها و فریادهای ما راه به‌جایی نبرده است و امیدواریم کسی درد این مردم مظلوم در مناطق محروم را درک کند.

به گزارش خبرنگار مهر با تجهیز امکانات درمانی این شهر، مردم مناطق هم‌جوار نیز می‌توانند از این ظرفیت استفاده کنند. این در حالی است که هم‌اکنون مردم شهرهای اطراف همچون آوج که مرکز شهرستان است برای انجام کارهای خود به تاکستان و یا دیگر شهرها مراجعه می‌کنند.

به نظر می‌رسد حضور گروه‌های جهادی در منطقه برای درمان بارقه‌های امید را زنده کرده اما باید برای تجهیز امکانات درمانی نیز چاره‌ای اندیشید.

کد خبر 5130396

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 9 =