بارش و رگبار پراکنده در غرب و ارتفاعات استان سمنان

سمنان- نگاهی به نقشه‌های هواشناسی نشان می‌ددهد طی ۲۴ ساعت آتی از صبح آدینه، در برخی نقاط استان سمنان به خصوص در نواحی غربی و مرتفع شاهد بارش باران و رگبار پراکنده خواهیم بود.

به گزارش خبرنگار مهر، همزمان با صبح نخستین آدینه ماه رمضان، نگاهی به نقشه‌های هواشناسی نشان می‌ددهد طی ۲۴ ساعت آتی در برخی نقاط استان سمنان به خصوص در نواحی غربی و مرتفع شاهد بارش باران و رگبار پراکنده خواهیم بود و دمای هوا با کاهش نسبی مواجه خواهد شد اما از یکشنبه دوباره جو استان پایدار و هوا رو به گرمی خواهد رفت.

پیش بینی هواشناسی برای هوای سمنان صاف تا قسمتی ابری در بعضی ساعات وزش باد و رگبار پراکنده است و در مرکز استان احتمال رگبار پراکنده و بارش برای امروز و امشب وجود دارد. دمای سمنان هم اکنون ۱۷ درجه بالای صفر است و بیشینه و کمینه دمای هوا ۲۶ و ۱۴ درجه بالای صفر عنوان شده است.

کالپوش سرد با احتمال بارش باران از امشب

شاهرود آسمانی صاف دارد و دماسنج‌ها روی عدد ۱۹ ایستاده‌اند برای امشب در این شهرستان بارش و رگبار پراکنده به خصوص در مناطق مرتفعی مانند نواحی شمالی دیار شاهوار پیش بینی می‌شود. پیش بینی هواشناسی برای هوای امروز شاهرود آسمانی صاف تا قسمتی ابری در بعضی ساعات وزش باد است بیشینه و کمینه دمای هوا نیز ۲۳ و ده درجه بالای صفر است که نشان می‌دهد نسبت به سه روز گذشته کمی شاهد کاهش دمای هوا خواهیم بود.

در میامی نیز رگبار پراکنده گزارش شده است. کالپوشی ها بارش باران را تجربه می‌کنند و دمای هوا در مرکز این بخش هم اکنون ۱۵ درجه بالای صفر است که سردترین، در سطح استان سمنان محسوب می‌شود. برای میامی نیز احتمال رگبار پراکنده پیش بینی می‌شود. بیشینه و کمینه دمای هوای مرکز شهرستان میامی برای امروز ۲۲ و ۹ درجه بالای صفر اعلام شده که نسبت به روزهای قبل در این شهرستان هم شاهد کاهش محسوس دما هستیم.

شرایط در دامغان مشابه است برای این شهرستان نیز رگبار پراکنده پیش بینی شده است هم اکنون آسمان دیار صد دروازه صاف است و بیشینه و کمینه دمای هوا برای امروز و فردا به ترتیب ۲۵ و ۱۱ و همچنین ۲۵ و ۱۳ درجه بالای صفر گزارش شده است. پیش بینی هواشناسی برای دامغان آسمانی صاف تا قسمتی ابری در بعضی ساعات وزش باد خواهد بود اما از روز یکشنبه آسمان دیار دامغان و امیریه صاف خواهد شد.

رگبار در غرب

شرایط مشابه به این وضعیت در مهدی شهر نیز گزارش شده است گرمسار نیز آسمانی نیمه ابری دارد و رگبار باران در این شهرستان محتمل است بیشینه و کمینه دمای هوای گرمسار ۲۷ و ۱۴ درجه بالای صفر عنوان شده و آسمان شامگاه آدینه و صبح شنبه در این شهرستان ابری خواهد بود. این وضعیت جوی در ایوان کی و آرادان نیز به صورت مشابه خواهد بود اما از روز یکشنبه آسمان کم کم رو به صافی خواهد گذاشت.

در نهایت باید گفت پدیده خاص جوی در استان سمنان برای امروز و فردا بجز رگبار پراکنده در برخی بخش‌ها به خصوص ارتفاعات و کاهش اندک دمای هوا، وجود ندارد. با عبور سامانه کم فشار از استان، از روز یکشنبه شاهد آفتابی شدن تمام نقاط این استان خواهیم بود.

کد خبر 5190205

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 4 + 5 =