نرم افزار CRM چطور فروش شما را افزایش می‌دهد؟

در صورت استفاده صحیح، نرم افزار CRM می تواند به عنوان یک ابزار کارآمد برای افزایش بهره وری، افزایش فروش و تبدیل فرصت های فروش به مشتری شناخته شود.

به گزارش بازرگانی خبرگزاری مهر، مدیریت ارتباط با مشتری می‌تواند بسیار فراتر از مدیریت روابط عمل کند. نرم افزار CRM به شما کمک می‌کند که فرآیندهای موجود در کسب و کار خود را به راحتی مدیریت کنید، اما نباید به این نرم افزار تنها به عنوان ابزاری برای بهبود خدمات مشتریان و تسهیل کارها نگاه کنید.

در صورت استفاده صحیح، نرم افزار CRM می‌تواند به عنوان یک ابزار کارآمد برای افزایش بهره‌وری، افزایش فروش و تبدیل فرصت‌های فروش به مشتری شناخته شود. کاربرد CRM در افزایش فروش، بهره‌وری و دقت پیش بینی امروزه موضوعی اثبات شده است.

۱. به اشتراک گذاری اطلاعات در تیم با CRM

اگر فرایندهای کاری شما در تیم فروش هماهنگ نباشد، زمان و انرژی بسیار بالایی هدر می‌رود.

به اشتراک گذاری شفاف اطلاعات در تیم فروش باعث می‌شود همه افراد تیم با هماهنگی پیش رفته و ریسک اشتباهاتی که در اثر یکپارچه نبودن اطلاعات اتفاق می‌افتد، کاهش پیدا کند. به عنوان مثال، اگر کسب و کار شما دو بار با یک سرنخ تماس بگیرد و نفر دومی که تماس می‌گیرد از تماس فرد اول اطلاع نداشته باشد، سازمان یا شرکت شما بی نظم به نظر می‌رسد.

نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتریان می‌تواند تمام اطلاعات مربوطه را ذخیره کرده و بین افراد تیم شما به اشتراک بگذارد. بنابراین همه از وضعیت پیشرفت سرنخ‌ها اطلاع دارند و هیچ کار اضافه ای انجام نمی‌شود. این اولین کاربرد بهترین نرم افزار CRM در افزایش فروش شرکت‌ها و سازمان‌ها، صرف نظر از اندازه یا زمینه فعالیت هست.

۲. کاربرد CRM در افزایش فروش با پیگیری

اگر می‌خواهید افزایش فروش داشته باشید و رو ابطتان را حفظ کنید، باید دائماً چرخه فروشتان را کنترل کنید.

استفاده از CRM برای نظارت و پیگیری چرخه فروش می‌تواند در رفع هرگونه نقصی در روش‌ها و فعالیت‌ها مفید باشد و هر مرحله از فرآیند فروش می‌تواند توسط نرم افزار CRM نظارت و پایش شود.

کاربرد نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتریان در افزایش فروش به این شکل هست که بر اساس اطلاعات به دست آمده متوجه خواهید شد که کدام فرآیندها به خوبی کار می‌کنند و در کدام موارد نیاز به پیشرفت و بهینه سازی دارید تا با بهبود این قسمت‌ها، بتوانید افزایش فروش را تجربه کنید.

۳. کسب اطلاعات در مورد مشتریان

یک نرم افزار CRM با قیمت مناسب می‌تواند داده‌ها و اطلاعات بسیار ارزشمندی را در مورد تاریخچه، وضعیت و رفتار مشتری در اختیار تیم‌های فروش قرار دهد. کاربرد CRM در افزایش فروش این است که با بهره‌گیری از این اطلاعات، می‌تواند با ارائه پیشنهادات سفارشی سازی شده به مشتریان بر اساس آنچه درباره آنها می‌داند، میزان فروش را افزایش دهد.

همچنین متوجه خواهید شد که کدام گروه‌های مشتری برای شما ارزشمندتر هستند. به طور طبیعی گروه‌های خاصی در پایگاه مشتریان شما وجود دارند، شما با هدف قرار دادن این بخش‌ها می‌توانید فروش را به میزان قابل توجهی افزایش دهید.

۴. کاربرد CRM در افزایش فروش با گزارش‌دهی

اینکه بتوانید به راحتی گزارش‌های مورد نظر خود را تهیه کنید، می‌تواند به کسب و کار شما کمک کند تا از داده‌های جمع آوری شده بیشترین بهره را ببرید و از این ویژگی برای تصمیم‌گیری و اجرای استراتژی‌های موفق استفاده کنید.

نرم افزار CRM با فراهم کردن یک داشبورد و ویژگی‌های اتوماسیون هرگونه نیاز به جمع آوری دستی اطلاعات برای گزارش‌ها را برطرف می‌کند.

۵. اعلانات و هشدارها

مدیریت تمام مراحل و فرایندهای کسب و کار و مطلع بودن از شرایط، بدون کمک گرفتن از نرم افزار CRM به هیچ وجه کار آسانی نیست.

نرم افزار مدیریت ارتباط با مشتریان می‌تواند حاوی یک عملکرد هشدار باشد که کارکنان شما را از وقایع یا اقداماتی که نیاز به وقوع دارند یا در شرف وقوع هستند مطلع کند.

کاربرد CRM در افزایش فروش با استفاده از اعلان ها و هشدارها به این صورت است که به عنوان مثال اگر سفارشی ارسال نشده باشد یا یک سرنخ به پیگیری نیاز داشته باشد، نرم افزار CRM تیم شما را از وجودش مطلع می‌کند.

https://lh4.googleusercontent.com/b8trLPKO5OGlEloqi5k_TUdH9-eQvhEDay-p8msXMb2iJTtyAiwGphD0yUCz2KKaGms0p4Nf9kqrGAMZzXIvBq84U8l_lxpIx3-0C7qzc3OhiWdO6eSIIur1IP4BHcFvyrbHyTOO

۶. ایمیل مارکتینگ و کاربرد CRM در افزایش فروش

با ارائه پیشنهادات و تبلیغات از طریق ایمیل مارکتینگ، می‌توانید مشتریان بیشتری را برای خرید محصولات یا خدماتتان ترغیب کنید. حتی اگر مشتری شما به خدمات یا محصولات به خصوصی که در آن لحظه ارائه می‌شود علاقه‌ای نداشته باشد، این پیشنهادات و تبلیغات باعث می‌شوند که افراد درباره کسب و کار شما فکر کنند و این در نهایت باعث افزایش فروش کسب و کار شما می‌شود.

۷. مدیریت وظایف

مدیریت وظایف برای رسیدگی به مهم‌ترین مسئولیت‌ها ضروری است. اینکه بتوانید حساب‌های مشتریان را به طور کارآمدتری مدیریت کنید، می‌تواند اجرای بیش فروشی و فروش متقابل را در مورد آنها برای کسب و کار شما آسان‌تر کند و این می‌تواند برای شما افزایش فروش را به ارمغان بیاورد. کاربرد CRM در افزایش فروش به این صورت است که می‌تواند به طور خودکار هر اقدامی را که باید فوراً انجام شود اولویت بندی کرده و در مورد آن به شما اطلاع می‌دهد تا روابط و گفتگوی شما با مشتریان به طور موثری حفظ شود و گسترش پیدا کند.

۸. یکپارچه سازی با نرم افزار حسابداری

برای استفاده بیشتر از نرم افزار CRM، سازمان‌ها اغلب CRM را با نرم افزار حسابداری خود ادغام می‌کنند. CRM می‌تواند تاریخچه حساب، مخاطبین اصلی، ارتباطات مشتری و گفتگوهای داخلی حساب را برای نرم افزار حسابداری شما فراهم کند. ادغام این داده‌ها نه تنها بینش ارزشمندی در مورد روندهای گذشته به شما می‌دهد، بلکه به افزایش دقت پیش بینی‌های آینده هم کمک می‌کند. کاربرد CRM در افزایش فروش در این مورد این است که با در اختیار داشتن همه حساب‌ها و سابقه آنها در یک مکان از طریق راه حل CRM باعث کاهش زمان جستجو، افزایش بهره‌وری و گسترش کسب و کار می‌شود.

این مطلب، یک خبر آگهی بوده و خبرگزاری مهر در محتوای آن هیچ نظری ندارد.

کد خبر 5224417

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha