هلال احمر حتی در پرداخت حقوق کارکنان هم دچار کمبود اعتبارات است

رئیس جمعیت هلال احمر گفت: امروز هلال احمر برای پرداخت حقوق پرسنل نیز دغدغه‌هایی دارد تا بتواند به موقع آن را پرداخت کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، کریم همتی امروز در جلسه شورای معاونین این جمعیت گفت: امروز استفاده بهینه از اعتبارات ضرورت بسیار زیادی دارد و باید در این عرصه به نیازهای علمی نیز توجه ویژه ای شود. اعتبارات در سال ۱۴۰۰ در برخی حوزه‌ها با وجود در نظر گرفتن بودجه خوب از سوی نمایندگان مجلس، همچنان با کمبودهایی رو به روست و ما در این حوزه شاهد بودیم که حتی نمایندگان نیز با نیت خیرخواهانه ورود کردند.

وی افزود: امروز برخی استان‌ها حتی بخاطر عدم تأمین تنخواه با مشکلاتی مواجه هستند و امور جاری برخی استان‌ها به علت نبود اعتبارات کافی با مشکلاتی مواجه شده است. باید حسب مشکلات و آمایش صورت گرفته این مشکلات نیز حل شود و اعتبارات لازم تخصیص داده شود. امروز هلال احمر برای پرداخت حقوق پرسنل نیز دغدغه‌هایی دارد تا بتواند به موقع آن را پرداخت کند.

نباید از امکانات هلال احمر در انتخابات استفاده شود

رئیس جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: در حال نزدیک شدن به روز برگزاری انتخابات در کشور هستیم و ضرورت دارد تا کارمندان در ساعت اداری فعالیت‌هایی در این خصوص نداشته باشند. نباید به هیچ وجه از امکانات هلال احمر در عرصه انتخابات استفاده شود، بنابراین حراست و بازرسی در این خصوص نظارت داشته باشند، البته انتظار می‌رود موضع گیری نیز نشود.

همتی ادامه داد: همگان در کشور از اینکه جمعیت هلال احمر اقدام سیاسی و موضع گیری سیاسی نداشته باشد، خوشحال می‌شوند. امروز باید مردم را ترغیب کرد تا در انتخابات شرکت کنند چراکه کشور نیاز به افزایش مشارکت در انتخابات دارد.

رئیس جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه ضرورت دارد مولدسازی در مجموعه هلال احمر تسریع شود، اظهار کرد: مولدسازی در هیأت دولت به تصویب رسیده و به زودی ابلاغ می‌شود. مولدسازی به این معناست که دارایی‌ها باید تبدیل به احسن شود. امروز ملکی که بلااستفاده در یک گوشه کشور افتاده باید برای مجموعه کارایی داشته باشد. باید املاک هلال احمر در کشور شناسایی شده و تعیین تکلیف شوند. امروز املاک وقفی به هلال احمر باید برای مجموعه عایدی داشته باشد و باید در این مسیر حرکت شود.

وی افزود: باید مدیران هلدینگ ها و شرکت‌های تابعه هلال احمر خود مشکلات و عیوب را برطرف کنند و پیش از ورود دستگاه‌های نظارتی با تخلفات برخورد کنند. نظارت مدیران عامل نیز باید تشدید شود و زیرمجموعه‌های خود را رصد کنند. ما با تخلفات برخورد خواهیم کرد. بازرسی و حراست امروز به ما کمک می‌کند تا مجموعه هلال احمر با سلامت بیشتری خدمت کند.

همتی با اشاره به فعال شدن مراکز درمانی خارج کشور تصریح کرد: مراکز بلاتکلیف در خارج کشور امروز همگی ساماندهی شده‌اند. مرکز درمانی در دبی نیز با مشکلاتی مواجه است اما به خوبی به فعالیت خود ادامه می‌دهد و امید است بواسطه مدیریت جدید وضعیت این مجموعه نیز بهبود یابد.

رئیس جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه باید همکاری با مجموعه شهری توسعه پیدا کند، گفت: ما از ابتدای مدیریت بر همکاری با شهرداری‌ها تاکید داشته‌ایم زیرا ظرفیت‌های خوبی برای همکاری وجود دارد. امروز سرای محله‌ها یک محلی برای توسعه آموزش همگانی به شهروندان است و باید هلال احمر در این حوزه‌ها بیشتر فعالیت کند.

احتمال برگزاری مراسم حج در سال جاری

وی افزود: امسال به احتمال بسیار زیاد مراسم حج را در پیش خواهیم داشت و واکسن‌هایی برای حجاج اجباری شده است که در ایران تزریق نشده است. مسئولین مربوطه در این حوزه فعالیت‌های لازم را انجام خواهند داد تا این موضوع نیز حل و فصل شود. برگزاری کنترل شده مراسم حج اتفاق خوبی است و هلال احمر نیز وظایف خود را در این عرصه انجام خواهد داد.

رئیس جمعیت هلال احمر در پایان گفت: از اقدامات خوبی که همزمان شرکت نوید در دستور کار خود قرار داده است، اورهال کردن بالگردهای موجود بود. این اورهال کردن در عرصه خودرویی نیز در دستور کار قرار گرفته تا ناوگان ما بازسازی و نوسازی شود. با بهبود شرایط کشور قطعاً کمک‌ها به هلال احمر نیز بیشتر می‌شود. تا به امروز نیز دولت و حاکمیت کمک‌های زیادی به هلال احمر کرده و با وجود اینکه مشکلاتی در کشور وجود داشته اما کمک‌ها به هلال احمر تداوم داشته است.

کد خبر 5224928

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha