مجموعه «آقای بهشتی» به بازار کتاب عرضه شد

اصفهان – در آستانه هفتم تیرماه سالروز شهادت شهید بهشتی و ۷۲ تن از یاران باوفای ایشان، مجموعه «آقای بهشتی» تألیف حسین حمیدی در ۱۰ جلد چاپ و منتشر شد.

به گزارش خبرنگار مهر، در آستانه هفتم تیرماه سالروز شهادت شهید بهشتی و ۷۲ تن از یاران باوفای ایشان در انفجار دفتر حزب جمهوری در سال ۱۳۶۰، مجموعه «آقای بهشتی» تألیف حسین حمیدی در ۱۰ جلد موضوعی چاپ و منتشر شد.

حسین حمیدی در این ارتباط در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: «آقای بهشتی» مجموعه‌ای ۱۰ جلدی است که با کمک گرفتن از داستان‌های کوتاه به معرفی وجوه مختلف شخصیتی، شرح‌حال، صفات بارز، ویژگی‌های اخلاقی و وجوه مختلف شخصیتی سید شهدای انقلاب می‌پردازد.

وی با بیان اینکه این مجموعه تنها به بیان بخشی از اتفاقات زندگی این شهید بزرگوار در زوایای مختلف پرداخته است، افزود: شخصیت وجودی شهید بهشتی به اندازه‌ای وسیع و ناشناخته است که امکان معرفی کامل شخصیت ایشان در این مجموعه وجود نداشت و تنها به این قصد نگاشته شد تا گوشه‌ای از اتفاقات زندگی این شهید بزرگوار را در دفتر تاریخ ثبت کنیم.

مجموعه «آقای بهشتی» به بازار کتاب عرضه شد

نویسنده مجموعه کتاب «آقای بهشتی» با اشاره به این جمله معروف شهید بهشتی که «بهشت را به بها می‌دهند و نه به بهانه» گفت: جای شگفتی است که چگونه مجموعه‌ای از ویژگی‌های انسانی، اخلاقی، فرهنگی سیاسی و اجتماعی در وجود یک فرد نهادینه می‌شود به نوعی که می‌تواند به تنهایی نمود راستینی از یک ملت باشد؛ آن گونه که امام خمینی (ره) پس از شهادت ایشان با جمله «بهشتی یک ملت بود»؛ شخصیت وجودی ایشان را به شکل خلاصه و کامل توصیف و تبیین کردند.

وی ادامه داد: شهید بهشتی در واقع مجتهدی فرهیخته، مدیری هوشیار، دولتمردی مدیر، عالمی اهل قلم، متفکری ژرف اندیش، مجاهدی زیرک، عابدی عاشق، فقیه، فیلسوف، مکتب شناس، سیاست دان، اقتصاددان، جامعه‌شناس و دارای ابعاد شخصیتی فراوان از این دست است که جاذبه‌اش در حد اعلا و دافعه‌اش در حد ضرورت بود.

مجموعه «آقای بهشتی» به بازار کتاب عرضه شد

حمیدی با بیان اینکه ژرفای بی‌نهایت فضائل چنین شخصیتی بسیار فراوان است و تلاش ما در این مجموعه این است که این ویژگی‌ها را قالب داستان‌های ساده نشان دهیم، تاکید کرد: عنوان بی پیرایه «آقای بهشتی» برای این مجموعه از آن رو انتخاب شده است که سادگی شخصیت آیت‌الله دکتر سید محمد حسینی بهشتی را یادآور می‌شود تا در ادامه خواننده کتاب را ساده‌تر، در مسیر بهشتی شدن و نزدیک شدن به این شهید والامقام قرار دهد.

وی تصریح کرد: نسل جوان همواره نوجو و آرمان‌گراست و در مراحل مختلف زندگی به دنبال نمونه‌ها و الگوهایی است تا با استفاده از روش و سبک زندگی آنها خود را به آنها نزدیک‌تر کرده و شخصیتی قابل توجه در جامعه ارائه دهد.

مجموعه «آقای بهشتی» به بازار کتاب عرضه شد

وی ادامه داد: بازخوانی روش فکری و سبک زندگی بزرگانی چون شهید بهشتی و بررسی گوشه گوشه زندگی ایشان در فضای جامعه کنونی به مثابه واکاوی یک اندیشه است و بازخوانش آن، موجب پردازش اندیشه‌های جدید در جهانی نو و موجب هدایت نسل جوان به سمت سعادت و کامیابی خواهد بود.

نویسنده مجموعه کتاب «آقای بهشتی» گفت: بر این عقیده‌ایم که زندگی و افکار بزرگ‌مردی که دنیایش را برای آخرت می‌ساخت و کسی که بخش عظیمی از تاریخ ایران اسلامی را به خود اختصاص داده است می‌تواند سبک زندگی ایرانی اسلامی را به جهانیان معرفی کند تا هم‌افق به یک سمت‌وسو گام بردارد، گامی که در رسیدن به خدا و دستیابی به غایت کمال و اوج تعالی به یقین تأثیر بسزایی خواهد داشت.

کد خبر 5245643

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 3 =