امنیت در بیمارستان‌های کرمانشاه بیشتر می‌شود

کرمانشاه- دادستان کرمانشاه با اشاره به وقوع نزاع در بیمارستان های شهر کرمانشاه گفت: امنیت در بیمارستان‌های کرمانشاه بیشتر می شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، شهرام کرمی در نشست پیشگیری از وقوع نزاع‌های مردمی در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی و پشتیبانی انتظامی از کادر درمان در کرمانشاه با تاکید بر جلوگیری از کشیده شدن نزاع‌های خیابانی و طایفه‌ای به داخل بیمارستان‌ها، اظهار کرد: در صورت وقوع نزاع و درگیری به ویژه در مناطق حاشیه نشین و مناطق روستایی، فرماندهی انتظامی شهرستان کرمانشاه از طریق کلانتری‌ها و پاسگاه‌های مربوطه نسبت به شناسایی کانون‌های نزاع و همچنین پیشگیری از حوادث بعدی اقدام کند تا درگیری‌های ایجاد شده به محیط بیمارستان‌ها و مراکز آموزشی و درمانی و در نتیجه بروز مسائل و مشکلات بعدی برای مراجعه کنندگان و کادر درمان منتهی نشود.

وی افزود: چنانچه وقوع نزاع‌هایی که با زخمی شدن اشخاصی از طرفین احتمال بروز پیامدهای بعدی آن در محیط بیمارستان‌ها متصور باشد، ریاست پلیس پیشگیری استان کرمانشاه و یا فرماندهی انتظامی شهرستان کرمانشاه باید علاوه بر معمول نمودن اقدامات لازم از طریق شناسایی کانون‌های نزاع نسبت به استقرار پرسنل انتظامی در بیمارستان محل بستری شخص آسیب دیده به منظور پیشگیری و مقابله با هرگونه نزاع در محیط بیمارستان مبادرت کنند.

دادستان کرمانشاه تصریح کرد: در صورت نیاز به بستری افراد در نزاع‌هایی که احتمال ادامه درگیری در محیط بیمارستان محل بستری وجود دارد فرماندهی انتظامی کرمانشاه و یا پلیس پیشگیری نسبت به استقرار نیرو اقدام کنند.

کرمی بیان کرد: به منظور تأمین امنیت بیشتر محیط بیمارستان‌ها و مراکز آموزشی و درمانی و پیشگیری از مسائل و مشکلات بعدی و استفاده از نیروهای مجرب، دانشگاه علوم پزشکی در انعقاد قراردادهای خود به منظور تأمین نیروهای حفاظتی، استفاده از موسساتی را در نظر بگیرد که توانایی انتظامی مقابله با درگیری‌ها را داشته و به نحوی با عملکرد خود بتواند نقش پیشگیرانه را نیز داشته باشد.

وی اضافه کرد: همچنین امروزه با افزایش استفاده از دوربین‌های مدار بسته، بخش گسترده‌ای از امنیت بیمارستان‌ها و مراکز آموزشی و درمانی وابسته به سیستم‌های نظارتی است، حراست بیمارستان‌ها باید به صورت ویژه بر دوربین‌های مداربسته بیمارستان‌ها نظارت داشته باشند و همچنین از پخش شدن فیلم‌های آن در فضای مجازی جلوگیری کنند.

دادستان کرمانشاه ادامه داد: تجمع خودرو درب مرکز آموزشی و درمانی امام علی (ع) با توجه به نصب تابلوهای پارک ممنوع مشکلات بسیاری را برای عبور و مرور آمبولانس‌ها و کادر درمان ایجاد کرده که به درگیری و نزاع و بروز مشکلات بعدی منجر می‌شود، فرماندهی راهور کرمانشاه اقدامات نظارتی را جهت ممنوعیت پارک در درب بیمارستان‌ها و محل‌های پارک ممنوع افزایش داده و با فعال نمودن گشت‌های پیاده و سواره نسبت به برخورد قانونی با متخلفان اقدام کند.

کرمی افزود: بیمارستان‌ها محیط‌های شلوغ و پر ترددی بوده که نصب دوربین مداربسته می‌تواند تأثیر بسیاری در جلوگیری از وقوع جرایم و حفظ امنیت کارکنان و بیماران داشته باشد و نصب دوربین‌های مدار بسته محدود به داخل بیمارستان‌ها و مراکز آموزشی و درمانی نشود و درب‌های ورودی و خروجی کلیه بیمارستان‌ها و مراکز درمانی در شهر کرمانشاه مجهز به دوربین مداربسته شود.

وی تاکید کرد: جمعیت بالای بیماران مراجعه کننده به اورژانس بیمارستان‌ها و مراکز آموزشی و درمانی و اهمیت و ضرورت ارائه خدمات با کیفیت اورژانسی و پیشگیری از بروز نزاع و درگیری، باید با استفاده از پرسنل باتجربه و آموزش دیده نحوه صحیح عملکرد کارکنان اورژانس به صورت ویژه مورد نظارت قرار گرفته و به این نکته تأکید شود که خدمات رسانی به بیماران به گونه‌ای باشد که موجب ازدحام جمعیت و نارضایتی مراجعه کنندگان نشود.

کرمی از تعیین دادیار ویژه دادستان برای نزاع‌های بیمارستانی و به منظور صدور احکام قاطع و پیشگیری از بروز حوادث بعدی خبر داد.

دادستان کرمانشاه با بیان اینکه نماینده دادستان در راستای صیانت از حقوق عمومی و نظارت بر وضعیت خدمات رسانی بیمارستان‌ها به بیماران و همچنین تأمین امنیت در محیط بیمارستان‌ها نسبت به بازدید مستمر از بیمارستان‌ها و مراکز آموزشی و درمانی اقدام می‌کند، افزود: همچنین دادستان استان کرمانشاه موضوع لزوم ضابط قضائی بودن نگهبانان بیمارستان‌ها را طی مکاتبه‌ای به دادستان کل کشور اعلام می‌کند تا در این خصوص تصمیمات مقتضی و مورد صلاحدید اتخاذ شود.

کد خبر 5313156

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 2 =