مقام های رژیم صهیونیستی در قبال ایران دچار سه دستگی شده اند

برخی گزارش ها حاکی از آن است که که طی جلسه امنیتی کابینه رژیم صهیونیستی، سه دیدگاه متفاوت در قبال ایران و مذاکرات وین ارائه شده که نشان از سردرگمی مقامات اسرائیل دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر، پایگاه صهیونیستی «دبکا فایل» مدعی شد که در تازه ترین جلسه کابینه این رژیم پیرامون مسائل امنیتی و سیاست خارجی، سه دیدگاه مختلف درباره ایران و مذاکرات وین مطرح شده است.

گروه اول که «آهارون هالیوا» رئیس دستگاه اطلاعات نظامی اسرائیل معرف دیدگاه آنها است می گوید حتی اگر نتیجه این مذاکرات احیای توافق به زعم آنها بدِ ۲۰۱۵ باشد، باز هم آن توافق محدودیت‌هایی را بر فعالیت‌های هسته‌ای ایران وضع خواهد کرد و به این رژیم فرصت لازم را برای اینکه (در آینده) ضربه ای کاری را به برنامه هسته ای ایران بزند، خواهد داد.

دیدگاه دوم که «یائیر لاپید» وزیر خارجه رژیم صهیونیستی آن را هدایت می کند، بر این خوشبینی استوار است که اسرائیل بتواند روی متن توافق نهایی مذاکرات تاثیر گذاشته و تغییرات مهمی را در آن اعمال کند حال آنکه خود وی هم به تحقق چنین هدفی اعتقاد ندارد.

دیدگاه سوم که مبتنی بر نظرات «آویو کوخاوی» رئیس ستاد ارتش رژیم صهیونیستی و «دیوید بارنیا» رئیس موساد است، بر بازنویسی کامل توافق ۲۰۱۵ و افزایش سطح کیفیت آن مطابق میل آنها مبتنی است و از آنجا که می دانند چنین هدفی محقق نمی شود، گزینه حمله فوری به تاسیسات هسته ای ایران را مطرح می کنند.

دبکا فایل دو دسته اول را جزء طرفداران احیای برجام به زعم بد بودن آن تلقی کرده است!

دبکا به فایل صوتی اظهارات «بنی گانتز» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی دسترسی نداشته و مدعی شده از آنجا که «نفتالی بنت» نخست وزیر این رژیم موافق هیچ یک از این دیدگاه ها نیست، اسرائیل درست مانند سال ۲۰۱۲ بار دیگر با بحث سردرگم کننده ای مواجه است که تصمیم گیری در قبال ایران را دشوار می کند.

دبکا در نهایت مدعی شده که در حال حاضر، تردیدهای زیادی درباره قدم های بعدی که ممکن است از جانب ایران، آمریکا یا رژیم صهیونیستی برداشته شود، وجود دارد.

سه دستگی مقامات رژیم صهیونیستی در قبال ایران در حالی است که شواهد از وجود پیشرفت های محسوس در دور هشتم مذاکرات وین حکایت دارد. ایران طی دور گذشته، خطوط قرمز خود را مشخص کرده و با اصلاح ریل گذاری مذاکرات، خواسته های خود را در متن مبنای مذاکره گنجانده است. از سوی دیگر اسرائیل و شرکای غربی می دانند که هرگونه اشتباه محاسباتی در توسل به گزینه نظامی با پاسخ کوبنده ایران مواجه می شود.

کد خبر 5393842

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha