فلسفۀ شرق و غرب برای کودکان و نوجوانان وارد بازار نشر شد

کتاب «متفکران بزرگ و ایده ­های بزرگ: فلسفۀ شرق و غرب برای کودکان و نوجوانان» نوشتۀ شارون کی با ترجمۀ مرتضی براتی توسط انتشارات لگا منتشر شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، کتاب «متفکران بزرگ و ایده‌های بزرگ: فلسفۀ شرق و غرب برای کودکان و نوجوانان» از مجموعه کتاب‌های «فلسفه‌ورزی با کودکان و نوجوانان» نشر لگا منتشر شد.

فلسفه هم سرگرم‌کننده هم برای مغز بچه‌ها خوب است، چون آن‌ها را تشویق می‌کند تا به‌طور عمیق فکر و راه‌حل‌های خود را برای مسائل پیچیده ارائه کنند. کودکان و نوجوانان، خواندن کتاب «متفکران بزرگ و ایده‌های بزرگ: فلسفۀ شرق و غرب برای کودکان و نوجوانان»، همه‌چیز را در مورد مفاهیم مقدماتی و متفکران مهم به روشی سرگرم‌کننده و قابل‌دسترس، اما همچنان عمیق و اساسی یاد خواهند گرفت.

کودکان و نوجوانان طی خواندن این کتاب، پرسش‌هایی مانند این را کاوش خواهند کرد: «واقعی چیست؟»، «چگونه بفهمم چیزی درست است؟»، «چگونه می‌توانم فرد خوبی باشم؟»، «اگر این درست است، چه‌چیز دیگری درست است؟» و ….

در کتاب «متفکران بزرگ و ایده‌های بزرگ: فلسفۀ شرق و غرب برای کودکان و نوجوانان» با شوروشوقِ یاددادن فلسفه برای کودکان و نوجوانان، مواردی که به آن‌ها پرداخته شده، از این قرار است:

مقدمه‌ای بر فلسفه. اطلاعات ضروری در مورد ریشه‌های فلسفه، شاخه‌های مختلف و مزایای مطالعۀ آن.

چهار شاخۀ اصلی. کشف شاخه‌های اصلی فلسفه: متافیزیک (واقعیت)، معرفت‌شناسی (دانش)، منطق (تفکر انتقادی) و اخلاق (ارزش‌ها). مشخصات فیلسوف. دربارۀ انواع مختلف فلسفه از سراسر جهان و جزئیاتی دربارۀ فیلسوفانی از جمله؛ سقراط، افلاطون، دکارت، جان لاک، کانت، هانا آرنت، میشل فوکو، هایدگر، مارکس، ابن رشد، ابن سینا، غزالی و ….

توماس ای. وارتنبرگ، نویسنده و پژوهشگر ارشد فلسفه در دانشگاه مانت هولیوک، که خود در حوزۀ فلسفه برای کودکان سرآمد است در مورد این کتاب می‌نویسد: «این کتاب راهی عالی برای آشناکردن کودکان با فلسفه است. این اثر که به زبانی روشن نوشته شده و به‌طرزی دلپذیر تصویرسازی شده است، پاسخ‌های غربی و شرقی به پرسش‌های بزرگی که در طول تاریخ فیلسوفان را شگفت‌زده کرده است را باهم ادغام می‌کند. تمرین‌های پایان هر بخش باعث ایجاد بحث‌های بزرگ بین کودکان، مربیان یا والدین آن‌ها می‌شود.»

کتاب «متفکران بزرگ و ایده‌های بزرگ: فلسفۀ شرق و غرب برای کودکان و نوجوانان» نوشتۀ شارون کی است و با ترجمۀ مرتضی براتی در ۱۲۸ صفحه و به قیمت ۳۸ هزار تومان منتشر شده است.

کد خبر 5402040

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha