آئین نامه کرسی‌های نقد و مناظره بازنگری شد/برگزاری کرسی در سه سطح

معاون حمایت و گفتمان سازی دبیرخانه کرسی‌های نظریه پردازی شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: آئین نامه کرسی‌های نقد و مناظره بازنگری شده است و در آئین نامه جدید سه سطح برای کرسی‌ها لحاظ شده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، جلسه کمیته دستگاهی کرسی‌های نظریه پردازی، نقد و مناظره دانشگاه خوارزمی با حضور دکتر علی اکبر مسگر معاون حمایت از کرسی‌های نظریه پردازی، نقد و مناظره شورای عالی انقلاب فرهنگی در سالن جلسات معاونت پژوهشی برگزار شد.

در این نشست دکتر حبیبی ریاست دانشگاه خوارزمی ضمن خیر مقدم و گرامیداشت ولادت حضرت فاطمه (س)، با اشاره به جایگاه کرسی‌های آزاد اندیشی در ارتقا علمی و حل مسائل اساسی کشور اظهار امیدواری کرد: با همکاری و مشارکت دبیرخانه کمیته دستگاهی و معاونان پژوهشی دانشکده‌ها و بزودی شاهد رونق کرسی‌های نقد و مناظره و گفتمان سازی علمی در سطح دانشگاه خوارزمی خواهیم بود.

حجت الاسلام و المسلمین آقا تهرانی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه و عضو کمیته دستگاهی در این نشست خاطر نشان کرد: برای رسیدن به جایگاه مطلوب علمی و تحقق تمامی اهداف سند اسلامی شدن دانشگاه‌ها، یکی از اصلی ترین بسترها برگزاری کرسی‌های نظریه پردازی است و شایسته است معاونت پژوهشی برای مشارکت بیشتر اساتید و ایجاد فضای مناسب برای گفتمان سازی علمی اهتمام بیشتری داشته باشد.

علی اکبر مسگر معاون حمایت و گفتمان سازی دبیرخانه کرسی‌های نظریه پردازی، نقد و مناظره شورای عالی انقلاب فرهنگی ضمن ارائه‌ی گزارشی از برگزاری کرسی‌های نظریه‌پردازی، نقد و مناظره افزود: هدف ما آن است که گام به گام دانشگاه‌ها را در زمینه کرسی‌های نظریه پردازی حمایت کنیم تا بتوان از این طریق نقش مؤثری در توسعه کشور داشت.

وی با تاکید بر این مطلب که کرسی‌های نظریه پردازی، نقد و مناظره شورای عالی انقلاب فرهنگی، استاد محور و اعضای آن نیز هیأت علمی دانشگاه‌ها تشکیل می‌دهند در حالی که کرسی آزاد اندیشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، دانشجو محور است خاطر نشان کرد: آئین نامه کرسی‌های نقد و مناظره بازنگری شده است و در آئین نامه جدید سه سطح برای کرسی‌ها در نظر گرفته شده است:

نوع الف: نقد و بررسی دستور العمل ها، آئین نامه و بخشنامه‌های صادره از نهادهای تصمیم ساز و بالادستی مانند نقشه جامع علمی کشور

نوع ب: کرسی‌های معمول و متعارف که در حال حاضر برگزار می‌گردد

نوع ج: نقد سیاستی و مکتوب در زمانی که اساتید تمایلی به بحث حضوری و چهره به چهره ندارند.

در ادامه دکتر فراهانی دبیر کمیته دستگاهی کرسی‌های نظریه پردازی، نقد و مناظره در دانشگاه گزارشی را از فعالیت دبیرخانه کمیته دستگاهی و دغدغه‌های اساتید جهت ورود و مشارکت به حیطه کرسی‌های نظرپردازی و نقد ارائه کرد.

در پایان، معاونین پژوهشی حاضر در جلسه به ارائه دیدگاه‌ها و پیشنهادات خود به منظور ترغیب اساتید جهت مشارکت در برگزار شدن کرسی‌های نظریه پردازی، نقد و مناظره در دانشگاه پرداختند.

لازم به ذکر است به موجب حکمی از سوی رئیس دبیرخانه هیأت حمایت از کرسی‌های نظریه پردازی، نقد و مناظره شورای عالی انقلاب فرهنگی جناب آقای دکتر عبدالحسین خسروپناه؛ دکتر عزیزاله حبیبی رئیس دانشگاه خوارزمی در سمت ریاست کمیته دستگاهی کرسی‌های نظریه پردازی، نقد و مناظره دانشگاه خوارزمی به مدت دو سال ابقاء شد.

کد خبر 5411478

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 6 =