۲۲ اسفند ۱۴۰۰، ۱۴:۲۵

مخبر:

رقابتی شدن خودروسازی گامی مهم جهت اصلاح قیمت و افزایش کیفیت است

رقابتی شدن خودروسازی گامی مهم جهت اصلاح قیمت و افزایش کیفیت است

معاون اول رئیس جمهور بر لزوم تدوین طرحی جامع برای اصلاح ساختار و ایجاد تحول در صنعت خودرو سازی تاکید کرد و گفت:رقابتی شدن صنعت خودروسازی گامی مهم در جهت تنوع، اصلاح قیمت و افزایش کیفیت است.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد مخبر معاون اول رئیس جمهور صبح امروز (یکشنبه) در جلسه ارائه طرح های نخبگان که این بار با موضوع راهکارهای برون رفت صنعت خودرو از چالش فعلی برگزار شد، با تبریک اعیاد شعبانیه و با اشاره به بازدید اخیر رئیس جمهور از شرکت ایران خودرو، اظهار داشت: رئیس جمهور در این بازدید دستوراتی را برای اصلاح وضعیت موجود ابلاغ کردند و خواستار پیگیری جدی این دستورات شدند.

معاون اول رئیس جمهور افزود: اصلاح ساختار موجود در صنعت خودروسازی نیازمند برنامه ای جامع و مدون است به گونه ای که این برنامه به همراه زمان بندی مشخص و تقسیم وظایف باشد و به صورت جدی دنبال شود.

وی با اشاره به گزارش ارائه شده در جلسه در خصوص راه های برون رفت صنعت خودرو از چالش های موجود و بهبود کیفیت، گفت: باید از فرصتی که به واسطه بازدید رئیس جمهور از شرکت ایران خودرو ایجاد شده، حداکثر استفاده را داشته باشیم و این گزارش را به یک برنامه عملیاتی زمان بندی شده تبدیل کنیم.

مخبر با بیان اینکه تقویت سایر شرکت های خودروسازی کشور می تواند به رقابتی شدن این صنعت کمک کند، تصریح کرد: تا زمانی که صنعت خودروسازی رقابتی نشود، امکان حل مسائل و چالش های فعلی میسر نخواهد شد و شاهد خروج از انحصار، تنوع و اصلاح قیمت و افزایش کیفیت خودرو نخواهیم بود.

در این جلسه گزارشی از راه های برون رفت صنعت خودرو از چالش فعلی ارائه و پیشنهاداتی برای بهبود کیفیت صنعت خودرو کشور مطرح شد.

اصلاح ساختار صنعت خودرو، اصلاح ساختار حاکمیت شرکتی، ارتقای فناوری و نوآوری در طراحی و ساخت، شکل گیری توانمندی با تکیه بر رقابتی شدن بازار و تسهیل مشارکت های بین المللی و انتقال فناوری از جمله محورهای مطرح شده در این گزارش بود.

کد خبر 5445995

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha