سهم ۶۰۰ میلیارد تومانی نیشابور از سفر دولت به خراسان رضوی

نیشابور - فرماندار نیشابور از تخصیص ۶۰۰ میلیارد تومان اعتبار سفر هیئت دولت به خراسان رضوی به این شهرستان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، ابوطالب جوان عصر شنبه در نشست خبری تشریح مصوبات سفر هیئت دولت به نیشابور، اظهار کرد: اعتبارات سفر رئیس جمهوری به خراسان رضوی رسمی اعلام نشده است اما با بررسی مصوبات انجام شده، حدود ۶۰۰ میلیارد تومان برای شهرستان نیشابور در بودجه سفر ریاست جمهوری به خراسان رضوی دیده شده است.

وی افزود: شاخص‌ترین پروژه‌ها در بودجه سفر ریاست جمهوری برای نیشابور، ۱۷۰ میلیارد تومان برای احداث بیمارستان سوم، ۵۶ میلیارد تومان برای راه‌های مواصلاتی، ۱۲ میلیارد تومان تکمیل پروژه‌های بهداشتی و درمانی، ۳۰ میلیارد تومان برای تکمیل دانشکده ادبیات دانشگاه نیشابور، ۱۵ میلیارد تومان برای استادیوم ورزشی نیشابور، ۱۶ میلیارد تومان برای طرح‌های هادی روستایی که متأسفانه شهرستان از شاخص استان پایین‌تر است، ۱۱ میلیارد تومان تجهیز فنی و حرفه‌ای شهرستان، ۱۸ میلیارد برای حوزه جهاد کشاورزی و ۲۰ میلیارد تومان برای حوزه مشارکتی با خیرین در شهرستان تخصیص یافته است.

فرماندار نیشابور خاطرنشان کرد: ۱۰ میلیارد تومان برای افلاک‌نما در قالب پژوهشکده اختر فیزیک جذب شده و در مرحله تکمیل است و این اعتبار به دانشگاه فردوسی داده شده است.

وی بیان کرد: ۲۷ هزار نفر در شهرستان برای مسکن ملی ثبت نام داشتند که ۹ هزار نفر تاییدیه داشته‌ایم، هزار و ۴۸۵ واحد تأمین زمین شده و الباقی نیز در حال پیگیری هستیم که برای آن ۶۷۵ واحد قرعه کشی شده و ۲۰۰ واحد در حال ساخت منزل هستیم.

وی ابراز کرد: ۳ هزار و ۶۰۰ متر مربع از پارک ارغوان طرح کتاب‌خانه مرکزی نیشابور در ۲ هزار متر مربع زیربنا در حال ساخت است که ۱۱ میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

جوان اظهار کرد: ضرورت برگزاری جشنواره اسب اصیل ترکمن بالا بود و از خواسته‌های ما نیز هست، مردم به این نشاط نیاز دارند و باید اتفاق می‌افتاد زیرا اهمیت صنعت اسب بسیار بالاست.

وی با اشاره به هزینه‌های این مراسم افزود: هدیه نیم‌ست فیروزه نیشابور به مبلغ ۲ میلیون و ۵۰ هزار تومان و ۴۵۰ هزار تومان بشقاب سفال به هر کدام از داوران خارجی اهدا شده است، داوران مبلغی دریافت نمی‌کنند و هزینه ایاب و ذهاب از کشورهای خارجی را فدراسیون پرداخت کرده است.

فرماندار نیشابور ادامه داد: جشنواره اسب اصیل ترکمن ۷۹۰ میلیون تومان برای شهرستان نیشابور هزینه داشته است که تاکنون ۵۵۸ میلیون تومان از آن تأمین شده است.

وی با اشاره به لغو کنسرت حجت اشرف زاده در نیشابور گفت: از دوست‌داران کنسرت هستم و شرایط فراهم شود کنسرت برگزار خواهد شد.

کد خبر 5495817

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 3 + 15 =