احداث بیش از ۱۰۰ خوابگاه متاهلی در دستور کار قرار گرفت

رئیس سازمان امور دانشجویان گفت: در حال حاضر کلنگ احداث بیش از ۱۰۰ خوابگاه متاهلی زده شده و جهت گیری وزارت علوم به سمت خوابگاه سازی متاهلی است تا پاسخگوی نیازهای کشور در این حوزه باشد.

هاشم داداش پور در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت در حوزه دانشگاهی گفت: بعد از اینکه قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت منتشر و توسط مجلس مصوب شد، وزارت علوم برنامه‌های روشنی را در این زمینه از اول سال ۱۴۰۱ آغاز کرد، چون در این قانون اغلب دستگاه‌ها از جمله دانشگاه‌ها مکلف شده‌اند که به سمت ساخت و احداث خوابگاه‌های متاهلی حرکت کنند.

وی ادامه داد: متأسفانه در یک دهه گذشته یا در دهه‌های گذشته، توجه زیادی به خوابگاه ه سازی در حوزه متاهلی نشده است و هرچه بوده برای دوره قبل از سال ۸۰ است.

رئیس سازمان امور دانشجویان افزود: تعداد متقاضیان ما در حوزه خوابگاه متاهلی حداقل ۶۰ هزار نفر است و ما تقریباً هزار و ۵۱۶ واحد خوابگاه متاهلی داریم، بنابراین از سال گذشته کار خود را در زمینه ساخت و احداث خوابگاه‌های متاهلی، بر اساس رویکردهایی که وزیر علوم به مجلس ارائه کرده بود آغاز کردیم و ساخت خوابگاه متاهلی در دستور کار وزارت علوم قرار گرفت.

وی افزود: قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت نیز به تسریع این امر کمک کرد.

وی ادامه داد: در حال حاضر کلنگ احداث بیش از ۱۰۰ خوابگاه متاهلی زده شده و جهت گیری وزارت علوم به سمت خوابگاه سازی متاهلی است تا پاسخگوی نیازهای کشور در حوزه خوابگاه متاهلی باشد.

کد خبر 5509150

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha