بیست‌وچهارمین جشنواره بین‌المللی پژوهشی شیخ طوسی

پژوهشگاه بین‌المللی المصطفی بیست‌وچهارمین جشنواره بین‌المللی پژوهشی شیخ طوسی و بخش ویژه را با موضوع «جهاد تبیین و گفتمان انقلاب اسلامی در عرصه بین‌الملل» برگزار می‌کند.

به گزارش خبرنگار مهر، پژوهشگاه بین‌المللی المصطفی بیست‌وچهارمین جشنواره بین‌المللی پژوهشی شیخ طوسی و بخش ویژه را با موضوع «جهاد تبیین و گفتمان انقلاب اسلامی در عرصه بین‌الملل» برگزار می‌کند.

محورهای فراخوان مقاله شامل ۱- مبانی و روش‌ها «ااهمیت و ضرورت، روش شناسی، چیستی و چرایی و مبانی قرآنی، حکمی و فقهی»؛ ۲- گفتمان سیاسی انقلاب اسلامی در عرصه بین‌الملل گفتمان «نه شرقی، نه غربی، انقلاب اسلامی» و نفی نظام سلطه، گفتمان سیاسی انقلاب اسلامی و موج اسلام هراسی، امت گرایی و نظام ارزشی انقلاب اسلامی و گسترش گرایش و جنبش‌های نژادپرستانه، گفتمان آزادی و مردم سالاری دینی انقلاب اسلامی و دموکراسی غربی، گفتمان سیاسی انقلاب اسلامی و روند جهانی شدن و منطقه گرایی، تبیین سیاست مبتنی بر اخلاق و کرامت انسانی انقلاب اسلامی در مجامع بین‌المللی و گفتمان مقاومت انقلاب اسلامی و دفاع از مظلومین»؛ ۳- گفتمان علمی انقلاب اسلامی در عرصه بین‌الملل «گسترش علوم انسانی اسلامی و امتداد آن در عرصه بین‌الملل، انقلاب اسلامی و گسترش و تحول علوم اسلامی، الگوهای فرهنگی، سیاسی و اجتماعی انقلاب اسلامی در فضای مجازی، گفتمان دانش بنیان انقلاب اسلامی و انحصارگرایی علمی در عرصه بین‌الملل؛ گفتمان علمی انقلاب اسلامی و دستاوردهای نوین علمی و گفتمان انقلاب اسلامی و سیاستگذاری در آموزش عمومی و عالی» است.

همچنین دیگر محورهای شاملی ۴. گفتمان فرهنگی و اجتماعی انقلاب اسلامی در عرصه بین الملل «گفتمان فرهنگی و اجتماعی انقلاب اسلامی و سبک زندگی، گفتمان فرهنگی و اجتماعی انقلاب اسلامی و نگاه به زن و خانواده در عرصه بین‌الملل، گفتمان فرهنگی و اجتماعی انقلاب اسلامی و تغییرات جمعیتی، گفتمان فرهنگی و اجتماعی انقلاب اسلامی و شکل گیری، نهادهای دینی- اجتماعی در عرصه بین‌الملل، گفتمان فرهنگی و اجتماعی انقلاب اسلامی و تکثرگرایی قومی، مذهبی و فرهنگی، گفتمان فرهنگی و اجتماعی انقلاب اسلامی و فعالیت‌های رسانه‌ای و انقلاب اسلامی، اقبال به دین و خدامحوری در عرصه بین‌الملل» ۵. گفتمان اقتصادی انقلاب اسلامی در عرصه بین‌الملل «گفتمان اقتصاد مقاومتی انقلاب اسلامی و سیاست تحریم، گفتمان اقتصادی انقلاب اسلامی و رقابت اقتصادی قدرت‌های بزرگ، گفتمان اقتصادی انقلاب اسلامی و روند فقر و نابرابری اقتصادی و گفتمان اقتصادی انقلاب اسلامی و نظام بین‌المللی مالی» ۶. گفتمان انقلاب اسلامی و بحران‌های جهانی «گفتمان انقلاب اسلامی و بحران محیط زیست، گفتمان ارزشی و اصولی انقلاب اسلامی و بحران گسترش سلاح‌های کشتار جمعی، گفتمان حکمی انقلاب اسلامی و گسترش فرهنگ پست مدرن و بحران هویت و معنا، گفتمان انقلاب اسلامی و بحران تروریسم بین المللی، گفتمان انقلاب اسلامی و بحران بهداشت و بیماری‌های همه گیر جهانی و گفتمان انقلاب اسلامی، بحران مهاجرت و توزیع ناعادلانه مواد غذایی» ۷. تمدن نوین اسلامی و جهان اسلام «گفتمان تمدنی انقلاب اسلامی، جهان اسلام و هژمونی تمدنی، گفتمان تمدنی انقلاب اسلامی، جهان اسلام و جهان چندقطبی، گفتمان تمدنی انقلاب اسلامی و مدرنیزاسیون در جهان اسلام، گفتمان تمدنی انقلاب اسلامی و بنیادگرایی در جهان اسلام و گفتمان تمدنی انقلاب اسلامی، جهان اسلام و رقابت و تغییرات ژئوپلیتیک جدید می‌شود.

مهلت ارسال آثار (رساله‌، پایان‌نامه، سمینار، کتاب و مقاله) ویژه المصطفائیان تا پایان آبان ۱۴۰۱ و مهلت ارسال چکیده مقالات فراخوان تا پایان شهریور ۱۴۰۱ است.

علاقمندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت جشنواره مراجعه نمایند.

کد خبر 5521891

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha