باز شدن قفل های سرمایه گذاری در شهر تهران

عضو شورای شهر تهران با اشاره به ضرورت های جذب سرمایه گذار در شهر تهران خواستار باز شدن قفل های سرمایه گذاری در پایتخت شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد آخوندی رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران در جریان هفتاد و پنجمین جلسه این شورا طی تذکری اظهار کرد: شورا و شهرداری در کنار یکدیگر شهر را اداره می‌کنند لذا در بیان نظرات در صحن شورا می‌بایست با دقت نظر عمل کرد. بعضاً نکاتی مطرح می‌شود که به نظر نادیده گرفتن تلاش‌های پرسنل خدوم شهرداری است.

وی ادامه داد: اظهار نظرها به گونه‌ای صورت می‌گیرد که گویی در طول این ۱۱ ماه اقدامی در حوزه‌های مأموریتی صورت نگرفته است. در بیان مطالب باید دقت کنیم چراکه بعضی از سخنان ایجاد انتظارات نامعقول می‌کنند. به نظر می‌رسد برخی دوستان ۱۱ ماهه ابتدای مدیریت شهری ششم را با ۱۱ ماه آخر مدیریت ۱۲ ساله مقایسه می‌کنند که این رویکرد نمی‌تواند صحیح باشد.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران بیان داشت: بسیاری از اقدامات در مدیریت ارزشمند ۱۲ ساله حاصل تلاش چند سال بوده و برخی از طرح‌ها در سال‌های آخر به نتیجه رسیدند بنابراین نباید به نحوی صحبت کنیم که مردم فکر کنند این شورا و شهرداری در این ۱۱ ماه کاری را به انجام نرسانده‌اند.

این عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه شهری که ۴ سال در سکون بوده نیازمند مدیریتی با تلاش مضاعف است، خاطر نشان کرد: شهردار گزارشی در مورد برخی اقدامات در حوزه‌های مختلف دادند که این اقدامات قابل تحسین است؛ البته شورا نقدها و تذکراتی را نیز دارد.

آخوندی در ادامه با اشاره به همایش بین‌المللی فرصت‌های سرمایه گذاری شهر تهران گفت: این انتظار وجود دارد که شهردار در پنل‌های کلان و مهم این همایش حضور پیدا کنند. این رویکرد باعث ایجاد دلگرمی برای سرمایه گذاران خواهد شد و آنان با پشتوانه بیشتری به سرمایه گذاری ترغیب می‌شوند.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران بیان داشت: در راستای افزایش اثربخشی این همایش می‌بایست ستاد ویژه ای فعال شود تا پیگیری لازم در مورد پروژه‌هایی که در این همایش به نتیجه می رسند، صورت گیرد و تعامل با سرمایه گذاران ادامه یابد.

وی با تاکید بر اینکه باید موانع سرمایه گذاری رفع شده تا سرمایه گذاران دغدغه کارهای اداری نداشته باشد، گفت: می‌بایست قفل‌های سرمایه گذاری در شهر تهران باز شود. همچنین می‌بایست برای حوزه‌های مختلف دسته بندی داشته و فقط به دنبال پروژه‌های بزرگ نباشیم و برای سرمایه گذارهای منطقه‌ای هم فضای لازم را در نظر بگیریم.

آخوندی در پایان تاکید کرد: سرمایه گذاری فقط بحث مالی نیست و می‌بایست از استعدادهایی که در بین جوانان، نخبگان و فعالان اقتصادی وجود دارد کمال استفاده را کرد. این استعدادها با حضورشان می‌توانند ایده آفرین باشند که این خود سرمایه گذاری بزرگی برای شهر تهران به حساب می‌آید.

کد خبر 5529719

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha