کیفیت هوای اصفهان قابل قبول است

اصفهان- شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان امروز ۲۹ مردادماه با میانگین ۷۵ در وضعیت قابل قبول است.‌

به گزارش خبرنگار مهر، براساس اعلام سامانه برخط کنترل کیفیت هوا سازمان محیط‌زیست، هوای کلانشهر اصفهان هم اکنون در ایستگاه پایش خیابان‌های احمدآباد با شاخص ۷۷، انقلاب با شاخص ۷۸، باهنر با شاخص ۶۵، جِی با شاخص ۶۳، بزرگراه خرازی ورزشگاه میثاق با شاخص ۸۵، رهنان با شاخص ۶۰، فیض با شاخص ۵۳، کاوه با شاخص ۷۵ و میرزا طاهر با شاخص ۵۲ در وضعیت زرد و قابل قبول ثبت شد.

همچنین شاخص کیفی هوا در ایستگاه خیابان استانداری با میانگین ۱۱۶، رودکی با ۱۰۴ و پروین با ۱۰۳ AQI وضعیت نارنجی ناسالم برای گروه‌های حساس را نشان می‌دهد.

امروز وضعیت کیفیت هوای شهر شاهین شهر با شاخص ۶۳ و سگزی با شاخص ۷۵ در وضعیت قابل قبول ثبت شده و ایستگاه‌های مبارکه، منطقه صنعتی دولت آباد، خمینی‌شهر، نجف آباد و کاشان دائم قطع است.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

کد خبر 5567427

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha