دستگاه‌های اجرایی برای حمایت از شرکت‌های خلاق پوست‌ اندازی کنند

یک نماینده مجلس با اشاره به نقش کلیدی دستگاه‌های اجرایی در رشد و توسعه شرکت‌های خلاق گفت: این نهادها باید در راستای حمایت از این شرکت‌ها نگاه خود را تغییر دهند و به اصطلاح پوست اندازی کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، کمال علیپور خنکداری نماینده حوزه انتخابیه قائمشهر سوادکوه و جویبار، در دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی در این باره گفت: دنیای امروز هم‌زمان دنیای دانش و بینش است، برای پیشبرد امور در حوزه های مختلف، علاه بر دانش باید، بینش و تدبیر لازم را نیز دارا بود. جهان در همه عرصه‌ها در حال تغییر و تحولات ساختاری است و فعالان فناور و خلاق، حرف اول را در این مسیر تحولی و پرتلاطم می زنند.

این عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی افزود: باید به این مهم توجه داشت که هدف اولیت دار تولید علم و خلاقیت، باید تاثیرگذاری بر روی کیفیت زندگی مردم و ارتقا و پیشبرد اهداف اقتصادی باشد، حضرت آقا نیز چند سالی است که به جد بر روی مسئله دانش‌بنیان‌ها تاکید یژه‌‎ای داشته‌اند. زیرا این دانش و خلاقیت است که بسترهای افزایش قدرت یک ملت را آماده می‌سازد.

همراه شدن دستگاه‌های اجرایی با تغییرات سریع زمانه

علیپور خنکداری با اشاره به پیشرفت‌های فراوان ملت ایران در عرصه‌های علمی و نوآرانه بیان کرد: با وجود همه این پیشرفت‌ها، هنوز کارهای بر زمین مانده قابل توجهی وجود دارد، این فاصله باید با حمایت همه جانبه دستگاه‌های اجرایی از شرکت‌های خلاق، نوآور و دانش‌بنیان پر شود. مدیران قدیمی و دستگاه‌های اجرایی باید از حالت خمودگی و رخوت خارج شوند و خود را با تغییرات بسیار سریع دانشی، علمی و خلاقانه عصر حاضر همسان سازند.

عضو فراکسیون معدن و صنایع معدنی در ادامه افزود: زمان گذار از نگاه سنتی به صنعت فرا رسیده و دیگر باید تفکر خلاقیت محور را جایگزین مدیریت سنتی کرد. شرکت‌های خلاق ستون خیمه این تغییر و گذار هستند و بسیار ضرورری است که توجه ویژه‌ای به این شرکت‌ها و جوانان خلاق و نوآور ایرانی صورت گیرد. دستگاه‌های اجرایی همچنین در راستای حمایت از شرکت‌های خلاق و نوآور باید پوست‌اندازی کنند. برون سپاری خدمات و تامین کالاها از سبد کالاهای خلاق و دانش‌بنیان یکی از حمایت‌های است که هر سازمان و نهاد ادارای باید سرلوحه کار خود قرار دهد.

این قانونگذار ایرانی ضمن تبیین نقش کلیدی شرکت‌های خلاق در پیشبرد عرصه‌های مانند گردشگری گفت: توریسم درمانی، گردشگری، کشارزی، صنعت گیاهان دارویی، تولید اپلیکیشن‌ها، همه از جمله حوزه‌های است که شرکت‌های خلاق می‌توانند در آن ارزش افزوده ایجاد کنند و دست به تولید ثروت بزنند. بدیهی است مجلس شورای اسلامی آمادگی دارد تا هر حمایت لازم را برای بسط و گسترش بیشتر آکوسیستم خلاقیت، خانه های خلاق و شرکت‌های خلاق دانش‌بنیان مبذول دارد.

کد خبر 5580142

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha