برگزاری جشنواره نظام پیشنهادات در سازمان حفاظت محیط زیست

معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان محیط زیست پیشنهاد برگزاری جشنواره نظام پیشنهادات با هدف ارتقای عملکرد این سازمان را مطرح کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، رضا انجم شعاع در مراسم تکریم رزمندگان حماسه دفاع مقدس و تقدیر از کارکنان و مدیران منتخب جشنواره شهید رجایی سازمان حفاظت محیط زیست که صبح برگزار شد، گفت: سازمان حفاظت محیط زیست یک سیستم متشکل از سیستم‌ها و زیرسیستم‌هایی است که کاملاً به هم متصل است و یک هدف مشترک را دنبال می‌کنند که همانا تحقق اهداف سازمانی است.

وی با بیان اینکه همه اقدامات ما در سازمان حفاظت محیط زیست می‌بایست در راستای ارتقای عملکرد این سازمان باشد، افزود: در این میان رسالت مدیران بسیار مهم است چراکه آنان معماران آینده این سازمان هستند و در ارتقای عملکرد و تعالی سازمانی نقش بسزایی دارند.

معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست، لازمه دستیابی به این هدف مشترک را داشتن هوش هیجانی در مدیران و کارکنان سازمان عنوان و تصریح کرد: تفاوت سازمان حفاظت محیط زیست با دیگر دستگاه‌ها در این است که این سازمان باید در همه رفتارهای خود نمونه و الگو باشد.

انجم شعاع خاطرنشان کرد: سازمان می‌بایست متناسب با تغییراتی که در سطح ملی و جهانی اتفاق می‌افتد، در حال تحول و بهسازی باشد.

وی با تاکید بر اهمیت توجه به آرا، نظرات و نقدهای کارکنان، آن را زیربنای توسعه دانست و گفت: باید یک روز در سال به برگزاری جشنواره نظام پیشنهادات اختصاص یابد چراکه پیشرفت و تعالی سازمان منوط به استفاده از پیشنهادات کارشناسان است.

معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست در ادامه تاب آوری، خلاقیت، وفاداری و تعلق سازمانی، رفتار شایسته، تفویض اختیارات و مسؤولیت را از دیگر عوامل ارتقای سازمانی و دستیابی به اهداف مشترک برشمرد.

به گفته انجم شعاع، تشکیل اتاق فکر و کانون ارزیابی مدیران از برنامه‌های در دست انجام سازمان حفاظت محیط زیست در این راستا است.

وی در ادامه با اشاره به برگزاری جشنواره شهید رجایی در سه سطح ملی، دستگاهی و استانی، گفت: بر اساس نتایج ارزیابی عملکرد سال ۱۴۰۰، سازمان حفاظت محیط زیست در زمینه شاخص‌های عمومی امتیاز ۵۰۵.۸۵ و اختصاصی ۶۹۷.۶۶ را کسب کرده است که این امتیازات در سال‌های آینده به شدت قابل افزایش است.

امکانات سازمان محیط زیست با چالش‌های زیست محیطی کشور تناسب ندارد

در بخش دیگری از این مراسم، رضا فرخی، مشاور ریاست و مسئول بازرسی، ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات سازمان حفاظت محیط زیست، اظهار کرد: امروز کشور ما با چالش‌های محیط زیستی زیادی مواجه است و تصمیم گیران و مسئولان باید بدانند که امکانات سازمان حفاظت محیط زیست با وسعت این چالش‌ها تناسب ندارد و حتماً می‌بایست در این زمینه تجدیدنظر صورت بگیرد.

وی افزود: این سازمان باید در حوزه محیط زیست فصل الخطاب باشد و قوی نظرات را ارائه کند که امیدواریم با حضور دکتر سلاجقه این اتفاق در آینده نزدیک رخ دهد.

فرخی تصریح کرد: در حال حاضر تنها مناطقی از کشور که دست نخورده باقی مانده و از گزند سوداگران در امان مانده است، مناطق تحت نظر سازمان حفاظت محیط زیست است و این مهم در اثر ایثار و شهادت محیطبانان عزیز محقق شده است.

بیش از ۳۰ درصد پرسنل سازمان محیط زیست از ایثارگران هستند

نسیم السادات عنایتی مشاور ریاست و مسئول هماهنگی و پیگیری امور ایثارگران سازمان حفاظت محیط زیست نیز در سخنانی با اشاره به حماسه آفرینی‌های شهدا و ایثارگران هشت سال دفاع مقدس، گفت: سازمان حفاظت محیط زیست بیش از ۳۰ درصد پرسنل خود را به ایثارگران اختصاص داده است.

وی افزود: هم اکنون در ستاد سازمان ۴۵ فرزند شهید، ۳۲ رزمنده، ۷ جانباز، یک آزاده و ۱۱۲ خواهر و برادر شهید و سایر ایثارگران مشغول فعالیت هستند.

کد خبر 5600311

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha