کیفیت هوای اصفهان قابل قبول است

اصفهان- شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان امروز پانزدهم بهمن ماه با میانگین ۷۶ در وضعیت زرد و قابل قبول ثبت شد.

به گزارش خبرنگار مهر، میانگین شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هشت صبح امروز جمعه پانزدهم بهمن ماه وضعیت زرد و عادی را نشان می‌دهد.

بر اساس داده‌های سامانه برخط کنترل کیفیت هوای سازمان محیط‌زیست (منطقه اصفهان) شاخص هوای این کلانشهر در ایستگاه پایش خیابان احمدآباد با ۸۴، خیابان استانداری با ۹۰، بزرگراه خرازی با ۷۱ و رودکی با ۶۰ AQI در وضعیت زرد و قابل قبول است.

امروز شاخص هوای شهرهای مجاور کلانشهر اصفهان از جمله سگزی با شاخص ۷۳ در وضعیت قابل قبول و در مبارکه و شاهین شهر با ۴۳ AQI در وضعیت پاک ثبت شد. ایستگاه سنجش آلودگی شهرهای خمینی شهر، زرین‌شهر، نجف آباد و همچنین منطقه صنعتی دولت آباد و کاشان قطع است.

بنا به اعلام هواشناسی اصفهان، به سبب سکون نسبی جو در مناطق مرکزی و صنعتی به ویژه کلانشهر اصفهان طی امروز و فردا یکشنبه بویژه در ساعات صبح غبار محلی خواهیم داشت.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسید گوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، اوزون و ذرات معلق ( ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

کد خبر 5700067

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha