مثلث خطر در فاصله حداقل ۷۰ متری نصب شود

رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ گفت: رانندگان در صورت خرابی خودرو باید جهت نصب علائم ایمنی و هشداردهنده در فاصله حداقل ۷۰ متری اقدام کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ، سرهنگ علی اصغر شریفی رئیس مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور تهران بزرگ از الزام رانندگان جهت اجرای ماده ۱۵۹ آئین نامه رانندگی برای نصب علائم ایمنی و هشداردهنده در فاصله حداقل ۷۰ متری بمنظور آگاهی دادن به دیگر رانندگان عبوری در صورت خرابی خودرو خبر داد.

سرهنگ علی اصغر شریفی گفت: چنانچه خودرویی در بزرگراه‌ها خراب و یا دچار نقص فنی شد رانندگان باید بلافاصله بمنظور اطلاع رسانی به دیگر رانندگان حتماً از مثلث خطر و علائم هشداردهنده استفاده کرده تا حادثه را به کمترین میزان خود برسانند.

وی افزود: اگر خودرویی دچار مشکل و نقص فنی گردد و قرار است در حاشیه بزرگراه و آزادراه متوقف گردد، باید در قسمت خطوط اضطراری یا جایی که با تابلو محل پارک مشخص شده یا در شانه خاکی بایستد که برای این کار می‌بایست این خودرو به منتهی علیه سمت راست و در قسمت‌های خط اضطراری با زدن فلاشر متوقف و همچنین با نصب علائم به فاصله حداقل ۷۰ متری اقدام نماید تا خودرویی از پشت با آنان برخورد نکند.

سرهنگ شریفی افزود: توقف در حاشیه بزرگراه طبق ماده ۱۵۹ آئین نامه ممنوع است و چنانچه خودرویی به هر علتی متوقف و یا خراب شد باید در فاصله‌ای مناسب جهت اطلاع دیگر رانندگان و جلوگیری از بروز حوادث ناگوار از مثلث شبرنگ استفاده و بعد از تصادفات مخصوصاً تصادفات منجر به جرح و فوت ضمن حفظ خونسردی حتماً و در وهله اول با پلیس ۱۱۰ تماس بگیرند.

سرهنگ شریفی از رانندگان خواست در حاشیه بزرگراه به هیچ عنوان توقف ننمایند و در در صورت خرابی خودرو به این نکته توجه داشته باشند که برای اطلاع دیگر رانندگان از این موضوع و جلوگیری از بروز سوانح و تصادفات حتماً نسبت به استفاده از علائم هشدار دهنده و مثلث خطر در فاصله‌ای مناسب استفاده کنند.

کد خبر 5744366

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha