رنگین کمان فیلم‌ و انیمیشن ایرانی و خارجی در تعطیلات عیدفطر

بیش از 80 فیلم سینمایی و تلویزیونی و انیمیشن در طول تعطیلات عید سعید فطر از شبکه‌های سیما نمایش داده می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر، فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی و انیمیشن «رباعی»، «دو اسلحه»، «پیشتازان فضا»، «به من نگو قراضه»، «یاور»، «زندگی پای»، «طعم انتقام»، «دنده معکوس»، «رویای آبنباتی»، «رمضان آن سال»، «نگهبان باغ وحش»، «ابری با احتمال بارش کوفته قلقلی 1»، «ماه عسل»، «پنگوئن‌های آقای پاپر»، «ویکی و مردان پر زور»،«جومانجی»، «روش جنگ»، «آلبرت دوست نامرئی من»، «پرستار ممنوع»، «حقه»،«خانه به دوش 1 و 2»، «زودیاک»، «انفجار 3»، «خط مقدم خانه»، «من یک مستاجرم 1 و 2»، «درس‌هایی از یک رویا»، «سلام شبح»، «فراموشی»، «مغز متفکر»، «چیتی چیتی ـ بنگ بنگ»، «وقتی تو خواب بودی»، «بعداز ظهر من با مارگاریت»، «میسوری از هم می‌پاشد»،«تنها در خانه 5»، «سایه روشن روز»، «زمین بازی»، «تبعیض»، «شهر موش‌ها»، «در جستجوی ماوریکس»، «اوز بزرگ»، «میمون قهرمان»، «یک فراری از بگبو»، «دردسر طلایی»، «تابستان طولانی»، «به دام افتاده»، «زنگ حساب»، «بار دیگر بنگر»، «ماه منیر»، «استشهادی برای خدا»، «بزرگان»، «الا و دوستان»، «نشانی»، «جرج کنجکاو»، «شهر پرنده‌ها»، «خرگوش کیک پز»، «دوران دایناسورها»، «کوکی» و «خرس بزرگ» سه شنبه، چهارشنبه، پنج شنبه و جمعه 7، 8، 9 و 10 مرداد ماه از شبکه‌های سیما روی آنتن می‌رود.

شبکه یک سیما

فیلم تلویزیونی «رباعی» به کارگردانی محسن دامادی، سه شنبه 7 مرداد ماه ساعت 9 صبح از شبکه یک سیما پخش می‌شود.

داستان این فیلم درباره کمال طراوت مجری یک برنامه تلویزیونی است که با مادر پیرش زندگی می‌کند. کمال در یکی از برنامه‌های خود با دختری چهل ساله به نام رباعی آشنا می‌شود. مادر که مرگ را نزدیک می‌بیند به او مهلت می‌دهد دختری را برای ازدواج انتخاب کند. اما وقتی کمال، رباعی را معرفی می‌کند مادر به مخالفت می‌پردازد. مدتی بعد طرح تلویزیونی جدید آقای طراوت تصویب می‌شود. در این برنامه که باز هم نوعی مشاعره است و طراوت شعری را به رباعی نسبت می‌دهد و در برنامه برنده می‌شود و...

علیرضا خمسه، شمسی فضل الهی، ناصر گیتی جاه، شهره سلطانی و جمشید گرگین بازیگران این فیلم هستند.

فیلم سینمایی «دو اسلحه» به کارگردانی بالتازار کورماکور، سه شنبه 7 مرداد ماه ساعت 16 از شبکه یک سیما پخش می‌شود.

در خلاصه داستان این فیلم با بازی دنزل واشنگتن، مارک والبرگ و پائولا پاتون آمده است: استینگ افسر اطلاعاتی نیروی دریایی ارتش آمریکا و بابی یک مامور مبارزه با مواد مخدر هستند که به عنوان مامور در باند قاچاق مواد مخدری که رییس بیرحم و مکزیکی آن پاپی نام دارد نفوذ می‌کنند. هیچ یک از آن دو از هویت دیگری خبر ندارد و گمان می‌کند که دیگری یک تبهکار واقعی است. پس از مدتی آنها به هویت حقیقی یکدیگر پی برده و متوجه می‌شوند که در این ماموریت بازیچه مقامات دولتی آمریکا شده‌اند، زیرا از یک سو CIA و از سوی دیگر نیروی هوایی ارتش امریکا از پاپی و قاچاقچیان دیگر حمایت کرده و سود حاصل از فروش مواد را به جیب می‌زنند. استینگ و بابی ترتیبی می‌دهند تا پول‌ها از حساب پاپی به دست هیچ یک از ماموران اطلاعات و ارتش نرسد. آنها نیمی‌ از پول‌ها را آتش زده و وانمود می‌کنند که همه پولها سوخته و نابود شده است و با دور زدن مقامات بالا دست خود قسمتی از پول‌ها را برای خود پنهان می‌کنند.

فیلم سینمایی «پیشتازان فضا» به کارگردانی جی. جی. آبرامز، چهارشنبه 8 مرداد ماه ساعت 9 صبح از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان فیلم آمده است: کرک فرمانده جوان سفینه اینترپرایز که در یک ماموریت فضایی درست عمل نکرده است به ستاد فرماندهی احضار می‌شود. در حین جلسه بررسی پرونده او ناگهان شخصی به نام شان به مقر فرماندهی حمله کرده و آنجا را به خاک و خون می‌کشد. مربی ارشد کرک در گیرودار این حمله کشته می‌شود. او از فرمانده کل می‌خواهد تا با سفینه اینترپرایز به تعقیب شان رفته و او را کت بسته تحویل مقامات ارشد دهد. فرماده کل با این تصمیم موافقت کرده و...

کریس پین، زاخاری کوئینتو و بندیک کامبربچ در فیلم سینمایی «پیشتازان فضا» ایفای نقش کرده‌اند.

فیلم تلویزیونی «به من نگو قراضه» به کارگردانی سید محسن یوسفی و تهیه کنندگی مرتضی احمدی هرندی، چهارشنبه 8 مرداد ماه ساعت 16 از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

این فیلم داستان مردی بازنشسته حسابداری است که صاحب یک ماشین قدیمی‌و فرسوده بوده که با آن مسافرکشی می‌کند، همه از او می‌خواهند آن ماشین فرسوده را تعویض کند اما او به خاطر علاقه شدیدی که به ماشینش دارد قبول نمی‌کند، تا اینکه مسافری سوار ماشینش می‌شود و به دلیل خاطرات قدیمی‌که او و همسر بیمارش با آن ماشین دارند اصرار شدید به خرید ماشین او را دارند اما او قبول نمی‌کند و ...

جمشید مشایخی، علیرضا خمسه، فاطمه صدرایی و خسرو احمدی در فیلم تلویزیونی «به من نگو قراضه» ایفای نقش کرده‌اند.

فیلم تلویزیونی «یاور» به کارگردانی علی شاه حاتمی‌، پنجشنبه 9 مرداد ماه ساعت 9 صبح از شبکه یک سیما پخش می‌شود.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: یاور راننده تدارکات یک فیلم است که عشق بازیگری دارد. یاور که در محل کار همواره مسبب خیر است در مورد ازدواج پسرش در خانواده دچار مشکلات فراوانی است اما بالاخره موفق می‌شود مشکلات خود را حل کند.

محمد کاسبی، فریبا کوثری، بیتا سحر خیز و آتش تقی پور در فیلم تلویزیونی «یاور» ایفای نقش کرده‌اند.

فیلم سینمایی «زندگی پای» به کارگردانی آنگ لی، پنجشنبه 9 مرداد ماه ساعت 16 از شبکه یک سیما پخش می‌شود.

در خلاصه داستان این فیلم با بازی سورج شارما و عرفان خان آمده است: نویسنده‌ای کانادایی برای نوشتن داستانی مهیج و واقعی به سراغ پای پاتال جوان هندوی ساکن کانادا می‌رود. پای برای او داستان عجیب زندگی‌اش را تعریف می‌کند. پای کودکی خود را در باغ وحشی به سرپرستی پدرش در هندوستان سپری کرده است و با حیوانات انس و الفتی خوب دارد. پدرش به دلیل مشکلات مالی تصمیم به تعطیلی باغ وحش و فروش حیوانات آن می‌گیرد. با پیدا شدن خریداری از کانادا، پای نوجوان به همراه حیوانات سوار کشتی شده و با عبور از میانه اقیانوس آرام قصد رساندن حیوانات به کانادا را دارد.

فیلم سینمایی «طعم انتقام» به کارگردانی نیلز آردن اوپلف، پنجشنبه 9 مرداد ماه ساعت 22 از شبکه یک سیما پخش می‌شود.

در خلاصه داستان این فیلم با بازی کالین فارل، نائومی‌راپاک و دومینیک کوپر آمده است : ویکتور مهندس است و برای کار به آمریکا مهاجرت کرده است اما خانواده او به دستور رییس گروهی از قاچاقچیان مواد مخدر به نام آلفونس کشته می‌شوند. ویکتور به این گروه نفوذ می‌کند و جزیی از اعضای گروه آلفونس می‌شود و برای او عکس‌های تهدید آمیزی می‌فرستد. آلفونس فردی به نام پائول را برای یافتن فرستنده تصاویر می‌فرستد و وقتی پائول متوجه می‌شود که این فرد ویکتور است به دست ویکتور کشته می‌شود. در همسایگی ویکتور دختری به نام بآتریس زندگی می‌کند که بر اثر تصادف با مردی که در حالت طبیعی نبوده زیبایی خود را از دست داده است. او صحنه کشته شدن پائول را می‌بیند و از صحنه قتل فیلمبرداری می‌کند و ...

فیلم تلویزیونی «دنده معکوس» به کارگردانی حسن فتحی و تهیه کنندگی اسماعیل عفیفه، جمعه 10 مرداد ماه ساعت 14:50 از شبکه یک سیما پخش خواهد شد.

این فیلم داستان فردی به نام قشنگ است که برادرش به علت بدهی دو روز مانده به عید دستگیر می‌شود که برای خلاصی برادرش تصمیم به فروش اتومبیل کهنه خود می‌گیرد اما رحمان که جوان کارگری است مدعی می‌شود که این خودرو متعلق به پدر نامزدش است که مدتی پیش به سرقت رفته است . قشنگ برای اثبات حرف خود همراه رحمان سراغ فروشنده می‌روند و ماجراهای جالبی بینشان اتفاق می‌افتد.

مهران رجبی، احمد پورمخبر، بیتا بادران، هومن برق نورد و امیر دلاوری در فیلم تلویزیونی «دنده معکوس» ایفای نقش کرده‌اند.

شبکه دو سیما

انیمیشن «رویای آبنباتی» به کارگردانی تیم هیل، سه شنبه 7 مرداد ماه ساعت 8:30 صبح در قالب برنامه «سینما صبحانه» از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

در خلاصه داستان فیلم با بازی راسل برند، جیمز مارسدن و الیزابت پرکینز آمده است : خرگوش جوانی در خانواده ای است که سال‌ها همه اعضای خانواده مشغول پخش شکلات و هدایای عید بوده‌اند. ولی او به این کار علاقه ای ندارد و برای همین از جزیره شان بیرون می‌آید. او در راه با ماشین جوانی تصادف می‌کند. خرگوش از جوان می‌خواهد که شب را در خانه او بگذراند و او هم قبول می‌کند. جوان مدتی است که دنبال کار می‌گردد و کاری که مورد علاقه اش باشد را پیدا نمی‌کند و در نهایت متوجه می‌شود که خرگوش جوان مسئول عید است. جوان از او می‌خواهد که او امسال مسئول عید شود و خرگوش می‌پذیرد و او را به جزیره شان می‌برد و ...

فیلم تلویزیونی «رمضان آن سال» به کارگردانی فریدون فرهودی، سه شنبه 7 مرداد ماه ساعت 17:30 از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

این تله فیلم برشی از زندگی خانمی‌به اسم مریم را به تصویر می‌کشد که برخلاف نظر برادر قصد دارد مراسم یادبود مادرشان را در خانۀ پدری و با حضور همه اقوام و همسایگان برگزار کند اما همواره با موانعی برای اجرایی شدن این تصمیم مواجه می‌شود.

فرحناز منافی‌ظاهر، بهاران بنی‌احمدی، مجید شهریاری، علیرضا اولیاء، محمد حاج‌حسینی، المیرا غفوریان و کیمیا حسینی در فیلم تلویزیونی «رمضان آن سال» ایفای نقش کرده‌اند.

فیلم سینمایی «نگهبان باغ وحش» به کارگردانی فرانک کوراسی، چهارشنبه 8 مرداد ماه 30 دقیقه بامداد از شبکه دو سیما روی آنتن می‌رود.

داستان فیلم با بازی کوین جیمز و روساریو داوسون در مورد باغ وحشی است که قرار است برای آنجا رییس جدید انتخاب شود. در این بین یک نگهبان قدیمی‌به نام گریفین تصمیم می‌گیرد تا با یکی دیگر از کارمندان باغ وحش به نام گیل رقابت کند. از طرفی کسی که قرار شده فرد شایسته را به این سمت برگزیند خانمی‌به نام سندلر است. حیوانات دچار سوءتفاهم شده و فکر می‌کنند گریفین قصد ازدواج با این خانم را دارد و به همین ترتیب تمام تلاششان را برای به نتیجه رسیدنِ تلاشِ گریفین به کار می‌گیرند و ...

انیمیشن «ابری با احتمال بارش کوفته قلقلی 1» به کارگردانی فیل لورد و کریستوفر میلر، چهارشنبه 8 مرداد ماه ساعت 8:30 صبح در قالب برنامه «سینما صبحانه» از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

داستان از این قرار است که: هِنری و خواهرش به داستان پدربزرگشون در مورد اتفقات عجیب یک جزیره در اقیانوس اطلس گوش می‌دهند. مردم این جزیره فقط غذاهای ساده و تکراری می‌خورند و بعداً یکی از اهالی آن جزیره به فکر به وجود آوردن یه تحول غذایی برای شهرشان دست به کار عجیبی می‌زند ...

فیلم تلویزیونی «ماه عسل» به کارگردانی شاهد احمد لو و تهیه کنندگی مجید اوجی، چهارشنبه 8 مرداد ماه ساعت 17:30 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان این فیلم آمده است: خانواده منصورخان و خواهرش فخری خانم همراه پدرشان خان بابا در خانه‌ای بزرگ به طور مجزا زندگی می‌کنند. خانواده منصورخان متشکل از همسرش طوبی و فرزنداانش شیوا و فرهاد و شیرین است. فخری خانم پسری به نام خسرو و دختری به نام شیرین دارد. منصورخان که در شمال باغ و کندو عسل دارد به علت اینکه بیماری به کندوهایش وارد شده است به دنبال حل مشکلات زنبورداری اش به شمال رفته است و در تهران برای دخترش خواستگاری که از قبل همدیگر را می‌خواستند آمده است و همسرش تلفن می‌زند به جهت اجازه گرفتن برای دخترشان و به دلیل تشابه اسمی‌ که دختر و خواهر زاده‌اش دارند ...

پروانه معصومی‌، افسر اسدی و سحر ولدبیگی در فیلم تلویزیونی «ماه عسل» بازی کرده‌اند.

فیلم سینمایی «پنگوئن‌های آقای پاپر» به کارگردانی مارک واترز، پنجشنبه 9 مرداد ماه 3٠ دقیقه بامداد از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

داستان فیلم با بازی جیم کَری و کارلا گوگینو در مورد شش پنگوئنی است که مردی به نام پاپِر از پدرش به ارث برده است. آقای پاپر یک تاجر جوان است که از همسرش جدا شده و با دو فرزندش رابطه ی خوبی ندارد. او به خانه جدیدی نقل مکان کرده است که در منطقه ای سرد است، نامه ای از پدرش دریافت می‌کند که در آن نامه او صاحب شش پنگوئن شده است، پاپر از این ارثیه پدری خوشحال نیست و پنگوئن‌ها برای او دردسر ساز هستند ...

فیلم سینمایی «ویکی و مردان پر زور» به کارگردانی مایکل‌هاربیگ، پنجشنبه 9 مرداد ماه ساعت 8:30 صبح در قالب برنامه «سینما صبحانه» از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

در خلاصه داستان فیلم با بازی یوناس‌هامِرِل و والدمار کوباس آمده است: ویکی پسر کوچک وایکینگی است که از هوش بالایی برخوردار است ولی از نظر پدرش،‌ هالوار که معتقد است یک وایکینگی باید تنها زورِ بازو داشته باشد تصمیم می‌گیرد تا با ویکی مبارزه کند. در مبارزه حمل سنگ ویکی با استفاده از هوش خود برنده می‌شود. ویکی بادبادکی درست می‌کند و می‌تواند با کمک ایلوی دختر کوچک دهکده پرواز کند، ویکی وقتی در هوا معلق است متوجه نزدیک شدن کشتی دشمن می‌شود ولی در بین درختان گیر افتاده و ایلوی هم نمی‌تواند اهالی را از این اتفاق باخبر کند. دشمنان به سرپرستی اِسوِن مخوف به دهکده حمله کرده و همه بچه‌ها را می‌ربایند و ...

فیلم سینمایی «جومانجی» به کارگردانی جو جانستون، پنجشنبه 9 مرداد ماه ساعت 14:30 از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

داستان از جایی آغاز می‌شود که پسر جوانی به نام آلن پریش یک جعبه بازی پیدا می‌کند و با کمک دختر همسایه (سارا ویتل) بازی را آغاز می‌کند. ولی پس از آغاز بازی آلن به طرز عجیبی غیب می‌شود و سارا فرار می‌کند. ۲۶ سال از آن زمان می‌گذرد تا خانواده شپرد به آن خانه نقل مکان می‌کنند و با پیدا کردن جومانجی بازی را از سر می‌گیرند این موضوع باعث ملحق شدن آلن پریش به آنها می‌شود اما آنها برای ادامه بازی به یک همبازی دیگر نیاز دارند و برای همین به سراغ سارا ویتل می‌روند تا بازی را با هم دنبال کنند و ...

سیسیلیا روس و ریکاردو دارین در فیلم سینمایی «جومانجی» بازی کرده‌اند.

فیلم سینمایی «روش جنگ» به کارگردانی جان کارتر، پنجشنبه 9 مرداد ماه ساعت 21 از شبکه دو سیما روی آنتن می‌رود.

داستان فیلم در مورد دیوید وُلف است که همراه با دو نفر برای عملیات سری به خاورمیانه می‌روند و بعد از انجام عملیات و طی گذشت مدتی به کشور باز می‌گردد، ولی در هنگام ورود به واشنگتن توسط نیروهای امنیتی دستگیر شده و آنها به پای او یک پابند می‌بندند. او برای پیدا کردن دزدان مدارک و کیف خود به چند جا سر می‌زند تا پرده از واقعیات بردارد ولی وقتی به منزل نامزدش مراجعه می‌کند با جسد او مواجه می‌شود.

فیلم سینمایی «آلبرت دوست نامرئی من» به کارگردانی یورگو پاپاواسیلیو، جمعه 10 مرداد ماه ساعت 9 صبح در قالب برنامه «سینما صبحانه» از شبکه دو سیما پخش می‌شود.

داستان از این قرار است که: مکس، آنا و دانیل یک خانواده شاد و خوش‏بخت هستند. مکس رییس موفق یک کارخانه اسباب‏بازی است. او از کوچک‏ترین ایده‌‏ای استفاده می‏‌کند تا اسباب‏ بازی بسازد لذا بعضی اوقات به ایده‏‌های عجیبی نیز دست می‏‌یابد. پس از مرگ ناگهانی آنا، مکس به ادعای خود در همه جا با مردی به نام آلبرت صحبت می‏‌کند. مردی که نامرئی است و کسی به جز مکس نمی‏‌تواند او را ببیند. برادر بزرگ‏تر و فرصت‏ طلب مکس، یعنی زیگبرت با دیدن این رفتارهای مکس، بلافاصله او را به یک بیمارستان روانی منتقل می‏‌کند و خود ریاست شرکت تولید اسباب‏ بازی را بر عهده می‏‌گیرد و ...

سوزانه سیمون و دومینیک راک در فیلم سینمایی «آلبرت دوست نامرئی من» بازی کرده‌اند.

فیلم سینمایی «پرستار ممنوع» به کارگردانی داگلاس هورن، جمعه 10 مرداد ماه ساعت 17:30 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان این فیلم با بازی ترنتون راجرز، ریکو رودریگوئز و کریس کلولند آمده است : دنی پسر بچه‌ای بازیگوش و پر از هیجان است. پدر و مادر دنی به شغل وکالت مشغولند و خود را درگیر پرونده‌های افراد مختلفی کرده‌اند و تقریبا همه روز و شب به دنبال کار و کالت افراد هستند . دنی پرستاری دارد که به علت تحصیل در دانشگاه و امتحانات مجبور است به مدت دو هفته از دنی جدا شود پدر و مادر دنی متاثر از اینکه به سختی بتوان پرستاری را هر چند موقت پیدا کرد که دنی با او کنار بیاید از دنی می‌خواهند که با پرستار جدید سازش کند و ...

فیلم سینمایی «حقه» به کارگردانی جان هرینیاک، جمعه 10 مرداد ماه ساعت 23 از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان فیلم آمده است: یک جاعل اهل لهستان صد دلاری دستگیر می‌شود و به زندان می‌افتد. او یک جاعل بسیار حرفه‌ای است که صد دلاری را به گونه‌ای چاپ کرده است که حتی سازمان‌های پولی آمریکا را نیز به اشتباه‌ انداخته است. بعد از مدتی در زندان بودن او با یک نفر به نام پروفسور دوست می‌شود. پروفسور به خاطر خیانت شرکایش به زندان افتاده است. پروفسور قصد دارد که از زندان فرار کند برای همین برای این کار نقشه می‌کشد. در این بین اتفاقی می‌افتد و یکی از نماینده‌های کشور لهستان در افغانستان به دست طالبان ربوده می‌شود. طالبان برای آزادی او شش میلیون دلار می‌خواهند. مامورین لهستانی مسئول پرونده به شدت دنبال این هستند که ...

ماریان زید زیل، آندری چیرا و کارولینا گروسکا در فیلم سینمایی «حقه» ایفای نقش کرده‌اند.

شبکه سه سیما

فیلم تلویزیونی «خانه به دوش 1» به کارگردانی رضا عطاران، سه شنبه 7 مرداد ماه ساعت 11 از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

فیلم با بازی حمید لولایی، مریم امیرجلالی، علی صادقی و بهنوش بختیاری داستان دو باجناق به اسامی‌ماشاء اله و اصلان خان می‌پردازد ماشاءاله تصمیم می‌گیرد با تهیه پول برای کار به مالزی برود اما تمام دارایی او توسط عده ای کلاهبردار که ظاهراً با اصلان نیز در ارتباط هستند به باد می‌رود ماشاءاله تلاش می‌کند کلاهبردارها را شناسایی کند و از طرفی سعی دارد خانواده اش از ماجرا بویی نبرند و ...

قسمت دوم فیلم تلویزیونی «خانه به دوش» چهارشنبه 8 مرداد ماه ساعت 11 از شبکه سه سیما پخش خواهد شد.

فیلم سینمایی «زودیاک چینی» به کارگردانی جگی چان، سه شنبه 7 مرداد ماه ساعت 19 از شبکه سه سیما پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان این فیلم با بازی جگی چان و الیور پلت آمده است: شخصی به نام رایژن‌هاک قصد دارد چندین شی قدیمی و قیمتی را که قبلا در قرن نوزدهم از قصری در چین دزدیده شده‌اند به سرزمین مادری برگرداند. این اشیا 12 مجسمه برنزی از حیوانات ماه‌های تقویم چینی است که قبلا به سرقت رفته. او در این راه از کمک دوستان خود بهره می‌برد. او برای پیدا کردن این مجسمه‌های برنزی به فرانسه سفر می‌کند و ...

فیلم سینمایی «انفجار 3» به کارگردانی ویجی کریشنا آچریا، چهارشنبه 8 مرداد ماه ساعت 14:30 از شبکه سه سیما پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان فیلم با بازی امیرخان و کاترینا کایف آمده است: ساحر وثمر دو برادر خردسال هستند که پدر آن‌ها یک مرکز نمایش و سیرک دارد. پدر آنها به علت مشکلات مالی از بانکی خصوصی وام می گیرد. بانک دار که سر رسید وام او به پایان رسیده دستور توقیف اموال پدر آنها را می‌دهد و مرکز نمایش را مصادره می‌کند. پدر ساحر و ثمر خودکشی می‌کند. ساحر پیشه پدر را دنبال کرده و بعد از به دست آوردن پول کافی مرکز نمایش را خریده و دوباره دایر می‌کند. او برای انتقام از این بانکدار از شعب مختلف این بانک سرقت می‌کند و...

فیلم سینمایی «خط مقدم خانه» به کارگردانی گری فلیدر، چهارشنبه 8 مرداد ماه ساعت 19 از شبکه سه سیما پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان فیلم با بازی جیسون استات‌هام و جیمز فرانکو آمده است : فیل بروکر مامور پلیس مبارزه با موادمخدر است که به صورت مخفی وارد یک باند تبهکاری می شود و عملیات دستگیری آنها را هدایت می کند. عملیات دستگیری طبق نقشه پیش نمی رود و پسر رئیس باند کشته می شود. دو سال بعد به علت مشکلات کاری فیل معلق می شود. فیل که همسرش را از دست داده باید از دختر 4 ساله اش به تنهایی مراقبت کند و...

فیلم تلویزیونی «من یک مستاجرم» به کارگردانی پریسا بخت آور، پنجشنبه 9 مرداد ماه ساعت 11 از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

در خلاصه داستان فیلم با بازی امیر جعفری، سپند امیر سلیمانی وسعید آقاخانی آمده است : زمانه خانم که به تازگی از خارج برگشته در تهران صاحب چند آپارتمان است او آنها را به کمک مستشار خود اجاره داده اما متوجه شده که آپارتمان محل کسب در آمد عده ای شده است. پس به کمک پسری به نام مسعود جوانی که در کار خرید و  فروش ارز است آپارتمان‌ها را پس می گیرد و آنها را به چند زوج جوان که همه از آشنایان و دوستان مسعود هستند اجاره به شرط تملیک می دهد اما زمانه خانم برای آنها شرایطی دارد ...

قسمت دوم فیلم تلویزیونی «من یک مستاجرم» جمعه 10 مرداد ماه ساعت 11 از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

فیلم سینمایی «درس‌هایی از یک رویا» به کارگردانی سپاستین گروبلر، جمعه 10 مرداد ماه ساعت 16 از شبکه سه سیما پخش می‌شود.

در خلاصه داستان فیلم با بازی توماس تیم و بورگارت کلونر آمده است: کزاد کوخ، معلم زبان خارجی، پس از سال 1871 برای تدریس به مدرسه‌ای می‌رود که در برانزویک قرار دارد. این سال‌ها، سال‌هایی است که امپراطوری آلمان دومین امپراطوری فرانسه را فتح کرده و بیسمارک امپراطور قدرتمند آلمان را بنیان نهاده است. در این شرایط، در مدرسه یک وضعیت خشن حاکم است. معلمان همه از جنگ طلبی و کشورگشایی امپراطوری آلمان و لزوم پیوستن دانش آموزان به این جریانات برای قدرتمند شدن امپراطوری آلمان،سخن می‌گویند. اما کزادکوخ آموزگاری است که تلاش می‌کند به دانش آموزان راه و رسم مهر ورزیدن را بیاموزد.

شبکه چهار سیما

فیلم سینمایی «سلام شبح» به کارگردانی یوانگ تاک کیم، سه شنبه 7 مرداد ماه ساعت 11 از شبکه چهار سیما پخش می‌شود.

داستان این فیلم با بازی چئونگ اوکاهی و اوهایی شونگ روایت مردی به نام سانگ مان است که نا امید از زندگی است و قصد خودکشی دارد. اما موفق به این امر نمی‌شود و جهت مداوا به بیمارستان منتقل می‌شود. او پس از بهبودی نسبی در بیمارستان با چهار روح روبرو می‌شود که همه جا با وی هستند و با او به منزلش می‌روند و او که از این ماجرا ناراحت است متوجه می‌شود که برای خلاص شدن از دست شبح‌ها می‌بایستی آرزوهای  آنان را برآورده سازد ...

فیلم سینمایی «فراموشی» به کارگردانی جوزف کوسینیسکی، سه شنبه 7 مرداد ماه ساعت 20:30 در قالب برنامه «سینما 4» از شبکه چهار سیما پخش می‌شود.

در خلاصه داستان این فیلم با بازی تام کروز و  مورگان فریمن آمده است : سال 2077 است. زمین به یک زباله دانی متروک و بایر تبدیل شده است. این امر نتیجه نبردی میان انسان‌ها و موجودات فضایی است که 60 سال قبل رخ داده است. بشریت جنگ را برده اما زمین را از دست داده است. تام کروز با بیگانگان و موجودات فضایی مبارزه می‌کند اما بعد از مدتی متوجه می‌شود عده ای با کمک او در حال نابودی انسان و تصرف زمین هستند. بالاخره او به کمک یک گروه مخفی تلاش می‌کند تا این افراد را شکست دهند.

فیلم سینمایی «مغز متفکر» به کارگردانی جرارد اوری، چهارشنبه 8 مرداد ماه ساعت 11 از شبکه چهار سیما پخش می‌شود.

در خلاصه داستان این فیلم با بازی ژان پل بلموندو، دیوید نیون و بور ویل آمده: سازمان ناتو تصمیم به اسباب کشی از فرانسه می‌گیرد. در این میان دو گروه تصمیم می‌گیرند پول‌هایی که طی اسباب کشی به کمک قطار حمل می‌شود را بربایند و...

فیلم سینمایی «چیتی چیتی ـ بنگ بنگ» به کارگردانی کن‌هافس، چهارشنبه 8 مرداد ماه ساعت 20:30 در قالب برنامه «سینما 4» از شبکه چهار سیما پخش می‌شود.

فیلم با بازی دیک ون دایک، داستان ماجراجویی اقای پاپت مرد مخترعی است که به همراه دو کودک خردسال و پدر پیرش زندگی می‌کند. مردی شکست خورده که هنوز مانند کودکان در حال سر‌هم کردن قطعات مختلف برای درست کردن چیز‌های عجیب است. ربات غذا‌ساز، دستگاه مکانیکی اصلاح موی سر و حتی ماشین پرنده. همه چیز به بد‌ترین شکل خود پیش می‌رود، تا این که با ورود ترولی زن باهوش، مهربان که دختر یک کار‌خانه‌دار ثروتمند است اوضاع به کلی تغییر می‌کند. او کمک می‌کند تا برای اختراعات آقای پاپت از پدرش پول بگیرد و ...

فیلم سینمایی «وقتی تو خواب بودی» به کارگردانی جان ترتل تاب، پنجشنبه 9 مرداد ماه ساعت 11 از شبکه چهار سیما پخش می‌شود.

در خلاصه داستان فیلم با بازی بیل پولمن و ساندرا بلوک آمده: لوسی، دختر بلیط فروش در حالی که از زندگی یک نواخت و کسل بارش خسته شده است، در آرزوی ازدواج با مشتری ثروتمند و همیشگی اش به سر می‌برد که از قضا روزی به وی حمله شده؛ مجبور می‌شود مرد را نجات دهد. پیتر که مورد حمله چند سارق واقع شده، توسط لوسی نجات یافته و به کما می‌رود ...

فیلم سینمایی «بعداز ظهر من با مارگاریت» به کارگردانی ژان بکر، جمعه 10 مرداد ماه ساعت 11 از شبکه چهار سیما پخش می‌شود.

در خلاصه داستان این فیلم با بازی ژرارد دپاردیو و ژیسله کاسادیوس آمده است : ژرمن مردی ساده دل و کم سواد است که به دلیل تلفظ نادرست کلمات و اشتباهات کوچک همواره مورد خنده و تمسخر دیگران قرار می‌گیرد. او در کودکی مورد حمایت و توجه معلم یا خانواده قرار نگرفته و حالا خودش در آرزوی داشتن فرزندی است تا بتواند او را در زندگی و تکالیف مدرسه کمک کند. همسر ژرمن او را دلداری می‌دهد اما ژرمن هرگاه از دوستانش و اشتباهات کوچکش به تنگ می‌آید به پرندگان پارک سر می‌زند، تا اینکه ...

فیلم سینمایی «میسوری از هم می‌پاشد» به کارگردانی آرتور پن، جمعه 10 مرداد ماه ساعت 20:30 در قالب برنامه «سینما 4» از شبکه چهار سیما پخش می‌شود.

داستان این فیلم با بازی مارلون براندو و جک نیکلسون درباره مردی ثروتمند و مزرعه داری است که مورد سرقت اسب دزدها قرار گرفته است، تصمیم می‌گیرد با استخدام یک قاتل حرفه ای تمام اسب دزدها را با بی رحمی‌تمام از میان بردارد. لوگان سردسته دزدها تصمیم گرفته دست از سرقت بردارد و مزرعه داری کند او حتی می‌خواهد با دختر مزرعه دار ازدواج کند اما ناگهان متوجه می‌شود تمام دوستان و همکاران سابقش یکی یکی کشته می‌شوند. قاتل حرفه ای به دلیل دخالت‌های بی جا در امور خانوادگی مزرعه دار اخراج می‌شود اما او دست از کشتن سارقین بر نمی‌دارد. تا اینکه بالاخره لوگان به سراغش می‌رود و ...

شبکه تهران سیما

فیلم سینمایی «تنها در خانه 5» به کارگردانی پیتر هویت، سه شنبه 7 مرداد ماه ساعت10 از شبکه تهران پخش خواهد شد.

داستان فیلم با بازی کریستین مارتین، ادی استیپلس، جودلی فرلند و داگ ماری درباره خانواده ای چهار نفره است که به یک شهر سرد سیر نقل مکان می‌کنند که همزمان تعطیلات سال نو است دو فرزند پسر و دختر خانواده از این تغییر راضی نیستند و همچنین منزل جدید آنها به خانه ارواح شهرت دارد. این خانه قبلا متعلق به شخص خلافکاری بوده که یک اثر نقاشی در زیر زمین آن مخفی کرده و دزدان در پی به دست آوردن آن در شبی که والدین بچه‌ها به مهمانی رفته‌اند، وارد خانه می‌شوند و پسر بچه آنها را به دام می‌اندازد.

فیلم سینمایی «سایه روشن روز» به کارگردانی ماربروک ال مشری، سه شنبه 7 مرداد ماه ساعت13:30 از شبکه تهران پخش خواهد شد.

داستان فیلم با بازی هنری کویل، ورونیکا ایچه گویی، بروس ویلس و سیگورنی ویور آمده است: ویل که در یک شرکت بازرگانی کار می‌کند برای تعطیلات به اسپانیا می‌رود تا در کنار خانواده اش باشد. پدر وی مارتین شاو مرد مرموزی است که همواره از خانواده خود دور بوده و همین موضوع تشنجاتی را بین اعضای خانواده پدید آورده است. وقتی ویل و خانواده اش روی یک قایق تفریحی در میانه دریا هستند ناگهان اتفاقاتی رخ می‌دهد که به ناپدید شدن خانواده ویل منجر می‌شود. اما مارتین ناگهان پیدایش می‌شود و به همراه ویل به سراغ زنی به نام جین کاراک می‌روند . مارتین از جین سراغ خانواده اش را می‌گیرد اما به زودی کشته می‌شود و ...

فیلم سینمایی «زمین بازی» به کارگردانی دیوید ام. ایوانسن، چهارشنبه 8 مرداد ماه ساعت 10 از شبکه تهران پخش خواهد شد.

داستان فیلم با بازی تام گوری، مایک ویتار، پاتریک رنا و چانسی لئوپاردی درباره اسکات اسمالز یک پسر بچه درسخوان است که از بیسبال چیز زیادی نمی‌داند و به تازگی ناپدری‌اش بیل تلاش می‌کند که به او بیسبال یاد دهد که چندان موفقیت آمیز نیست. در عوض اسکات با پسر بچه‌ای به نام بنجامین فرانکلین رودریگز آشنا می‌شود که او را به میان گروه بیسبال خود می‌برد و با حوصله به تدریج به اسکات توپ گیری در بیسبال را می‌آموزد. بیسبال برای همه بچه‌های گروه چیزی در حد سرگرمی‌اوقات فراغت است اما برای بنجامین (بنی) در حکم تمام زندگی‌اش است. در انتهای زمینی که بچه‌ها معمولا در آن بیسبال بازی می‌کنند پرچینی وجود دارد و از پشت آن همواره صدای ترسناکی به گوش می‌رسد و ...

فیلم سینمایی «تبعیض» به کارگردانی نیل بلوم کمپ، چهارشنبه 8 مرداد ماه ساعت 13:30 از شبکه تهران پخش خواهد شد.

در سال 2154 میلادی که تکنولوزی بشر بیش از قبل پیشرفت کرده است در آمریکا زندگی افراد به دو بخش تقسیم شده است زندگی در زمین و زندگی در سیاره ای دیگر به نام آلفا. صاحبان قدرت و حکومت آمریکا تمامی‌ تسهیلات حیات انسان را در سیاره آلفا جمع آوری کرده‌اند و فقط افراد دارای شرایط خوب مالی را به آنجا برده‌اند و بقیه افراد را که مستمندانی هستند در شرایطی سخت و بدون هیچگونه امکانات مناسب زندگی در زمین باقی گذاشته‌اند و رباط‌هایی توسط دولتمردان بر مردم حکمفرمایی می‌کنند. مکس دزد سابقه داری است که در کارخانه رباط سازی در زمین کار می‌کند و در حین کار ...

مت دیمون، جودی فاستر و شارلتو کاپلی در فیلم سینمایی «تبعیض» بازی کرده‌اند.

فیلم سینمایی «شهر موش‌ها» به کارگردانی محمدعلی طالبی، پنج شنبه 9 مرداد ماه ساعت 10 از شبکه تهران پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان آمده است: یک گربه سیاه که موش‌ها به آن می‌گفتند اسمشو نبر به شهر موش‌ها حمله می‌کرد. به خاطر همین موش‌ها به یک شهر دیگر می‌روند. قرار می‌شود پدرها و مادرها از راه سخت و کوتاه بروند تا شهر را آماده کنند و بچه‌ها هم با معلم و آشپزباشی راه طولانی‌تر را انتخاب می‌کنند.

فیلم سینمایی «در جستجوی ماوریکس» به کارگردانی مایکل اپتد، پنجشنبه 9 مرداد ماه ساعت 13:30 از شبکه تهران روی آنتن می‌رود.

داستان فیلم از این قرار است که: جی موریازیتی از کودکی به موج سواری علاقمند است و موج‌ها را اندازه گیری می‌کند . او در همین زمان یک بار که جانش در خطر است توسط یک موج سوار حرفه ای به نام فراستی نجات می‌یابد و پس از آن جی همواره آرزویش این است که توسط فراستی آموزش ببیند. از سوی دیگر جی دچار مشکلات فراوانی در زندگی خانوادگی اش است. پدر جی خانواده را ترک کرده و مادر او کریستی برای کنار آمدن با این موضوع و بازگشتن به زندگی عادی نیاز به زمان زیادی دارد، با پیگری‌های سماجت آلود جی و اصرار برندا همسر فراستی جی تحت آموزش فراستی قرار می‌گیرد و قبل از آن خطرهای زیاد ورزش موج سواری حرفه ای را به جی نشان می‌دهد که همان رویارویی با موج‌های غول آسای مرگبار است که با رویای کودکی جی مقداری فاصله دارند، اما ...

ژرارد باتلر، جانی وستون، الیزابت شو و ابیگل اسپنسر در فیلم سینمایی «در جستجوی ماوریکس» بازی کرده‌اند.

فیلم سینمایی «اوز بزرگ» به کارگردانی سام ریمی‌، جمعه 10 مرداد ماه 40 دقیقه بامداد از شبکه تهران پخش می‌شود.

در خلاصه داستان فیلم آمده است: اوز شعبده باز قهاری است که وارد شهرکانزاس می‌شود و فکر می‌کند که می‌تواند در آنجا برای خود شهرت و پول هنگفتی به دست آورد ولی وقتی با سه شعبده باز دیگر روبرو می‌شود...

جیمز فرانکو، میشله ویلیامز و راشل ویز در فیلم سینمایی «اوز بزرگ» بازی کرده‌اند.

فیلم سینمایی «میمون قهرمان» به کارگردانی رابرت وینس، جمعه 10 مرداد ماه ساعت 10 صبح از شبکه تهران پخش می‌شود.

در خلاصه داستان فیلم با بازی کامرون بنکرافت، باب بارنکوئیست و برنی آمده است : میمونی به نام جک که در تیم‌هاکی بازی می‌کند و باعث می‌شود که تیم‌هاکی بسیار توانمند شده و پیروزی‌های پی در پی را برای تیم به ارمغان می‌آورد و در اثر توطئه تیم‌های رقیب جک از باشگاه فرار می‌کند و با پسر بچه اسکیت بازی آشنا می‌شود. جک این بار هم قهرمان مسابقه اسکیت می‌شود ولی دوباره به تیم‌هاکی برمی‌گردد.

فیلم سینمایی «یک فراری از بگبو» به کارگردانی‌هاتف علیمردانی، جمعه 10 مرداد ماه ساعت 13:30 از شبکه تهران پخش می‌شود.

این فیلم درباره موجودی فضایی است که بنا بر مشکلاتی که وی ناخواسته درگیر آن، به زمین می‌آید و حالا باید با موجوداتی مواجه شود که شباهتی به خودشان ندارد و ...

علی صادقی، سحر ولدبیگی، رضا شفیعی جم، یوسف صیادی و سروش صحت در فیلم سینمایی «یک فراری از بگبو» بازی کرده‌اند.

فیلم سینمایی «سریع و خشن 2» ، جمعه 10 مرداد ماه ساعت 22 از شبکه تهران پخش می‌شود.

شبکه شما

فیلم تلویزیونی «دردسر طلایی» به کارگردانی محمد رضا ممتاز و تهیه کنندگی حسین خواجویی، سه شنبه 7 مرداد ماه ساعت 13:30 از شبکه شما پخش می‌شود.

در خلاصه داستان فیلم آمده است : محمود ، جوان یتیمی‌که اکنون شاگرد مغازه طلا فروشی و پسر خوانده احتشام است ، در حال حمل کیفی پر از پول و طلا با موتور تصادف می‌کند و کیف را گم می‌کند. محمود بعد از مرخص شدن از بیمارستان ، در حالی که فکر و ذکری جز یافتن طلا‌ها ندارند، همراه با احتشام به خواستگاری دختر دلخواهش سحر می‌رود . در خواستگاری سحر دچار سوء تفاهم شده و می‌پندارد که محمود از شغل پدر او که رفته گر شهرداری است، خجالت می‌کشد. در نتیجه به محمود جواب منفی می‌دهد. محمود کماکان با ترفندهای عجیب و مضحک، قصد یافتن طلاها را دارد ، غافل از اینکه پدر سحر ، هنگام جارو کردن خیابان‌ها کیف را پیدا و به دنبال صاحبش است. در این بین سامان برادر سحر، محل اختفای کیف را پیدا کرده و به دوست خلافکارش فرزاد خبر می‌دهد و...

جهانبخش سلطانی، صالح خواجویی، سعید محقق، مرتضی کیوانداریان، رزا حسینی، مینا فرامرزی، اردلان محمودی، مرتضی ریحانی و حسین جباری در فیلم تلویزیونی «درد سر طلایی» تولید مرکز اصفهان ایفای نقش کرده‌اند.

فیلم تلویزیونی «تابستان طولانی» به کارگردانی علی خزاعی فر و تهیه کنندگی سیاوش حقیقی ، چهارشنبه 8 مرداد ماه ساعت 13:30 از شبکه شما پخش می‌شود.

قصه فیلم فیلم با بازی حسین طاهری، کیوان صباغ، روشنک سه قلعه ای و امیرحسین رفیعا روایت کودکی روستایی به نام حسن، علاقمند به طبیعت و حیوانات  است، که پدرش، چون مردان دیگر روستا به جبهه رفته است. حسن شاهد جانبازی برخی از مردان روستا ، فداکاری زنان و رابطه صمیمانه اهالی ، با یکدیگر و زندگی جاری در روستا است . در این سیر، او وقایعی چون اسارت پدر، شهادت برخی از مردان روستا و مرگ پدر بزرگ و ..... را از سر می‌گذارند. فیلم تلویزیونی «تابستان طولانی» تولید مرکز خراسان رضوی است.

فیلم تلویزیونی «به دام افتاده» به کارگردانی سعید کاشفی ، پنجشنبه 9 مرداد ماه ساعت 24 از شبکه شما پخش می‌شود.

در این فیلم با بازی مجید یاسر، عباس جمشیدی و بهار ذوالفقاری آمده است : برات اصلانی به همراه برادر زنش ناصر مغازه و نیز یک ماشین سیار به کار کلیدسازی و نصب دزدگیر و سیستم‏های امنیتی مشغولند. برات در زندان است و به واسطه یادآوری خاطراتش مشخص می‏شود که یکی از مشتریانش (اسکندر) وانمود کرده که بیمار و رو به مرگ از تبعات بیماریش فراموشی است و خانواده‏اش از بیماری او سوء‏استفاده می‏کنند اسکندر از برات کمک می‏خواهد که سیستم امنیتی پیشرفته‏ای برای او طراحی کند و رمزش را هم نزد خودش نگه دارد تا پس از عمل جراحی بتواند به سر خانه و زندگی‏اش برگردد و خانواده‏اش نتوانند اموال او را به یغما ببرند...

فیلم تلویزیونی «به دام افتاده» به تهیه کنندگی سعید مرادی تولید مرکز گلستان است.

فیلم تلویزیونی «زنگ حساب» به کارگردانی فریدون خسروی و تهیه کنندگی حسن خرسند ، جمعه 10 مرداد ماه ساعت 13:30 از شبکه شما پخش می‌شود.

در خلاصه داستان فیلم با بازی مرتضی حسینی، رسول هنرمند، محمد پولادگر، سعید یار دوستی، فریبا حسینی و شکوفه امین پور آمده است : مرتضی دانش آموز منضبطی نیست و سعی دارد با استفاده از تقلب راحت تر به موفقیت برسد ، اما این گونه نمی‌شود او مرتب مورد شماتت پدر و مادر خود و اولیای مدرسه قرار می‌گیرد. مرتضی حتی پسر خاله اش ،علیرضا را که پسر درسخوانی است با وسوسه شاگرد اول شدن، وادار به تقلب می‌کند. در پی این مسئله متولیان مدرسه، از مرتضی می‌خواهند که از پدرش بخواهد تا برای رسیدگی به این مسائل به مدرسه بیاید. پدر نمی‌پذیرد و به جای او دایی مرتضی که فردی بزهکار بوده و به تازگی از زندان ازاد شده به مدرسه می‌رود. دایی ظاهرا به توصیه مدیر مدرسه عمل کرده و تربیت مرتضی را البته به سبک و سیاق خود اغاز می‌کند . فیلم تلویزیونی «زنگ حساب» تولید مرکز اصفهان است.

شبکه قرآن و معارف سیما

فیلم تلویزیونی «بار دیگر بنگر» به کارگردانی سید محسن میر حسینی ، سه شنبه 7 مرداد ماه ساعت 15:30 از شبکه قرآن و معارف سیما پخش می‌شود.

در خلاصه داستان این فیلم تلویزیونی آمده است: فرزام که به خاطر لجبازی با خانواده اش قصد مهاجرت از ایران را دارد، با برادر دختر مورد علاقه اش درگیر شده و او را مضروب می‌کند. پس از این اتفاق او از ترس متواری شده و به این منظور با دوستش‌هانی که قصد سفر دارد همراه می‌شود و این تازه شروع یک ماجراست...

مهدی سلوکی، مهدی صبایی، حسین سحرخیز، زهره حمیدی، بهنام قربانی، ابوالفضل ملک نیا، آرمین قدرتی، احسان کارآموز، حسین وادی زاده، مهدی آقاجانی، سید علی رضا سعادت، فاطمه سلیمانی مریم روانستان، احسان وصال شریف لو، حسین عبدالهی فیلم تلویزیونی «بار دیگر بنگر» بازی کرده‌اند.

فیلم تلویزیونی «ماه منیر» به کارگردانی شهره لرستانی ، چهارشنبه 8 مرداد ماه ساعت 15:30 از شبکه قرآن و معارف سیما پخش¬ می‌شود.
در خلاصه داستان این فیلم تلویزیونی آمده است: زن ساده روستایی که برای معالجه به خانه پسر برادرش در تهران می‌آید اما تقابل زندگی ساده وی با زندگی پیچیده ی شهری و پیشرفته اتفاقات جالبی را به وجود می‌آورد و ...

فاطمه گودرزی، حسن پورشیرازی ، افسر اسدی ، رز رضوی ، دانیال حقیقت شاد و علی اسکندری در فیلم تلویزیونی «ماه منیر» ایفای نقش کرده‌اند.

فیلم سینمایی «استشهادی برای خدا» به کارگردانی علیرضا امینی ، جمعه 10 مرداد ماه ساعت 15:30 از شبکه قرآن و معارف سیما پخش می‌شود.

در خلاصه داستان این فیلم تلویزیونی آمده است: فتحی، راهبان قدیمی‌قطار در روزهای پایانی زندگی اش، برای جبران اتفاقات گذشته به روستای زادگاه خود باز می‌گردد. او در صدد استشهادی برای خداست تا آسوده بمیرد …

محسن تنابنده، احمد مهرانفر، سروناز مستوفی و جمشید‌هاشم پور در فیلم سینمایی «استشهادی برای خدا» ایفای نقش کرده‌اند.

شبکه آموزش سیما

فیلم سینمایی «بزرگان» به کارگردانی الیویر داهان ، سه شنبه 7 مرداد ماه ساعت 10 صبح از شبکه آموزش سیما پخش می‌شود.

داستان فیلم درباره فوتبالیست مشهور و قدیمی‌به نام اوربرا که اعتیاد به الکل پیدا کرده و با خانواده اش هم به مشکل بر خورده ، با هماهنگی قاضی پرونده اش به جزیره ای دور افتاده برای مربی گری تیمی‌بسیار سطح پایین دعوت می‌شود ، شهردار جزیره که برای برنده شدن تیم و به دست آوردن مبلغی پول که بتواند تنها کارخانه کنسرو سازی را نجات دهد، تلاش می‌کند با اوبرا برخورد محکمی‌دارد و به او کمک می‌کند تا بر اعتیادش غلبه کند ، مربی برای پیدا کردن بازیکنان حرفه ای تلاشی می‌کند در شرایطی که شهردار پولی برای گرفتن بازیکن خوب ندارد، مربی سراغ بازیکنانی که هر یک دچار مشکلات متفاوتی هستند می‌روند و ...

فیلم سینمایی «الا و دوستان» به کارگردانی تانلی موستونن ، چهارشنبه 8 مرداد ماه ساعت 10 صبح از شبکه آموزش سیما پخش می‌شود.

الا و چند شاگرد دیگر در مدرسه ای معمولی اما صمیمی‌و با معلمینی مهربان و دلسوز مشغول تحصیل هستند، اما مردی ثروتمند برای تاسیس پیست اتومبیل رانی تصمیم می‌گیرد مدرسه انان را خراب کند،الا و دوستانش به پشتوانه همت خود و با کمک معلم‌ها و بزرگ ترها از هیچ کاری دریغ نمی‌کنند تا نگذارند مدرسه انها تخریب شود و بالاخره مرد ثروتمند و مغرور مغلوب انها می‌شود و مدرسه دوباره جان گرفته و شور و اشتیاق به شاگردان باز می‌گردد.

فیلم تلویزیونی «نشانی» به کارگردانی فریدون حسن پور ، جمعه 10 مرداد ماه ساعت 10 صبح از شبکه آموزش سیما پخش می‌شود.

داستان فیلم درباره علی 14 ساله  است که در یکی از پرورشگاه‌های تهران زندگی می‌کند. او بر اثر حادثه ای متوجه می‌شود پدرش زنده است، اما به دلیل قتل دایی اش، در زندان به سر می‌برد.علی پس از مراجعه به زندان از آزادی پدر آگاه می‌گردد و دیگر مایل به بازگشت به پرورشگاه نیست بلکه به دنبال یک زندگی جدید است.

رضا عطاران، فاطمه صادقی و سعید هنرور در فیلم تلویزیونی «نشانی» ایفای نقش کرده‌اند.

شبکه پویا

انیمیشن «جرج کنجکاو» به کارگردانی کارگردانی اسکات همینگ، سه شنبه 7 مرداد ماه ساعت 10:30 از شبکـه پویا پخش خواهد شد.

در خلاصه داستان انیمیشن آمده است : جورج و صاحبش، بهار را دوست دارند و سعی می‌کنند از زیبائی‌های آن لذت برند. آنها ناچار شده‌اند  برای مدتی کوتاه خانه شان را به مقصد خانه دیگری در دهکده ترک کنند. آنها سگ پا کوتاه را نیز همراه خود می‌برند که بر خلاف آنها به بهار و زیبایی آن بی توجه است. ولی جورج سعی می‌کند لذت از این زیبایی‌ها به او یادآور شود...

انیمیشن «شهر پرنده‌ها» به کارگردانی وین تورنلی، سه شنبه 7 مرداد ماه ساعت 21 از شبکه پویا پخش می‌شود.

داستان این انیمیشن در باره شاهین جوانی به اسم تیزبال است که با پدرش به تنهایی زندگی می‌کند، او  از وجود شهری به نام شهر پرنده‌ها آگاه می‌شود. پدرش (طوفان بزرگ) سال‌ها وجود آن شهر را از او پنهان کرده است، او به همراه پرندگانی که در حال کوچ به آن سرزمین هستند عازم آنجا می‌شود. شهر پرنده‌ها امکانات جالبی برای پرندگان دارد مثل مدرسه، تورهای سیاحتی و جشن بهاری... او حقایقی را در مورد هویت خودش کشف می‌کند و ...

انیمیشن «خرگوش کیک پز» به کارگردانی لیجون سان ، چهارشنبه 8 مرداد ماه ساعت 10:30 از شبکـه پویا پخش خواهد شد.

این انیمیشن داستان شیفو که فرمانروای ورزش کانگفو است به تصویر می‌کشد . او از شاگردش بیگی می‌خواهد به پیش دخترش پونی برود و نامه‌ای را که پدر برای او فرستاده به او بدهد و از پونی بخواهد به پیش پدر بازگردد. بعد از رفتن بیگی افراد شروری به سر دستگی اسلش به فرمانروا شیفو حمله می‌کنند. آنها می‌خواهند نشان استادی را از شیفو بگیرند، اما بعد از اینکه موفق به گرفتن نشان نمی‌شوند. شیفو را با سمی‌مسموم می‌کنند و از آنجا می‌روند.

انیمیشن «دوران دایناسورها» به کارگردانی یون سوک چو ، چهارشنبه 8 مرداد ماه ساعت 21 از شبکـه پویا پخش خواهد شد.

داستان این انیمیشن ماجرای سه کودک را به تصویر می‌کشد که به کمک ماشین زمانی که پدر آنها روزگاری ساخته بوده است به 65 میلیون سال قبل سفر می‌کنند و ناگهان خودشان را در لانه تخم‌های یک دایناسور می‌یابند . اولین چیزی که آنها مشاهده می‌کنند یک دایناسور غول پیکر است که با چهره‌ای خندان به آنها نگاه می‌کند. که فکر می‌کند آنها خانواده اش هستند و ...

انیمیشن «کوکی» به کارگردانی يان سوراک ، پنجشنبه 9 مرداد ماه ساعت 21 از شبکـه پویا پخش خواهد شد.

داستان این انیمیشن درباره آندورا است که يک خرس عروسکي کوچک دارد که مادرش به خاطر اين که مستعمل شده آن را دور مي‌اندازد. آندورا آرزو مي‌کند که بلايي سر عروسکش نيايد. دعا و يا آرزوي او باعث مي‌شود زماني که غلطکي در حال له کردن زباله‌ها است. خرس جان گرفته و از آن نقطه فرار کند ...

انیمیشن «خرس بزرگ» به کارگردانی، جمعه 10 مرداد ماه ساعت 21 از شبکه پویا پخش می‌شود.

داستان این انیمیشن درباره جاناتان پسر بچه ای یازده ساله است که هر سال برای تعطیلات تابستان پیش پدربزرگش می‌رود که در نزدیکی یک جنگل بزرگ زندگی می‌کند. اما امسال خواهرش سوفی شش ساله نیز همراهش می‌رود اما جاناتان از این وضع راضی نیست و سعی می‌کند به نحوی خواهرش را از سر باز کند بالاخره به خواسته اش می‌رسد.خرس غول پیکری خواهرش را می‌دزدد و حالا او برای نجات خواهرش باید به قعر جنگل برود و با خرس بزرگ مواجه شود.

شبکه نمایش

فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی «بچه‌ها را کوچک کردم»، «قهرمانان واقعی» ، «چک» ، «اون یکی‌ها» و «فرار از سقوط» سه شنبه 7 مرداد ماه ساعت 15،17، 19 ،21 و 23 از شبکه نمایش روی آنتن می‌رود.

فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی «بچه‌های اجاره ای»، «چک» ، «ضد گلوله»، «هواپیماها، قطارها و اتومبیل‌ها» و «گربه» چهارشنبه 8 مرداد ماه ساعت 15 ، 17 ، 19، 21 و 23 از شبکه نمایش پخش می‌شود.

فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی «ضد گلوله»، «مسیر نو» ، «آقای هفت رنگ» ، «ظاهر ـ زارا» و «زخمی» پنجشنبه 9 مرداد ماه ساعت 15،17، 19 ،21 و 23 از شبکه نمایش روی آنتن می‌رود.

فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی «ظاهر ـ زارا» ، «نارنجی پوش»، «سرقت از موزه» و «چارلی» جمعه 10 مرداد ماه ساعت 17 ، 19، 21 و 23 از شبکه نمایش پخش می‌شود.

کد خبر 2339854

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 6 + 3 =