آغاز برنامه‌های ویژه انتخابات دانشگاه قرآن و حدیث از ترم آینده

سرپرست معاون فرهنگی دانشجویی پردیس تهران دانشگاه قرآن و حدیث از آغاز برنامه های ویژه انتخابات این دانشگاه از ترم آینده خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، علی محمدی درباره برنامه های این معاونت گفت: در بخش مربوط به فعالیت های فرهنگی، برنامه ریزی ها به گروه های رسمی دانشجویی که شامل تشکل ها وکانون های فرهنگی و نیز انجمن های علمی دانشجویی و ورزشی دانشجویی واگذار شده که پس از تصویب برنامه ها در مبادی ذی ربط، این معاونت نقش هدایت، پشتیبانی و نظارت بر آن ها را بر عهده دارد.

وی افزود: به خاطر تنوع ذایقه فرهنگی مخاطبان، تقریبا از همه قالب های فرهنگی ممکن استفاده می شود تا هر دانشجو بر اساس ذایقه فرهنگی خود، مخاطب یک یا چند برنامه فرهنگی است، فلذا همراهی دانشجویان با برنامه ها در مجموع مناسب است.

وی اظهار داشت: از آنجا که همه فعالیت های فرهنگی در این معاونت با ابزار «پرسشنامه» مورد نظرسنجی قرار می گیرند (و البته نتایج آن ها نیز نگهداری می شوند)، با بررسی نظر دانشجویان، میزان رضایت دانشجویان از برنامه های فرهنگی به صورت میانگین بالای ۸۰ درصد است.

سرپرست معاونت فرهنگی و دانشجویی پردیس تهران گفت: در مدیریت فرهنگی در مجموع ۱۱ گروه رسمی دانشجویی وجود دارد که هر کدام در یک موضوع مشخص به فعالیت فرهنگی مشغول هستند.

وی افزود: برنامه های راهبردی که در قالب شعار فرهنگی اعلام می شوند، بر اساس دغدغه های مسوولان دانشگاه، استادان و دانشجویان، مطالعات میدانی و نیز مسایل فرهنگی جاری کشور ترسیم می شوند. به عنوان نمونه، با توجه به درپیش بودن انتخابات مجالس خبرگان رهبری و شورای اسلامی، شعار فرهنگی سال تحصیلی جاری «دانشجو، عقلانیت و انتخاب» است که به تصویب شورای دانشگاه رسیده است.

وی اظهار داشت: در هر شعار فرهنگی، اهداف و شاخص های آن، با گروه های رسمی دانشجویی (تشکل ها، کانون ها و انجمن های دانشجویی) در میان گذاشته و از ایشان خواسته می شود که در راستای تحقق اهداف نام گذاری شعار فرهنگی، بر اساس اهداف و ادبیات گروه خود و نیز مخاطب برنامه های خود، گام بردارند. علاوه بر آن، از استادان معظم نیز دعوت می شود تا برای تحقق اهداف شعار فرهنگی، با ارائه رهنمود در کلاس های درس، کمک کنند.

محمدی گفت: معاونت فرهنگی و دانشجویی پردیس تهران بر پایه تجربه خوبی که از برگزاری برنامه های انتخاباتی در سال ۱۳۹۲ به دست آورده، در نظر دارد برای انتخابات های سال جاری در اسفندماه، برنامه هایی را با هدف افزایش سطح بصیرت، در پردیس تهران دنبال کند. بر اساس مصوبه شورای پردیس تهران، مقرر است ستادی متشکل از مسئولان تشکل ها، امور مربوط را تعقیب کنند.

وی افزود: پیش بینی می کنم، برنامه های انتخاباتی از ابتدای نیم سال تحصیلی آینده در قالب های متنوع برگزار شود.

کد خبر 2992889

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 7 =