هفته بیست و پنجم کورس اسبدوانی پاییزه گنبد برگزار شد

گنبد کاووس – هفته بیست و پنجم رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه گنبد با شرکت ۴۴ راس اسب در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار مهر، در هفته بیست و پنجم رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه گنبد عصر پنجشنبه ۴۴ راس اسب از نژادهای ترکمن، دوخون و تروبرد داخلی در ۶ دور هزار، هزار و ۲۰۰ و هزار و ۶۰۰ متری در مجموعه سوارکاری این شهرستان با یکدیگر به رقابت پرداختند که در پایان ۷۵ میلیون و ۴۲۵ هزار تومان جایزه نقدی به صاحبان اسب‌های اول تا سوم کورس‌های ۶ گانه اهدا شد.

در دور اول اسب‌های دوخون دو ساله با امتیاز مبتدی و نبرده به مسافت هزار متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که آق اویلی بشگرد با اسب فریا زودتر از خط پایان گذشت و امین محمدی با اسب لیدی هانی و مهرداد خوجملی با اسب چشم انداز به ترتیب دوم و سوم شدند.

رقابت دور دوم میان اسب‌های دوخون سه تا پنج ساله و هشت تا ۱۴ امتیازی به مسافت هزار و ۲۰۰ متر بود که نادر صالح پور با اسب تاتیانا عنوان اول را به دست آورد و بنیامین جرجانی با اسب داکسی و ستار مهرانی با اسب بلک حمید به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

در دور سوم اسب‌های ترکمن دو ساله و دو تا چهار امتیازی به مسافت هزار و ۲۰۰ متر با یکدیگر رقابت کردند که رامین قهرمانی با اسب ایران شاد بازرگان موفق به کسب مقام اول شد و آق اویلی بشگرد با اسب آی سو سرمدی و محمد خوجملی با اسب الماس به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را به دست آوردند.

رقابت در دور چهارم میان اسب‌های تروبرد داخلی دو ساله و دو تا ۶ امتیازی به مسافت هزار و ۲۰۰ متر شکل گرفت که جواد آچاک با اسب ریگان زودتر از خط پایان عبور کرد و آق اویلی بشگرد با اسب آینام و پیمان قلرعطا با اسب یاشار به ترتیب دوم و سوم شدند.

در دور پنجم اسب‌های دوخون سه و چهار ساله و ۳۶ تا ۴۸ امتیازی به مسافت هزار متر با یکدیگر رقابت کردند که کمال دلیجه عطا با اسب آکام نخستین نفر از خط پایان عبور کرد و آرمین آق آتابای با اسب بابوی و نورمحمد بهادر با اسب تومیریس نفرات دوم و سوم از خط پایان گذشتند.

در دور ششم و پایانی اسب‌های دوخون سه ساله و ۱۶ تا ۲۲ امتیازی به مسافت هزار و ۶۰۰ متر با یکدیگر به رقابت پرداختند که آق اویلی بشگرد با اسب اگتروس موفق به کسب مقام اول شد و امیر مختومی با اسب آی هان و کمال دلیجه عطا با اسب پاریس به ترتیب مقام‌های دوم و سوم را کسب کردند.

آق اویلی بشگرد بهترین چابکسوار هفته

در پایان هفته بیست و پنجم رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه گنبد، آق اویلی بشگرد با کسب دو مقام نخست و دو مقام دوم بهترین چابکسوار هفته لقب گرفت، کمال دلیجه عطا یک مقام نخست و یک مقام سوم کسب کرد و نادر صالح پور، رامین قهرمانی و جواد آچاک هر کدام یک مقام نخست به دست آوردند.

لازم به ذکر است؛ هفته بیست و ششم رقابت‌های کورس اسبدوانی پاییزه گنبد عصر جمعه در مجموعه سوارکاری این شهرستان برگزار خواهد شد.

مسابقات کورس اسبدوانی در استان گلستان هر ساله در شهرستان‌های گنبدکاووس، آق قلا و بندرترکمن برگزار می‌شود و علاقمندان بسیار زیادی را به مجموعه‌های سوارکاری این سه شهرستان می‌کشاند.

کد خبر 4223218

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • captcha