باید برای ایران منهای برجام آماده شویم/بازگشت ۸۰ درصد تحریم ها

ورامین- سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان این که ۸۰ درصد تحریم ها با خروج آمریکا از برجام بازخواهند کشت، گفت: باید برای ایران منهای برجام آماده شویم.

به گزارش خبرنگار مهر، سید حسین نقوی حسینی در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه ورامین طی سخنانی با اشاره به وضع موجود کشور گفت: کشور ما در عرصه بین المللی شکست داعش را به عنوان یک برگ برنده موفق و پیروز دارد، ملت ایران و جمهوری اسلامی توانست ریشه فتنه آمریکایی، اسراییلی و عربی را خشکانده و سبب خشم استکبار جهانی شود.

وی گفت: دشمنان با به راه انداختن داعش قصد داشتند، در برابر محور مقاومت بایستند، اما نتوانستند، البته هزینه های سنگینی پرداخت شد، ولی ریشه این فتنه درآمد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: دشمنان تصور این را داشتند، که داعش سوریه، لبنان، عراق، فلسطین، ایران، افغانستان و پاکستان را به سوی وهابیت هدایت و شیعه را از صحنه خارج می کند، اما موفق نشدند.

وی با بیان این که برخی می گویند سوریه و عراق و لبنان به ما ربطی ندارد، گفت: این مطالب انحراف و سوء استفاده از افکار عمومی است، بنده به عنوان سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس به شما عرض می کنم، که اگر بچه های مدافع حرم ریشه داعش در سوریه را خشک نمی کردند، امروز داعش در کوچه پس کوچه های ورامین، پیشوا و قرچک و تهران به زن و بچه مردم تعرض می کرد، نباید مردم را فریب داد و گفت سوریه به ما ربط ندارد، جنگ ما در سوریه برای حفظ ایران و حفظ انقلاب اسلامی بود.

نقوی حسینی با بیان این که بیانیه ها و سران داعش در ۸ سال گذشته نشان می داد، که هدف آن ها ایران است، گفت: جنگ ما برای خاک سوریه نبود، ما در برابر فتنه بزرگی ایستادیم، یک چشمه اقدامات داعش نفوذ به مجلس شورای اسلامی و شهادت هم وطنانمان بود، آن ها با سلاح ها و امکانات آمده بودند، که همه را به شهادت برسانند، اما راه را در راه پله اشتباه رفتند و نتوانستند به صحن مجلس بیایند.

وی گفت: شهدای مدافع حرم از کیان ما، ناموس و عزت ما و کشور ما و شیعه و تفکر اهل بیت علیهم السلام دفاع کردند.

۸۰ درصد تحریم ها با خروج آمریکا از برجام باز خواهند گشت

نماینده مردم شهرستان های ورامین، قرچک و پیشوا در مجلس شورای اسلامی شکست داعش را سبب خفت و خواری آمریکایی ها دانست و گفت: دماغ رژیم صهیونیستی از شکست داعش به خاک مالیده شد، آمریکا و عربستان دلار در منطقه خرج کردند، اما موشک های ایران بیخ گوش اسراییل است، اسراییل یک موشک بزند، با ۶۰ موشک پاسخ خواهد گرفت، خروج آمریکا از برجام در واقع عکس العمل به شکست داعش بود.

وی افزود: آمریکایی ها یک توافق بین المللی مورد تایید شورای امنیت سازمان ملل متحد و جامعه بین المللی را زیر پا گذاشتند، البته مقام معظم رهبری حین مذاکرات چندین بار فرمودند که آمریکایی ها قابل اعتماد نبوده و دولتی دروغگو است، اما توافق کردند و مجلس ۲۰ دقیقه ای توافق را تصویب کرد و مانعی بر سر راه نبود، اما آمریکایی ها در ۲ سال و ۴ ماهی که در برجام بودند، نیز نه تنها به تعهدات خود عمل نکردند، بلکه نقض آن را انجام دادند، امریکایی ها در این مدت ۲۰ بار نقض برجام کردند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: آمریکایی ها هیچ گاه به برجام پایبند نبودند و حالا خارج شدند، این طوری تکلیف ما روشن شد، خروج آمریکایی ها از برجام یعنی برگشت ۸۰درصد قبل از برجام، چرا که ۸۰ درصد تحریم هایی که به موجب برجام برداشته شد، تحریم های ثانویه امریکا بود، اما این تحریم ها هم اکنون باز خواهند گشت، تنها ۲۰ درصد برداشت تحریم ها باقی می ماند و ما به دلیل همین ۲۰ درصد با اروپایی ها در برجام بمانیم، باید منطق و عقلانیت داشت.

باید برای ایران منهای برجام آماده شویم

نقوی حسینی با بیان این که آمریکا با اروپا ۴۵۰ میلیارد دلار مراوده اقتصادی دارد، گفت: اروپایی ها با ایران ۱۵ میلیارد دلار بده بستان اقتصادی دارد، معلوم است برای این ۱۵ میلیارد دلار ۴۵۰ میلیارد دلار را رها نمی کنند، بنابراین نباید منتظر اروپا ماند، صحبت های ۳ پهلو و ۲ پهلو امروز اروپایی ها را ببینید، هیچ کدام شفاف صحبت نمی کنند، چرا که نمی خواهند آمریکا را از دست بدهند، باید خود را برای جمهوری اسلامی منهای برجام آماده کنیم.

وی گفت: این قدر که به اروپایی ها اعتماد داریم، مقداری به ملت ایران و ظرفیت های داخلی کشور اعتماد کنیم، بنده ۳ سال قبل عاقبت برجام را پیش بینی کرده بودم، اما تهمت و توهین به ما شد، ایرادی ندارد، امروز روز وحدت و یکپارچگی است، نباید بر طبل تفرقه کوبید و انتقام گرفت، امروز باید مجلس، دولت، قوه قضاییه و همه ارگان ها در برابر دشمن قدار که با همه ظرفیت مقابل انقلاب اسلامی ایستاده بایستیم و پشت سر مقام معظم رهبری حرکت کنیم، باید درس بگیریم، که اگر امتی گوش به حرف امام خود ندهد، شایسته موفقیت نیست.

نماینده مردم شهرستان های ورامین، قرچک و پیشوا در مجلس شورای اسلامی با توصیه وحدت به همه دولتمردان، مجلسی ها و قوه قضاییه ادامه داد: باید پشت سر رهبر حرکت کنیم، نه از ایشان سبقت بگیریم و نه عقب بمانیم.

مجلس مصوب کند تعداد نمایندگان ورامین پیشوا و قرچک در مجلس ۲ نفر می شود

وی در بخش دیگری از سخنان خود به مسائل منطقه و شهرستان های ورامین، پیشوا و قرچک اشاره کرد و گفت: ما در بسیاری از موضوعات خدماتی، بهداشتی، درمانی، فرهنگی و ... عقب ماندگی های جبران ناپذیر داریم، یکی از این حوزه ها که در آن عقب ماندیم، همین نمایندگی مجلس است، یک میلیون جمعیت در این ۳ شهرستان زندگی می کنند، اما یک نماینده دارند، خوب این امر سبب پاسخگویی نماینده به یک میلیون نفر خواهد شد، در حالی که استان سمنان به عنوان مثال ۶۵۰ هزار نفر جمعیت و ۴ نماینده در مجلس دارد، شهر تهران ۸ میلیون جمعیت با ۳۰ نماینده دارد، باید تعداد نمایندگان این منطقه در مجلس افزایش یابد.

نقوی حسینی کرسی نمایندگی را صدای ملت و حق مردم دانست و گفت: دولت لایحه افزایش تعداد نماینده ها را به مجلس آورد و در کمیسیون شوراهای مجلس بررسی شد، بنده در این کمیسیون شرکت کردم، پیشنهاد افزایش یک نماینده را هم دادم، در این کمیسیون تصویب شده است، منتها این مصوبه باید به صحن علنی مجلس آمده و رای بیاورد، که اگر اینطور شود، دوره آینده مجلس در حوزه انتخابیه ورامین، قرچک و پیشوا مردم به ۲ نماینده رای خواهند داد و جدا نمی شوند.

وی سپس به استان شدن این مناطق اشاره کرد و گفت: امسال ۱۳ فروردین یکی از سایت ها خبر کذبی از قول سخنگوی دولت مطرح کرد و گفت این دروغ ۱۳ است، نمی شود به عنوان دروغ ۱۳ با افکار عمومی و احساسات عمومی بازی کرد.

۱۳ اداره ورامین ماموریت استانی و فراشهرستانی دارد

نماینده مردم شهرستان های ورامین، قرچک و پیشوا در مجلس شورای اسلامی با بیان این که سال اول ریاست جمهوری آقای روحانی بنده رییس مجمع نمایندگان شهرستان های استان تهران بودم و خدمت رییس جمهور رسیدم، گفت: موضوع استان تهران برای رییس جمهور مطرح شد، که جمعیت ۱۵ میلیونی استان تهران قابل خدمت رسانی نیست و شهرستان های استان تهران چوب تهران را می خورند و اگر بشود، تهران به ۳ استان مرکز، غرب و شرق تهران تقسیم شود، آقای روحانی در آن جلسه گفت باید برای تهران فکری کرد و با این فکر موافقم، باید سازمان تهران را تغییر داد.

نقوی حسینی با بیان این که پیشنهاد امام جمعه موقت ورامین برای استان شرق تهران، نام استان «خرداد» بوده است، گفت: هنوز هیچ اقدام عملی برای تشکیل استان جدیدی انجام نشده است، اما پایه تشکیل استان یک میلیون نفر جمعیت است، که ورامین، پیشوا و قرچک این میزان جمعیت را دارند و نیازی به شهرستان دیگری نداریم، که حالا یک شهرستانی بگوید، ما می آییم یا نمی آییم، اتفاقا خرداد واژه مشترک فرهنگ بین هر ۳ شهرستان است.

وی گفت: اگر قرار باشد، استانی تشکیل شود، ما هم جمعیت، هم ظرفیت و هم پایه اقتصادی و زیرساخت ها را داریم، مکاتبات هم انجام شده است، اما هیچ کاری هنوز برای این امر انجام نشده است، برای استان شدن یک منطقه نیاز به طی ۴ مرحله بسیار طولانی و سخت است، بنابراین این که گاهی می گویند فلان جا استان شد، شایعه سازی است، استان شدن به این راحتی نیست، ما در ورامین بیش از ۱۳ اداره با ماموریت های فراشهرستانی داریم.

کد خبر 4299690

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • 3 + 15 =

  نظرات

  • نظرات منتشر شده: 2
  • نظرات در صف انتشار: 5
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۱۵:۵۹ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۸
   13 2
   مگه نمی گفتین هیچ تحریمی لغو نشده پس از برجام؟ پس الان چی باید برگرده؟
  • محمد NL ۱۹:۰۸ - ۱۳۹۷/۰۲/۲۸
   2 12
   ما برای جنگ هم اماده هستیم