همکاری ۱۰۰ استاد برتر هوافضا با پژوهشگاه فضایی ایران

رئیس پژوهشگاه فضایی ایران با بیان اینکه تعامل با دانشگاه صرفا به ساخت ماهواره ختم نمی شود، گفت: پژوهشگاه فضایی با بیش از ۱۰۰ استاد برتر حوزه هوافضای کشور در تعامل است.

به گزارش خبرگزاری مهر، حسین صمیمی در دیدار با جمعی از اساتید حوزه هوافضای دانشگاه صنعتی شریف با اشاره به اینکه، تعاملات خوب و سیستماتیکی با دانشگاه‌های برتر کشور در حوزه فضا انجام شده است، گفت: پژوهشگاه فضایی ایران با بیش از ۱۰۰ استاد برتر حوزه هوافضای کشور، در قالب حمایت از طرح‌های پژوهشی همکاری داشته است.

رئیس پژوهشگاه فضایی ایران با بیان اینکه موضوعات ارجاعی به دانشگاه‌ها، همگی جزء نیازهای پژوهشی فعلی و آینده بخش فضایی کشور است، افزود: در حال حاضر با ۱۱ دانشگاه برتر در حال همکاری هستیم که حاصل آن، اجرای ۲۱۲ طرح پژوهشی و پشتیبانی از ۵۲ رساله دکترا، ۱۱۶ پایان‌نامه ارشد و ۴۴ طرح پژوهشی است.

وی با اشاره به اینکه موضوعات مورد نظر براساس فعالیت پژوهشی در پژوهشگاه و منطبق بر نقشه راه مشخص استخراج و به دانشگاه‌ها اعلام می‌شود، افزود: پژوهشگاه فضایی در حال حاضر، با بیش از ۱۰۰ استاد برتر حوزه هوافضای کشور در تعامل است و این مهم یکی از افتخارات پژوهشگاه است.

رئیس پژوهشگاه فضایی ایران با تاکید بر اینکه تعامل با دانشگاه صرفا به ساخت ماهواره ختم نمی‌شود، گفت: در برخی از دانشگاه‌ها، مانند دانشگاه صنعتی شریف، پژوهشکده‌های نوع سومی وجود دارد که بستر مناسبی را برای تعامل صنعت و دانشگاه فراهم آورده‌اند و این پژوهشکده‌ها می‌توانند با تکیه بر استادان کادر ثابت خود و نیز استفاده از مکانیزم‌های بخش خصوصی، بستر پایداری را برای انجام فعالیت‌های فضایی فراهم آورند و جایگاه مناسبی برای رسوب دانش فنی حاصله باشند.

در این جلسه، حضار در خصوص موضوعاتی چون نحوه گسترش تعاملات در حوزه‌های مختلف از جمله زیرساخت‌های آزمایشگاهی و حمایت از فعالیت‌های دانشجویی در حوزه فضا، به بحث و بررسی پرداختند و مقرر شد موضوع در جلسات بعدی دنبال شود.

کد خبر 4380252

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 8 + 10 =