نمایش خط‌نگاره‌های ابراهیم حقیقی/«من یک زن هستم» روی دیوار می‌رود

جمعه ۱۳ مهر نمایشگاه های خط‌نگاره‌های ابراهیم حقیقی در گالری سهراب و نمایشگاه نقاشی «من یک زن هستم» در گالری شلمان افتتاح می شوند.

به گزارش خبرنگار مهر، برپایی نمایشگاه های هنری در حوزه تجسمی یکی از فرصت های مناسب بروز و ظهور هنر و خلاقیت هنرمندانی است که سال ها در این عرصه فعالیت می‌کنند و این نمایشگاه ها اغلب، جمعه‌های هر هفته افتتاح می شوند. دومین جمعه پاییز نیز همچون هفته پیش گالری‌ها با افتتاح نمایشگاه های مختلف کار خود را ادامه می دهند. همچنین گالری «سرزمین هنر» نیز در روز جمعه ۱۳ مهر افتتاح می شود و کار خود را آغاز می کند. در ذیل لیست تعدادی از نمایشگاه های هنری که در روز جمعه ۱۳ مهرماه افتتاح می شوند، می خوانید.

گالری سرزمین هنر

گالری «سرزمین هنر» روز جمعه ١٣ مهر با برپایی نمایشگاه گروهی فیگوراتیو با عنوان «رخ در رخ» افتتاح می شود. در این نمایشگاه آثاری از پونه اوشیدری، آرزو جباری، شیدا حسن پور، علی خالق، تارا خونشین، زرتشت رحیمی، مسعود مجاوری آگاه، محمود محکمی، سحر محمودی مطلق، مهسا مهدی نژاد، طلوع ناصری، احسان نصری و حمید هادی نژاد به نمایش در می آید. نمایشگاه گروهی «رخ در رخ» تا ٢٢ مهر همه روزه به جز دوشنبه ها در گالری سرزمین هنر به نشانی اوین، ابتدای سربالایی خیابان کچویی، کوچه صفا، پلاک ٤ میزبان علاقمندان است.

موزه هنرهای معاصر فلسطین

نمایشگاه نقاشی «هندسه ارگانیک» که از ۱۳ تا ۲۱ مهرماه در موزه هنرهای معاصر فلسطین برپا می شود، آثاری از غزاله روستا را به نمایش می گذارد. این مجموعه شامل ترکیبی از هندسه و ارگانیک در قالب پیکره هایی انسانی است که مضمون مشترک تمامی آثار به شمار می رود که هم شبیه آدم است و هم ماشینی بودن را تداعی می کند و ساختاری دووجهی «هندسی» و «ارگانیک» دارد. موزه فلسطین در خیابان ولیعصر خیابان بزرگمهر نبش خیابان برادران مظفر پلاک ۷۴ قرار دارد.

گالری فرمانفرما

گالری فرمانفرما از ۱۳ تا ۲۷ مهر ماه میزبان نمایشگاه انفردی مجسمه های حمیدرضا عینی با عنوان «میزبانی برنزها» است. گالری فرمانفرما در خیابان کریمخان زند، خیابان خردمند شمالی، کوچه اعرابی ۲ قرار دارد و همه روزه به غیر از دوشنبه ها، از ساعت ۱۱ الی ۱۹ و روزهای جمعه از ساعت ۱۶ تا ۱۹ میزبان علاقمندان است.

گالری ژاله

نمایشگاه نقاشی های امیرحسین امیرجلالی با عنوان «فراسو» جمعه ۱۳ مهر در گالری ژاله افتتاح می شود. در نمایشگاه «فراسو» که با گردآوری مرتضی توکلی برگزار می شود، ۱۲ اثر انتزاعی با تکنیک ترکیب مواد که از سیر و سلوکی فلسفی گذر کرده و بر بوم نشسته اند، به نمایش در می آید. این نمایشگاه از ۱۳ تا ۲۴ مهر از ساعت ۱۶ تا ۲۱ در گالری ژاله به نشانی خیابان ایرانشهر، خیابان نوشهر، شماره ۳، بر پا خواهد بود. گالری ژاله شنبه ها تعطیل است.

گالری سایه

نمایشگاه عکس امیر حسین حشمتی با عنوان «طعم واقعی آرامش» از جمعه ۱۳ مهرماه در گالری سایه به نشانی خیابان کریمخان، خیابان سنایی، کوچه سیزدهم، پلاک ٢١ آغاز به کار می کند.

گالری پل

نمایشگاه نقاشی‌های شهرام سیف با عنوان «شَهرم» جمعه ۱۳ مهر در گالری پل واقع در  پل سیدخندان، خیابان کابلی(دبستان)، کوچه فردوسی، پلاک ۳۴، طبقه همکف افتتاح می شود.

گالری شلمان

نمایشگاه گروهی نقاشی با عنوان «من یک زن هستم» به کیوریتوری الهام گردون زاده از ۱۳ تا ۱۸ مهرماه در گالری شلمان برگزار می شود. گالری شلمان در میرداماد، نرسیده به شریعتی، رودبارغربی (جنوبی)، کوچه کاووسی، پلاک ۲۷ واقع و پنج شنبه ها تعطیل است.

گالری ابد

نمایشگاه گروهی چیدمان با عنوان «پانگه آ» متشکل از آثار آرزو زرگر، نادیا سجاد و مائده کدخدازاده روز جمعه ۱۳ مهر در گالری ابد به نشانی  گیشا( کوی نصر) ، خیابان شهید علیالی(پیروزی غربی)، خیابان جوادی ، پلاک ۵۳ گشایش می یابد. این نمایشگاه تا ۲۷ مهر ادامه دارد.

گالری شکوه

نخستین حراج پاییزی گالری شکوه با ارایه آثاری از هنرمندان برجسته تجسمی و با قیمت هایی از ۳۰۰ هزار تا ۳ میلیون تومان روز جمعه ۱۳ مهرماه ساعت ۱۶ در گالری شکوه به نشانی فرمانیه، بلوار شهید اندرزگو، خیابان سلیمی شمالی،کوچه امیر نوری، پلاک ۱۹ برگزار می شود.

آثاری از آیدین آغداشلو، هانیبال الخاص، آرمان استپانیان، فرح ابوالقاسم، ناصر اویسی، رضا بانگیز، بهمن بروجنی، علی بیگ‌پرست، نامی پتگر، صادق تبریزی، حمید جبلی، رضا حسینی، مهدی حسینی،کامبیز درم‌بخش، مصطفی دشتی، حسینعلی ذابحی، جمشید سماواتیان، غلامحسین سهرابی، هادی ضیاءالدینی، شهاب طایفه مهاجر، داریوش طایفه مهاجر، فرهاد گاوزن، احمد مرشدلو، منوچهر معتبر، علی ندایی،کریم نصر، احمد نصرالهی، سرکیس واسپور، احمد وکیلی، واهیک هارطونیان، رضا هدایت، مژده اتراک، ابوحمید اسدی، ابوسعید اسدی، نازنین اعوانی، لوییزا افشان‌فر، هایده ایازی، سمیرا اسکندرفر، نیاز باباتبار، رضا براتی، مهرداد پورنظرعلی، حمید جعفرزاده، ابراهیم حسن زاده دیزج، مرتضی خسروی، مصطفی خسروی، مریم خوبان، حسین خوشرفتار، مهسا ذاکری، غزال زارع، حسین شاه‌طاهری، امین شجاعی، اوژن شیراوژن، فرشید شیوا، حامد صحیحی، محمد صفاجو، شادی طلایی، سونا عبدالعلی‌زاده، نسرین فیروزروستا، مهرداد فلاح، مهدیه کواکب‌پناه، مقداد (مهرداد) لرپور، مالک محمدزاده، مهسا محمدی، احمد مرادی، جلال‌الدین مشمولی، امیر معبد، علی معتمدیان، زهرا مومنی، سعیده میرشکار، احسان نصری، هانی نجم، محمدعلی نعمتی، یاسمن نوذری و امیر یگانه برای فروش گذشاته می شود.

گالری ماه مهر

نمایشگاه آثار برگزیده مسابقه طراحی و ساخت مدال سهراب با عنوان «مدال سهراب» متشکل از ۳۳ اثر از ۲۸ هنرمند روز جمعه ۱۳ مهر ساعت ۱۶ در گالری ماه مهر افتتاح می شود. آیین گشایش نمایشگاه آثار برگزیده مسابقه طراحی و ساخت مدال سهراب جمعه ۱۳ مهرماه در گالری ماه مهر به نشانی خیابان آفریقا، کوچه نیلوفر، پلاک ۷ برگزار می‌شود.

گالری شمیده

نمایشگاه انفرادی عکس فاطمه شریفی فرزانه با عنوان «روایت آدمک ها در کابوس پریشانی به نام شهر» از ۱۳ تا ۱۸ مهرماه در گالری شمیده واقع در میرداماد، میدان مادر، خیابان شهید سنجابی(بهروز سابق)، بن بست یکم، پلاک۸، طبقه اول، واحد۱۲ برگزار می شود.

گالری خط سفید

نمایشگاه گروهی هنرهای تجسمی ۷۷ به کیوریتوری پروین معراجی، اورانوس و ارغوان افشاریان از جمعه ۱۳ مهرماه در گالری خط سفید به نشانی خیابان ولیعصر، روبروی جام جم، کوچه پروین، پلاک ۲۲ آغاز به کار می کند.

گالری دلگشا

«نارنجک‌ها و نجّار» عنوان اولین نمایشگاه انفرادی مجسمه امیر کمند در گالری دلگشا است که روز جمعه ۱۳ مهرماه آغاز به کار می کند. گالری دلگشا در خیابان کریمخان زند، خیابان ایرانشهر، کوچه مهاجر، پلاک ۳۰ قرار دارد.

گالری گلستان

نمایشگاه نقاشی های تارا بهبهانی از جمعه ۱۳ تا ۱۸ مهرماه در گالری گلستان واقع در خیابان دروس، خیابان کماسایی، پلاک ۳۴ برپا می شود.

گالری سهراب

نمایشگاه خط نگاره های ابراهیم حقیقی از روز جمعه ۱۳ مهرماه در گالری سهراب به نشانی خیابان سمیه، قبل از رامسر، شماره ۱۴۲ افتتاح می شود و تا ۲۵ مهر برپا است.

کد خبر 4420437

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 12 =