جهت‌گیری عقلانی رسانه‌ها/ بر طبل یأس کوبیدن حرکت در جبهه دشمن است

خرم‌آباد- نماینده ولی‌فقیه در لرستان با تأکید بر لزوم جهت‌گیری صحیح، انقلابی و عقلانی رسانه‌ها گفت: نشست امروز رسانه‌های لرستان را نشست همگرایی و هم‌افزایی می‌دانم.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید احمد میرعمادی در نشست بررسی آسیب ها و فرصت های فضای مجازی با حضور اصحاب رسانه لرستان، با اشاره به اینکه برای اولین بار این جمع کنار هم قرار گرفته، این را باید به فال نیک بگیریم، اظهار داشت: فکر می کنم تشریفاتی هم نبوده و دوستان انصافا خوب عمل کردند، از تمام گروه ها دعوت شد؛ ۱۲ نفر صحبت کردند و مجال برای عزیزان فراهم شد صحبت کنند.

وی تصریح کرد: اگر نشست بدون موضوع هم شکل می گرفت چه بسا اینکه مناسب نبود، همین موضوع هم برای گفتن همه حرف ها بس بود.

رسانه و فضای مجازی لرستان همواره فرصت بوده است

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه در مجمع مشورتی جوانان نیز مجموعه ای خودجوش از بچه های مومن و انقلابی و ولایی کار می کنند که باید تشکر کنیم، افزود: انصافا دوستان سخنران نکات خوبی گفتند؛ رسانه و فضای مجازی استان لرستان همواره فرصت بوده است،  واقعا بنده راضی هستم و از رشد رسانه ای و رشد فضای مجازی استان هم راضی هستم و تشکر می کنم.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر اینکه قطعا این جمع فرهیخته هستند و فرهیخته تر خواهند شد و موثر خواهند بود، باید مجال و فرصت بدهیم و فضا در اختیار آن ها بگذاریم، یادآور شد: هنر این نیست که عیب ها را بزرگ کنیم، هنر آن است که عیب ها را برطرف کنیم، مغزها و اندیشه ها را پرورش دهیم؛  اکثر شما عزیزان اهل قلم هستید، آیا قلم امروز شما با قلم روز اول شما یکسان است؟

این جمع پربرکت رسانه ها با همه گرایش ها و فکر ها، با ارزش است

وی با اشاره به اینکه به اعتقاد من ما این فرصت را برای جوانان استان فراهم کرده ایم، صحبت و نقد می کنند، واقعا رشد پیدا کرده اند و الان توانمند شده اند، گفت: این جمع پربرکت و ارزشمند رسانه ها با همه گرایش ها و فکر ها، با ارزش است؛ به دوستان مجمع مشورتی گفتم اگر می خواهید جلسه را برگزار کنید محدودیتی ایجاد نکنید،  هرکسی هر نظری دارد بیاید شرکت کند،  دعوت عمومی هم کردیم.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه آنچه بر ما لازم است هم افزایی است؛ نیروهای ولایی و فرهیخته و دوستدار انقلاب و رهبری و نظام باید با هم افزایی کار کنند،  بنا نیست همه حرف من را بزنند، هرکسی حرف خود را باید بزند اما در یک چارچوب معین تصریح کرد: اینکه این جلسات استمرار یابد قطعا مفید خواهد بود،  مشروط به همکاری شما است.

خدا را بر این شغل خبرنگاری خود شاکر باشید

آیت الله میرعمادی در بخش دیگری از سخنان خود خطاب به خبرنگاران با اشاره به اینکه خدا را بر این شغل شاکر باشید، اظهار داشت: اینکه خداوند به شما نعمت بیان و نعمت قلم داده است را شاکر باشید، نعمت خرد و اندیشه داده است، شما با فکر سر و کار دارید، بیان شما نعمت بزرگی است، قدر این نعمت را بدانید.

وی با بیان اینکه یکی از موضوعاتی که در اسلام بسیار ارزشمند است، فکر و اندیشه و قلم است، برتری انسان ها به فکر است، و شما خبرنگاران کاری را انجام می دهید که برترین کارها است، تصریح کرد: ارزشمند ترین چیز در قرآن کریم تفکر و تدبر است؛ خدا این نعمت را به شما داده، افتخار کنید،  قدر این نعمت را باید بدانیم، برترین عبادت اندیشه ورزی است.

نتیجه فکر و کار شما خبرنگاران هدایت است؛ معنویت، بصیرت، بیداری و رسیدن به سعادت است

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه نتیجه فکر و کار شما خبرنگاران هدایت است؛ معنویت، بصیرت، بیداری و رسیدن به سعادت است، افزود: امام علی(ع) می فرماید «بر شما باد به اندیشه ورزی و فکر کردن و نوشتن و گفتن، که این باعث هدایت جامعه است»؛ غرض از نقد نیز اصلاح اعمال است، آقایانی که منتقد هستند می خواهند اصلاح کنند.

آیت الله میرعمادی با اشاره به اینکه محصول فکر شما و اندیشه شما خبرنگاران در قالب بیان می آید، خدا را شکر کنید بر این شغل، احضاریه و اخطاریه و این ها نیز مشکلی نیست؛ پیامبر را هم احضار می کردند،  اینکه چیزی نیست.  انسان وقتی صحبتی می کند با استدلال و دلیل است، حتما با برهان و منطق حرف می زند و دلایلی دارد، وقتی چنین باشد نباید نگران بود.

رسانه امروز افکار عمومی را مهندسی می کند

وی در بخش دیگری از سخنان خود به بیان اهمیت رسانه و فضای مجازی اشاره کرد و گفت: امروز انتقال اطلاعات، تبادل افکار و عقاید، ترویج فرهنگ و مهندسی افکار عمومی کار رسانه است؛  رسانه امروز افکار عمومی را مهندسی می کند، گرچه نیازمند این هستیم که رسانه ها هم باید مدیریت شوند چون مهندسی افکار برای عهده رسانه است.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر اینکه در هیچ دوره ای از تاریخ اینقدر بیان و فکر ارزش نداشت، رسانه ها منشا خیلی از مسائل در جامعه هستند، تاثیرگذار و تحول آفرین هستند، افزود: رسانه فرصت است برای تبلیغ و ترویج ایده ها و آرمان ها، امروز انقلاب به عنوان یک الگو باید از همین فضای رسانه به دنیا معرفی شود،  اعتقادات و ارزش های دینی را باید از همین بستر معرفی کنیم. امروز اینطور نیست که شخصی ایده ای داشته باشد و مخاطبش محدود باشد، یک ایده می تواند مخاطب جهانی داشته باشد.

این رسانه های عظیم برای ما فرصت است که داشته های استان را معرفی کنیم

آیت الله میرعمادی با اشاره به اینکه این رسانه های عظیم برای ما فرصت است که داشته های استان را معرفی کنیم،  داشته های فرهنگی، اقتصادی و طبیعی و علمی استان را معرفی کنیم،  آنچه را که برای ما مایه مباهات و افتخار است را بزرگنمایی کنیم، سر را بلند کنیم و ببینیم در استان چه ظرفیت هایی است، ادامه داد: مگر در استان افتخارات کم داریم، این ها را برجسته کنیم. امروز رسانه و فضای مجازی فرصت است و باید بهره ببریم.

وی خطاب به خبرنگاران با بیان اینکه بر کار خود ایمان و اعتقاد داشته باشید،  بدانید هر یک از شما یک رسانه تاثیر گذار و تحول آفرین هستید، تصریح کرد: چه انگیزه ای باعث شد که آمدید در این کار عیب ندارد، اما اکنون وضعیت متفاوت است؛  آیت الله مشکینی خطاب به طلاب بیان می کردند که «حالا چطور شده طلبه شده اید اشکال ندارد اما قدر طلبگی را بدانید»؛ شما خبرنگاران نیز حالا که در این عرصه آمده اید رسالت خود را توجه کنید.

تبلیغ و ترویج مبانی دینی و ارزش های انقلابی رسالت رسانه ها است

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد در ادامه سخنان خود با اشاره به مسئولیت و رسالت رسانه ها اظهار داشت: اولین مسئولیت شما استفاده از رسانه برای تبلیغ و ترویج مبانی دینی و ارزش های انقلابی است، برای دین خدا قلم بزنید، برای ارزش های دینی قلم بزنید و دین خود را نسبت به دین الهی ادا کنید.

آیت الله میرعمادی با تاکید بر جهت گیری صحیح، منطقی و انقلابی رسانه ها افزود: جهت گیری خیلی مهم است، رسانه ای که جهت گیری نداشته باشد، آینده و اهداف را نبیند، کجا می تواند ارزش یابد. جهت گیری در مسیر اسلام، انقلاب اسلامی، ولایت و منافع استان باید باشد. کسی انتقاد کرد و این انتقاد به نفع استان است را باید حمایت کرد.

وی با اشاره به اینکه این جمع رسانه ها و خبرنگاران اگر منافع استان را در نظر بگیرند چه دگرگونی در جامعه ایجاد می شود، همدیگر را تخریب نکنیم، گفت: رهبری فرمودند «جهت گیری رسانه ها و فضای مجازی در نقطه مقابل دشمن باشد»؛ باید ببینیم جهت گیری دشمن کجاست و ما در نقطه مقابل آن بایستیم.

بر طبل یاس و ناامیدی کوبیدن یعنی حرکت در جبهه دشمن

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با بیان اینکه تضعیف ارزش ها و گرایش های دینی و انقلابی، تضعیف روحیه انقلابی مردم، ایجاد یاس و ناامیدی و تفرقه جبهه و جهت گیری دشمن است؛ بر طبل یاس و ناامیدی کوبیدن یعنی حرکت در جبهه دشمن، تصریح کرد: نادیده گرفتن پیشرفت ها و موفقیت ها یکی از جهت گیری های دشمن است؛  هیچ وقت گلایه ای از هیچ رسانه استانی و خبرنگاری نکرده ام، اما بعضی وقت ها جای گلایه دارد که چرا استان را سیاه نشان می دهیم، تیره و تار نشان می دهیم.

آیت الله میرعمادی یادآور شد: ترویج فساد و بی بند و باری، تمسخر و تقدس زدایی از مقدسات، از بین بردن اعتماد به نفس جوانان، ایجاد شبهه و... جهت گیری دشمن است.

رسالت امروز این است که اندیشه ها و دغدغه های رهبری را به مطالبات عمومی تبدیل کنیم

وی با تاکید بر اینکه رسانه های استان باید جهت گیری منطقی، صحیح و عقلانی داشته باشند، ادامه داد: اکثر یا قریب به اتفاق فضای مجازی استان و رسانه ها منویات رهبری را دنبال می کنند که این جای تشکر دارد؛  رسالت امروز این است که اندیشه ها و دغدغه های رهبری را به مطالبات عمومی تبدیل کنیم، راه نجات این است؛ اندیشه های الهی رهبر معظم انقلاب در حوزه سبک زندگی دینی، روحیه انقلابی، اقتصاد مقاومتی، حمایت از کالای ایرانی و ... را تبدیل به مطالبه کنیم.

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با اشاره به اینکه وظیفه دیگر فعالان رسانه ای، همگرایی و هم افزایی برای پیشرفت و توسعه استان است، انعکاس مطالبات مردم و انتظارات مردم است،  گفت: این نشست خبرنگاران را جلسه همگرایی و هم افزایی رسانه ها می دانم؛  ان شاء الله نتیجه هم همین باشد.

ضرورت پرداختن به موضوع چهل سالگی انقلاب

آیت الله میرعمادی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه انتظار ما از رسانه ها پرداختن به موضوع چهل سالگی انقلاب است؛  نقاط قوت انقلاب و توانمندی ها را بیان کنیم، اظهار داشت: باید اقتدار و شکست ناپذیری ایران را برجسته کنیم،  ۴۰ سال است که از سلطه آمریکا و انگلیس خارج شده ایم و استقلال داریم، این کم دستاوردی است؟ نگذاشتیم ایران تجزیه شود، در هشت سال جنگ چقدر از خاک میهن را اشغال کردند و ما نگذاشتیم.

وی با بیان اینکه پیروزی در جنگ سخت و نرم دستاورد انقلاب است، تصریح کرد: در مبارزه با تروریست و ضد و انقلاب و داعش پیروز شدیم. علی رغم اینکه دولت های متفاوتی سر کار آمدند اما از آرمان ها و اهداف انقلاب عقب نشینی نکردیم، آیا این قدرت و شکست ناپذیری ما نیست؟  

در این چهل سال ما قوت گرفتیم و آمریکا ضعیف شد و رو به افول می رود

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد با تاکید بر هم آوردی ۴۰ ساله ایران با آمریکا گفت: چهل سال پنجه در پنجه آمریکا انداختیم؛ کم چیزی است؟ در این چهل سال قوت گرفتیم و آمریکا ضعیف شد و رو به افول می رود؛  این ها به مردم امید می دهد، این ها باید بیان شود.

آیت الله میرعمادی با اشاره به مقاومت ملت ایران اظهار داشت: مردم ایران مقاومت کردند، این خیلی مهم است.  مقاومت فرهنگ مختص اهل بیت(ع) است؛ امام رضا(ع) فرمود «مومن سه نشانه از خدا، پیامبر و امام باید داشته باشد؛  نشانه ای که از امام باید داشته باشد صبر و استقامت است». 

وی با بیان اینکه مقاومت عامل اصلی در بی اثر کردن اسلحه دشمن است، تصریح کرد: با مقاومت و فرهنگ ایستادگی سلاح دشمن را بی اثر کردیم، تحریم را بی اثر کردیم، سلاح نظامی دشمن را بی اثر کردیم؛  فرهنگ مقاومت باعث افول قدرت های مادی و استکباری شد و در مقابل مقاومت زمینه ساز اتحاد و ائتلاف جنبش های مردمی در جهان شد.

کد خبر 4475318

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 5 + 11 =