تقاضا برای نفت اوپک در سال ۲۰۱۹ کاهش می‌یابد

بر اساس گزارش سه سازمان معتبر جهانی، تقاضای جهانی نفت در سال ۲۰۱۹ ​بیش از ۱۰۰ میلیون بشکه در روز خواهد بود، این در حالی است که تقاضا برای نفت اوپک با کاهش همراه می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از وزارت نفت، بر اساس گزارش سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک)، آژانس بین‌المللی انرژی (IEA) و اداره اطلاعات انرژی آمریکا (EIA) تقاضای نفت در سال ۲۰۱۹ از ۱۰۰ میلیون بشکه در روز فراتر می‌رود.

اوپک میزان تقاضا برای نفت را در سال ۲۰۱۹، ۱۰۰ میلیون و ۸۰ هزار بشکه در روز عنوان کرد، این در حالی است که میزان تقاضا از سوی این سازمان در سال ۲۰۱۸، ۹۸ میلیون و ۷۹ هزار بشکه عنوان شد.

آژانس بین‌المللی انرژی نیز پیش‌بینی کرد تقاضا برای نفت در سال آینده میلادی به ۱۰۰ میلیون و ۵۵۰ هزار بشکه در روز برسد، این نهاد تقاضای نفت امسال را ۹۹ میلیون و ۱۵ هزار بشکه عنوان کرده است.

همچنین اداره اطلاعات انرژی آمریکا میزان تقاضا برای نفت را در سال ۲۰۱۹، ۱۰۱ میلیون و ۶۰ هزار بشکه در روز عنوان کرد، پیش‌بینی این اداره از تقاضای نفت برای سال ۲۰۱۸ میلادی ۱۰۰ میلیون و ۹۰ هزار بشکه در روز است.

بر اساس گزارش این سه منبع، تقاضا برای نفت خام اوپک در سال آینده با کاهش همراه خواهد شد. اوپک، آژانس بین‌المللی انرژی و اداره اطلاعات انرژی آمریکا تقاضا برای نفت اوپک را در سال ۲۰۱۹، به ترتیب روزانه ۳۱ میلیون و ۴۴۰ هزار بشکه، ۳۱ میلیون و ۶۰۰ هزار بشکه و ۳۱ میلیون و ۵۶۰ هزار بشکه عنوان کرده‌اند.

بر اساس تحلیل آژانس بین‌المللی انرژی، کاهش تولید کشورهای عضو اوپک و داوطلب غیراوپک در کنار تاثیر مثبت بر قیمت نفت‌خام، افزایش تولید نفت شیل در آمریکا را به همراه خواهد داشت.

کد خبر 4486923

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =