تکمیل متروی کرج ماهانه نیازمند ۷ میلیارد تومان است

کرج - عضو شورای شهر کرج با تأکید بر اینکه پروژه متروی کرج ماهانه به شش یا هفت میلیارد تومان نیاز دارد، گفت: مصوب شده مجتمعی ایستگاهی در جهانشهر احداث شود.

محمدحسین خلیلی اردکانی در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن تشریح آخرین وضعیت پروژه متروی کرج، اظهار کرد: امورات اجرایی این پروژه در حال انجام بوده ولی به لحاظ تأمین منابع مالی با مشکلاتی مواجه است.

وی با اشاره به اهمیت تزریق مالی به پروژه متروی کرج، گفت: برای تأمین منابع مالی پیشنهاد فروش اوراق مشارکت مطرح شد امیدواریم این مهم ظرف پانزده روز آینده عملیاتی شود.

عضو شورای شهر کرج و ناظر شورا در سازمان حمل‌ونقل ریلی شهرداری با تأکید بر اینکه پروژه مترو ماهانه نیازمند ۶ تا ۷ میلیارد تومان است، گفت: به‌یقین تأمین چنین منابع مالی کمی زمان‌بر است اما با جدیت این مهم دنبال می‌شود.

خلیلی اردکانی بابیان اینکه درگذشته ۱۰۰ میلیارد تومان از طریق انتشار و فروش اوراق مشارکت برای پروژه مترو دریافت و باوجود پرداخت بهره آن خرج نشده بود، افزود: این اقدام عملیاتی شده و از این امتیاز برای پیشبرد بهتر پروژه بهره‌برداری می‌شود.

احداث مجتمع ایستگاهی در جهانشهر

وی درباره تأثیر فروش ۲۵۰میلیارد تومان اوراق مشارکت به‌منظور تزریق منابع مالی به پروژه مترو، گفت: از این محل می‌توانیم بخش قابل‌توجهی از مشکلات مالی را حل کنیم، برای مثال در پروژه قطار شهری مشهد حدود ۸ هزار میلیارد تومان از طریق اوراق مشارکت محقق شده است.

عضو شورای شهر کرج در خصوص بودجه اختصاصی به پروژه متروی کرج که در جریان سفر رئیس‌جمهور به البرز منظور شده بود، گفت: تاکنون پیگیری کافی در این خصوص صورت نگرفته است.

خلیلی اردکانی در بخش دیگری با تأکید بر اینکه احداث یک مجتمع ایستگاهی در جهانشهر توسط شورا مصوب شده است، گفت: از منابع درآمدی این مجتمع ایستگاهی برای تزریق به پروژه قطار شهری استفاده خواهد شد اما این اقدامات هم به‌یقین زمان‌بر است.

پرداخت بخشی از طلب پیمانکار مترو به صورت تهاتر

وی در ادامه بابیان اینکه پیمانکار پروژه قطار شهری پذیرفته است که پرداخت بخشی از طلب آن از طریق تهاتر باشد، گفت: واگذاری بخشی از املاک شهرداری کرج برای تحقق این مهم بررسی می‌شود.

عضو شورای شهر کرج با اشاره به اینکه حدود ۷۰۰ نفر روزانه در پروژه قطار شهری کرج کار می‌کنند، گفت: برای فراهم کردن کابل قطار شهری و واگن‌های موردنیاز آن به شهر ابهر سفری داشته‌ایم، در جریان این سفر از امکانات کارخانه‌ای و صنایع ریلی آنجا بازید داشته و برآورد کلی کار را انجام داده‌ایم.

خلیلی اردکانی افزود: هماهنگی‌های لازم با مدیران اجرایی کارخانه‌های صنایع ریلی در شهر ابهر انجام‌شده است و هر زمان که تزریق منابع مالی کافی به پروژه قطار شهری کرج صورت گیرد آن‌ها برای انجام امورات لازم ازجمله تخصیص واگن‌ها اقدام خواهند کرد.

کد خبر 4492180

برچسب‌ها

شهر خبر

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 2 + 1 =