۸۲۰ مورد عملیات نجات توسط آتش نشانی سمنان انجام شد

سمنان - رئیس سازمان آتش نشانی سمنان، با بیان اینکه مأموران آتش‌نشانی سمنان طی سال ۹۷ در ۸۲۰ مورد عملیات نجات شرکت کردند، گفت: در این بازه زمانی ۴۸۶ مورد حریق نیز رخ داده است.

سعید اسمعیل پور در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینکه این نهاد طی سال گذشته به یک هزار و ۳۰۶ مورد حادثه و حریق رسیدگی کرده است، تاکید کرد: سهم آتش سوزی از این میزان حادثه ۴۸۶ مورد و عملیات امداد و نجات ۸۲۰ مورد بوده است.

وی با بیان اینکه در سال ۹۷، سامانه فوریت‌های امداد و نجات آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان ۱۲۵، شاهد دریافت ۲۸ هزار و ۷۵۳ تماس تلفنی بود، افزود: مجموعاً ۵۹۲ ساعت و ۱۲ دقیقه عملیات اطفا، امداد و نجات در شهر سمنان طی سال گذشته صورت گرفته است.

تلاش برای تسریع در عملیات نحات

رئیس آتش نشانی سمنان با بیان اینکه میانگین حضور در صحنه از سوی مأموران آتش نشانی طی سال ۹۷، سه دقیقه و ۳۴ ثانیه بوده است، ابراز کرد: این زمان نسبتاً مناسب است اما تلاش داریم بازهم این میزان را به حداقل برسانیم.

اسمعیل پور با بیان اینکه بی احتیاطی، نقص فنی خودرو، اتصالی برق و … بیشترین عوامل آتش سوزی در شهر سمنان طی سال ۹۷ بوده است، گفت: ۱۵۷ مورد آتش سوزی طی سال گذشته در معابر شهری سمنان شامل ساختمان‌های متروکه، ضایعات و سطل‌های زباله و… رخ داده است.

وی با بیان اینکه رتبه دوم فراوانی آتش سوزی در شهر سمنان طی سال ۹۷ مربوط به منازل مسکونی با ۸۹ مورد است، ابراز کرد: فضای سبز با ۷۸ مورد رتبه سوم را به خود اختصاص داده است.

۳۶۶ مورد حبس در آسانسور

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان با بیان اینکه در سال گذشته ۳۶۶ مورد حبس در آسانسور در شهر سمنان رخ داده است، تاکید کرد: حبس شدن در آسانسور بیشترین فراوانی در بین عملیات امداد و نجات را طی سال ۹۷ به خود اختصاص داده است.

اسمعیل پور با بیان اینکه باز کردن درب منزل و خودرو موسوم به امدادرسانی به محبوسان، حلقه یا انگشتر، تصادف و واژگونی خودرو، آسانسور و … بیشترین فروانی حوادث رخ داده در سال گذشته بوده‌اند، تاکید کرد: آتش نشانی سمنان طی سال ۹۷ به ۱۴۱ مورد ورود و یا مزاحمت حیوانات موذی به منازل مردم و ۱۳۶ مورد محبوس شدن افراد در اماکن و منازل رسیدگی کرده است.

وی با بیان اینکه در بازه زمانی سال ۹۷ همچنین ۸۶ مورد حادثه و آتش سوزی در حومه شهر سمنان رخ داده است، بیان کرد: با وجود بعد مسیر، همواره مأموران آتش نشانی سعی کرده‌اند تا در کوتاه‌ترین بازه زمانی خود را به محل حادثه برسانند.

آموزش به اقشار مختلف

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سمنان، تعداد نجات یافتگان حوادث مختلف در شهر سمنان طی سال گذشته را یک هزار و ۱۵۳ نفر دانست.

اسمعیل پور گفت: در سال گذشته همچنین ۱۷ هزار و ۳۶۳ نفر ساعت آموزش مقابله با مخاطرات در پیش دبستانی‌ها، مدارس، دانشگاه‌ها، کارکنان ادارات، شرکت‌ها، مؤسسات دولتی و … انجام شده است.

کد خبر 4592553

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
  • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
  • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
  • 1 + 1 =